Reklama
Strona 1 z 6 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 77

Temat: Druid Guide by Sir Elraaz

  1. #1
    Sir Elraaz

    Domyślny Druid Guide by Sir Elraaz

    Spis treści:
    1. Wstęp
    2. Rookgard - Wyspa początkujących
    3. Ekwipunek
    4. Poziom magiczny
    5. Czary
    6. Hunt & Exp



    1. Wstęp
    Druidzi posiadają rozległą wiedzę na temat wielu leczniczych substancji. Ich umiejętności są pożądane na wielu polowaniach, a po runy leczące ustawiają się kolejki. Kapłan, bo tak inaczej można nazwać tą postać jest jedyną profesją, która za 70 many z reda leczy się do pełna. Bez dalszego ciągnięcia plusów druida przejdźmy do dalszej części poradnika...

    2. Rookgard - Wyspa początkujących
    Nad tym punktem nie ma co się rozpisywać. Przechodzimy jak najszybciej. Zaraz po pojawieniu się w świątyni ruszamy przed siebie, na szczurach (1) zdobywamy 25gp, kupujemy Sabre u Obi'ego (2) i biegniemy na raty oraz bugi w podziemiach sklepu Al Dee (3), gdzie spokojnie możemy siedzieć do 8 poziomu. Przejście Rookgardu nie powinno nam zająć więcej niż 5 godzin. Pamiętaj, że aby dostać się na bugi musisz posiadać linę - można kupić u Al Dee za 50gp.

    U wyroczni (4) piszesz Hi - Yes - Carlin - Druid - Yes



    3. Ekwipunek
    Ceny na każdym serwerze są inne dlatego nie napiszę dokładnie jaki pancerz czy hełm należy nosić na danym poziomie. Crown Helmet, Blue Robe, Plate Legs, BOH, Soft Boots*, Vampire Shield - to EQ w zupełności nam wystarczy, nie ma potrzeby aby kupować droższe 'bajery'. Zaoszczędzoną w ten sposób gotówkę lepiej wydać na mana fluidy.
    *Po zdobyciu soft bootsów dodatkowo należy się zaopatrzyć w AOL.

    b) Różdżki
    Opisane na zdjęciu poniżej.



    4. Poziom magiczny
    Magic level jest nieodzowną częścią życia każdego druida. Jest głównym czynnikiem, od którego zależy siła rzucanych przez nas czarów. Niektórzy odstawiają go na dalszą półkę i zajmują się tylko zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia. Uważam, że takie zachowanie nie ma przyszłości. Osobiście do 55 poziomu starałem się mieć mlvl zawsze o 5 większy od poziomu doświadczenia. Czy znajomi będą Cię częściej spotykać przy depo/domku podczas wypalania run, czy przy tłuczeniu potworków - Zależy to tylko od Ciebie. Jest to decyzja, którą każdy powinien podjąć sam. Umieszczę tylko czas potrzebny na zdobycie kolejnych poziomów magicznych:

    20 - 30 mlvl - Potrzebna mana: 171,528 | Czas potrzebny na regenerację bez promocji: 2d 23h 28m 12s, z promocją: 1d 23h 38m 48s
    30 - 40 mlvl - Potrzebna mana: 444,936 | Czas potrzebny na regenerację bez promocji: 7d 17h 23m 24s, z promocją: 5d 3h 35m 36s.
    40 - 50 mlvl - Potrzebna mana: 1,154,084 | Czas potrzebny na regenerację bez promocji: 20d 52m 6s, z promocją: 13d 8h 34m 44s.
    50 - 60 mlvl - Potrzebna mana: 2,993,432 | Czas potrzebny na regenerację bez promocji: 51d 23h 15m 48s, z promocją: 34d 15h 30m 32s.
    60 - 70 mlvl - Potrzebna mana: 7,764,228 | Czas potrzebny na regenerację bez promocji: 134d 19h 5m 42s, z promocją: 89d 20h 43m 48s.
    70 - 80 mlvl - Potrzebna mana: 20,138,432 | Czas potrzebny na regenerację bez promocji: 349d 15h 48s, z promocją: 233d 2h 32s.

    5. Czary
    Opisane na zdjęciach poniżej. Na liście umieściłem tylko czary, które wg. mnie warto kupić.

    Czary:


    Runy:


    6. Hunt & Exp
    W skrócie postaram się opisać expowiska, na których możecie zdobywać doświadczenie.

    8 - 13lvl - Folda (FACC). Doskonałe miejsce dla niskopoziomowych postaci, zaczynając od Frost Trolli, poprzez duże ilości Rotwormów, Minotaurów, Orków, a kończąc na Slimach oraz pojedynczym respie Water Elementala.
    Jak dojść:

    Do NPC na mostku, oznaczonego literką N należy powiedzieć Hi - Folda - Yes. Podróż kosztuje 20gp. Aby wrócić do NPC po drugiej stronie piszemy Hi - Tibia - Yes. Powrót nic nie kosztuje.

    8 - 20lvl - Roty na Darashi (PACC). Expowisko, w którym znajdziemy bardzo dużo Rotwormów i Carrion Wormów. Z potworów tych wypadają ogromne ilości pieniędzy, a i exp jest świetny (spokojnie możemy tu siedzieć do 20 poziomu).
    Gdzie:


    13 - 20lvl - Cyclopy na Mount Sternum (FACC). Ogromnych rozmiarów, jednookie Cyklopy z niecierpliwością czekają aż zaprezentujesz im moc swojej nowej różdżki. Pomimo dość dużej ilości ludzi pałętających się w tym miejscu na tym poziomie exp będzie bardzo dobry.
    Jak dojść:


    20 - 50lvl - Guardy (FACC). Coś, co druidzi lubią najbardziej. Na poziomach od 20 do 32 unikamy pięter z samymi Guardami, skupiamy się raczej na tych gdzie w mniejszych ilościach są zmieszane z Soldierami. Od 33 lvla, po założeniu Tempest Roda czyścimy w pień cały resp, a następnie to, co zdąży się pojawić ubijamy z Volcanica. Pamiętaj aby zawsze mieć przy sobie 1-2 bp mf!
    Gdzie:


    36 lvl+ - Hydry (PACC). Od 36 poziomu druid jest ogromnie pożądaną profesją na Hydra huntach. Jego głównym zadaniem jest leczenie summonów oraz osoby blokującej. Jeśli masz czas, pieniądze oraz ekipę możesz zapomnieć o innych miejscówkach na bardzo długo.
    Gdzie:


    Jak huncić:

    * - miejsca, w których shooterzy powinni stać gdy bloker przyprowadza Hydrę.
    # - miejsce, gdzie Druid powinien stanąć gdy używa czaru Mass Healing, aby uleczyć summony.

    Hydry bijemy za pomocą Volcanic Roda. Możliwe jest huncenie z Tempest Rodem + Vis + 2 dsy po przekroczeniu poziomu 55. Na godzinę takiego huntu zużyjemy ok. 10 bp mf, a zdobędziemy ok. 60k doświadczenia.

    20lvl+ - Tomby (PACC). Mumie, Vampiry, Ghoule, Crypt Shamblery - znajdziemy je tu w bardzo dużych ilościach. Wyższe piętra będą doskonałym miejscem dla nisko-lvlowych druidów, także wysoko-poziomowcy po zejściu kilku pięter niżej znajdą coś dla siebie.
    Gdzie:


    45lvl+ - Necromancery (PACC). Właściwie w większości poradników na Necro jest jedna technika - 2 dsy przed sobą i HMM. Sposób ten może i jest skuteczny, ale kupno HMM to dodatkowe koszta. Udało mi się znaleźć inny, moim zdaniem lepszy sposób dzięki któremu eliminujemy duże koszta wyprawy. Wystarczą 2 bp mf, ~10 run GFB i dość duże ilości fooda (najlepiej kupić jajka, są lekkie i wystarczają na dość długo. Cena za 100 sztuk to 200gp). O co w tym wszystkim chodzi? Idziemy na resp 4x, stawiamy 2dsy i czyścimy za pomocą GFB. Następnie odsuwamy się na taką odległość aby Necro mogły się swobodnie respić. Gdy pojawi się 1 atakujemy go dsami i pomagamy Volcanic Rodem. Takim sposobem wastujemy tylko food ;) Niestety zdjęć z takiej wyprawy nie posiadam, umieszczę tylko mapki dojścia na resp Necro (4x):







    Ciąg dalszy w poście poniżej
    Ostatnio zmieniony przez Sir Elraaz : 18-08-2007, 15:44

  2. #2
    Sir Elraaz

    Domyślny

    30lvl+ (Technika dla FACC), 50lvl+ (Technika dla PACC) - Giant Spidery. Wszystkim znane są ogromne pająki, dzięki wypadającym z nich Knight Legom, GS Silkom, Platinum Amuletom i Knight Armorom są kuszącą opcją na hunt dla średnio-poziomowych Druidów. Metoda dla FACC - Wraz z blokerem (30lvl+, 60/60+) idziemy na Blood Herb niedaleko Venore:




    B - Miejsce, w którym powinien stać bloker.
    D - Miejsce, w którym powinien stać shooter.
    Technika jest prosta. Okładamy GSy z HMMa i Moonlight Roda. Do pomocy można przywołać Mino Archery, ale należy pamiętać aby wziąć ze sobą pot(garnek). Za jego pomocą blokujemy je tak, aby nie mogły się ruszać.

    Metoda dla PACC. W przypadku postaci z premium account polecam inne miejsce - Crusader Helmet Quest. Bloker powinien mieć nieco wyższy poziom i skille (40+, 70/70+), aby zmniejszyć waste druida, który leczy go czarem Heal Friend (Exura Sio "Nick). Wymagany jest tutaj czar Challenge (Exeta Res) - bez niego ani rusz. Używając Tempest Roda i czaru Energy Strike (Exori Vis) zabijamy GSa bardzo szybko. Gdy poziom życia osoby blokującej spadnie do yellow leczymy go/ją. Jeśli czujesz się na siłach możesz nie używać Magic Shielda, aby zmniejszyć swoje waste, ale pamiętaj, że wystarczy chwila nieuwagi twojej lub blokera i pojawisz się w świątyni. Druidzi z poziomem 50+ nie powinni wychodzić z tego miejsca na minusie.
    Zdjęcia z walki:
    http://img440.imageshack.us/img440/6237/gs1fc1.jpg
    http://img440.imageshack.us/img440/7238/gs2xq9.jpg
    http://img440.imageshack.us/img440/2161/gs3fz3.jpg

    Jak dojść:



    45lvl+ - Hero (PACC). Niebezpieczni wojownicy grasujący w podziemiach Edron. Ich ogniste miecze sieją postrach, a łuki przebijają się przez każdy pancerz. Taktyka zabijania Hero jest bardzo prosta - Force Strike (Exori Mort) + Heal Friend (Exura Sio "Nick), gdy Hero zmieni cel bloker powinien użyć Challenge (Exeta Res). Druidzi poniżej 55 poziomu doświadczenia do pomocy mogą przyzwać DSy.
    Zdjęcia z walki:
    http://img258.imageshack.us/img258/1340/heroxn6.jpg
    http://img258.imageshack.us/img258/3073/hero1rb8.jpg

    Jak dojść:



    50lvl+ - Black Knight (FACC). Wprawdzie potwór ten występuje tylko w jednym miejscu na FACC arenie huncenie na nim bez posiadania premium account jest nieopłacalne. Miejsce prawie zawsze zajęte dlatego kolejkę należy sobie zaklepać min. kilka godzin przed planowanym polowaniem. Respi się tak wolno, że straty w manasach są niewielkie, a szansa na loot stosunkowo duża.

    Jak huncić:


    B1 - miejsce, w którym powinien stać bloker podczas oczekiwania na resp BK. W tym czasie shooter powinien stać dokładnie pod Knightem. Gdy Black Knight pojawi się druid staje w miejscu, na którym leżą jajka. Rycerz ustawia potwora tak, aby stał pod teleportem, a kapłan przesuwa się o kratkę w prawo, aby objąć paskudę czarem 'Exori Mort'. Jeśli nie 'kapujesz' spójrz na strzałki - na pewno pomogą ;)

    Jak dojść:



    28lvl+ - Dragon (FACC). "You'll never forget your first dragon." (Nigdy nie zapomnisz swojego pierwszego draga). Zgadzam się z tymi słowami - swój pierwszy raz pamiętam do teraz, a i wy zapamiętacie jeśli tylko macie wystarczający poziom aby przyzwać DSa oraz bp mf i hmm w plecaku ;)

    Jak huncić:

    Ustawiamy DSa tak, aby na nim swoją siłę skupiał Dragon. Oddalamy się na bezpieczną odległość (dobrze jest stać na ukos aby omijał nas wave smoka) i z narzuconą utamką trzaskamy z HMMa ile się da.


    Postaci z premium account oraz wyższym poziomem doświadczenia (40+) mogą korzystać z czaru 'Exori Vis' oraz Tempest Rod. Jeśli nie chcecie dostawać z łapy i wave przyzwijcie DSa - pamiętać jednak należy, że jest on bardzo powolny i nie może wejść na inne piętro.

    Jak dojść:
    Miejscówek z dragami jest bardzo dużo - opiszę tylko drogę do Dragon Lair dla FACC.




    Mam nadzieję, że dobrnęliście do końca. Planuję jeszcze dodać kilka miejsc w punkcie 'Exp & Hunt'. Jeśli ktoś ma inne pomysły - proszę pisać. Zapraszam do komentowania ;)
    Ostatnio zmieniony przez Sir Elraaz : 16-07-2007, 14:13

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    85
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Imo poradnik jest dobry dla osób, które o druidzie nie wiedzą zbyt wiele i zaczynają tą profesją swoją grę. Docenić trzeba, że wszystko zrobiłeś sam, a nie kopiując (chociażby ssy) z innych poradników. Opisałeś dobrze początek gry druidem, co części się przydaje. Jednym słowem poradnik dobry i co ważne czytelny.

  5. #4
    Sir Elraaz

    Domyślny

    Dodałem kolejne 2 potwory, na których można polować wraz z techniką i mapką dojścia (Giant Spidery, Hero).

    Zapraszam do komentowania, pisania swoich propozycji dot. rozwoju poradnika!

  6. #5

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Sir Elraaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Najmocniej przepraszam, że piszę posta pod samym sobą. Chciałbym tylko nadpisać, że wszystkie obrazki są już w tagach [img] [/img] i teraz liczę na komentarze. W poradnik włożyłem dość dużo czasu i chcę usłyszeć wasze zdanie na jego temat ;)
    Więc:
    poradnik jest zrobiony dobrze. Jest czysty pod względem ortografii i interpunkcji(są małe błędy ale jak na taką ilość tekstu to nie duzo)
    Ładnie opisałeś miejsca expa. Jedyna moja rada- poproś modka działu aby wyczyścił temat aby wszystko było jedno pod drugim a nie syf co 2-3posty :f
    Ale...niepotrzeby, jest juz na forum poradnik dla druida i wydaję mi się iż jest on wystarczający

    #2down
    znajduje się on w propozycjach, autorem jest joystic jak się nie mylę
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 15-07-2007, 23:29

  7. #6
    Avatar leonek
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Elbląg
    Wiek
    31
    Posty
    175
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Poradnik nawet fajny i gdybym go przeczytał jak zaczynałem przygodę z Tibią to byłby mi niezwykle pomocny...
    Myślę że przyda się początkującym druid'om, ale tych poradników dla wszystkich profesji jest za dużo ;/

  8. #7
    Sir Elraaz

    Domyślny

    Dodam tylko, że GS'y RAZ mi się zwróciły, bo miałem wyjątkowy fart. I na hero radzę chodzić z manashieldem, bo po 200+ potrafią wjechać... ;< A jest tak, że prawie zawsze po execie dostajemy jeszcze jednego hita (to samo z hydrą).

    I hero, tak... Na single spawnie (pierwszy spawn), bloker staje z tyłu przy rope place, tam jest bodajże dwukratkowa dziura. No i lejemy. Na double spawnie (tam, gdzie shaman i priestess, imo ten spawn ssie, właśnie dzięki tym potworom, które burdel zawsze robią) najłatwiej hero zblokować w przejściu po prawej. Na triple spawnie wpierw po kolei ropujemy hero i jakoś łoimy, a później elegancko pojedynczo między stołami i exp leci. Przy okazji czasem zrespi się monk itp. Na lvl'ach hmm 80+ można latać po całym poziomie z burstami ubijając cały ten syf, exp ładnie leci, coś a'la tomb.

    Jakbyś chciał - to możesz sobie skopiować to :) Sam mam 50 ED, więc wiem, co piszę... ^^
    a) Od jakiegoś już czasu nie gram druidem, ale z tego co udało mi się przeczytać w zapowiedziach dotyczących update 8.0 obrażenia z burst arrow zależą już tylko od dista.
    b) Tak, tak właśnie stoi się na single ;) Hero nie zmienia wtedy swojej pozycji i nie trzeba się ruszać żeby objąć go mortem.
    c) Na respie 2x bloker powinien stać nad pierwszym stołem(?). Oprócz Hero respi się wtedy tylko DS.
    d) Nie napisałem, że na Hero należy chodzić bez MS ;)
    e) Na GSy na crusaderze chodziłem bardzo często i muszę powiedzieć, że zwracało mi się zawsze ;) - Fart? Po tylu godzinach tam spędzonych - nie sądzę.

    Ale...niepotrzeby, jest juz na forum poradnik dla druida i wydaję mi się iż jest on wystarczający
    Wpisz frazę 'Druid' w szukaj (zaznacz także, aby wyniki dotyczyły tylko działu 'Artykuły')... Nie ma tam poradnika dla Druida ;)

    Poza tym...
    potrzeba dobrego poradnika dla druida - piszcie, potem cos wybiore ;d
    PS. Jeszcze raz proszę o komentarze ;)
    Ostatnio zmieniony przez Sir Elraaz : 14-07-2007, 11:49

  9. #8
    konto usunięte

    Domyślny

    Dobry, przejrzysty poradnik. Ładnie opracowany stylistycznie, same konkrety. Na pewno przyda się nowym graczom, którzy będą chcieli zacząć przygodę z Tibią właśnie druidem.

  10. #9
    Avatar Mozart
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Lubraniec/Poznań
    Wiek
    31
    Posty
    142
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nareszcie jakiś poradnik dla druida, przez długi okres nikomu się nie chciało tego robić, aż wreszcie ty to zrobiłeś. Bardzo ładnie napisany, bez większych błędów. Akurat gram druidem i będę się stosował do niektórych propozycji.

  11. #10
    Sir Elraaz

    Domyślny

    Dodałem kolejnego potworka - BK ;)

    5 komentarzy (bez moich postów) = mało - PROSZĘ O WIĘCEJ ;)

  12. #11
    konto usunięte

    Domyślny

    Fajne choć nie czytałem !!

  13. #12
    konto usunięte

    Domyślny

    Poradnik jest świetny. Tego nam było trzeba. 10/10 Jestem taki zmęczony, że nie mam sił czytac jeszcze raz w poszukiwaniu błędów. Wszystkim newbie się przyda. Jestem za przeniesieniem.

  14. #13
    Andreas

    Domyślny

    Człowieku watpie ze doruwnasz tym profesionalistom ktorzy pisza je od dawna a tak poza tym poradnikow dla druta jest w ch.., i jeszcze troche. Twoj poradnik jest przejrzysty ze zdjeciami i w ogole ale czegos mi w nim brakuje jeszcze nie wiem czego ale jak znajde wlasciwe okreslenie to ci powiem... tak 7/10

  15. #14
    Sir Elraaz

    Domyślny

    Cytuj Andreas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Człowieku watpie ze doruwnasz tym profesionalistom ktorzy pisza je od dawna a tak poza tym poradnikow dla druta jest w ch.., i jeszcze troche. Twoj poradnik jest przejrzysty ze zdjeciami i w ogole ale czegos mi w nim brakuje jeszcze nie wiem czego ale jak znajde wlasciwe okreslenie to ci powiem... tak 7/10
    'Doruwnać' to na 100% nie. Właściwie to nie znam takiego słowa ;)

    Poradników dla druida jest dużo? Wpisz w szukaj 'Druid' i zaznacz aby wyniki dotyczyły tylko działu 'Artykuły'. Ha? Ile ich jest?

    Właściwe określenie trzeba było znaleźć przed napisaniem posta, a nie zastanawiać się nad nim po jego wysłaniu.
    Jestem otwarty na słowa krytyki, ale owa krytyka musi być czymś poparta, uzasadniona! Twój post natomiast to zwykłe lanie wody - zero treści właściwej, a objętość duża.

  16. #15
    Sir Elraaz

    Domyślny

    Odświeżam i nie odpuszczę póki nie weźmiecie się za komentowanie :) Będę okropnie nachalny... Chyba nie macie wyboru :)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Premium druid guide
    Przez pexai w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 11-02-2015, 00:08
  2. Pociskiwacz % Sir The Bloker - Candia
    Przez Baranex w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 04-07-2014, 16:35
  3. League of Legends [Guide] Viktor jest najlepszym omperem swiata ;]
    Przez warmeq w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post: 06-09-2012, 18:25
  4. [Poradnik] Training Guide by 2Fast
    Przez 2Fast4You w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post: 12-08-2012, 17:19

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •