Reklama
Strona 1 z 5 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 63

Temat: [Poradnik] [Nieaktualny] Dookoła świata z Yamaro: Darashia

  1. #1
    konto usunięte

    Domyślny [Nieaktualny] Dookoła świata z Yamaro: Darashia

    Uwaga! Przewodnik zawiera dużo zdjęć i będzie się długo wczytywał. Zaczekaj cierpliwie.

    Spis treści:
    1. Budynki
    2. Transport
    2.1 Statek
    2.2 Dywan
    3. Inwazja na Darashię
    4. Miasto
    4.1 Depot + świątynia
    4.2 Targowisko
    4.3 Zamek
    4.4 Sklep z dekoracjami
    4.5 Darashia, Villa
    4.6 Ogród
    4.7 Cmentarz i katakumby
    4.8 Tawerna
    4.9 Stajnia i łaźnia
    5. Miejsca nieopodal
    5.1 Drefia
    5.2 Plague spike
    5.3 Devourer
    5.3.1 GS hill
    6. Miejsca do huntowania
    6.1 Drefia
    6.2 Rotwormy
    6.3 Minotaur Pyramid
    7. Plusy i minusy
    8. Pożegnanie
    9. Źródła i zasłużeni
    Poradnik sponsoruje literka "ć", która mi nie działa (musiałem pisać na Wordzie, żeby mi poprawiło xP).



    Witajcie! Mieszkam w Darashii od około dwóch tygodni. To miasto ma swój urok, dlatego postanowiłem napisać o nim poradnik i zaprezentować je Wam.

    Miasto znajduje się na wielkiej wyspie Darama, do której mogą dopłynąć tylko posiadacze PACC. Jest ulokowane na północno-wschodniej części wyspy. Darashia jest położona na pustyni, toteż ziemia tu jest sucha oraz występuje nietypowa roślinność.



    1. Budynki

    Budynki w tym mieście są dość duże. Dwupiętrowe, z małymi (13sqm), jak również z dużymi (nawet 113sqm) mieszkaniami, które są wyposażone w piec (zawsze coś :> ). Ponadto są tutaj 2 guildhalle, zachodni (203sqm) i wschodni (248sqm).



    2. Transport

    W Darashii ten przemysł jest bardzo ważny. Funkcjonują tu dwa środki transportu – magiczny dywan prowadzony przez Uzona oraz statek kapitana Petrosa.
    * - cena po wykonaniu Postman Quest.

    2.1 Statek



    Koszty transportu:
    Darashia – Ankrahmun = 100gp/90gp*
    Darashia – Port Hope = 180gp/170gp*
    Darashia – Venore = 60gp/50gp*

    Do Darashii można dotrzeć z tych samych miast po identycznych kosztach.
    Uwaga! Płynąc z Venore do Darashii można trafić na Ghostship – statek duchów. Żeby się z niego wydostac, trzeba pokonac/ominąc kilka ghouli, oraz na 1. piętrze jednego ducha. Na dole znajduje się Plate Armor Quest, którego strzegą vampy i DSy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tu (ang.).

    2.2 Magiczny dywan



    Koszty transportu
    Darashia – Edron = 40gp/30gp*
    Darashia – Femor Hills = 60gp/50gp*

    Do Darashii dolecimy dywanami w tych samych miastach, po takich samych kosztach. Droga całkowicie bezpieczna (dopóki CipSoft czegoś nie wymyśli xD).

    3. Inwazja na Darashię

    Elementy do tej części wziąłem z poradnika Szanownego Usera Biohazarda, zezwolił mi on na to ; ) Jego poradnik jest tu.
    Inwazja na Darashię jest bardzo mocna. Tu nie atakują słabe potworki tylko Necro, Vampy, DS'y, Mumie, Bonebeasty, a nawet Liche i to w dużych ilościach. Miasto nie posiada żadnych murów jest praktycznie bezbronne. Jeżeli jesteś nastawiony na walkę wyposaż się w dużo UH i GFB. Dla sorcererów przydatne może okazać się UE. Więc wyjdźcie z depot kierujcie się na zachód, bo tam zacznie się bitwa! Najlepsza taktyka obronna:



    Oraz screen:



    4. Miasto
    4.1 Depot + świątynia

    Depot wraz ze świątynią znajdują się w południowo-zachodniej części miasta, w świętej wieży Muhayin. Depot jest pod ziemią, natomiast na szczycie znajduje się świątynia oraz portal mieszkaństwa.





    4.2 Targowisko

    W centrum Darashii mieści się targowisko. Różni NPC sprzedają swoje produkty. Oto ich lista (alfabetycznie):

    * Azil – sprzedawca zbroi, tarcz, hełmów, nogawic
    * Edoch – sprzedawca amunicji oraz łuków i kusz
    * Habdel – sprzedawca broni
    * Halif – sprzedawca wyposażenia – lina, łopata, etc.
    * Ishina – sprzedawczyni biżuterii
    * Mugluf – sprzedawca mięsa; bardzo drogi sklep – meat 7gp, ham 10gp, salmon 6gp
    * Omur – sprzedawca owoców


    4.3 Zamek

    W zamku znajdują się gildie rycerzy i profesji magicznych, a także kilka niezbędnych sklepów. Znajduje się on na północy miasta.



    $ – bank
    1 – sklep magiczny
    2 – gildia sorcererów i druidów
    3 – gildia rycerzy
    4 – piętro wyżej kalif Darashii, Kazzan




    4.4 Sklep z dekoracjami

    Na parterze miejsca, gdzie znajduje się latający dywan, znajdziemy sklep z dekoracjami do domu (tapestry, lampy, etc.).



    4.5 Darashia, Villa

    Także w Darashii znajdziemy duży dom. Jest to Villa, na południowym wschodzie miasta. Jest to o tyle nietypowy dom, gdyż jest prawie tak duży jak guildhall, lecz jest to zwykły dom dla pojedynczego gracza.



    4.6 Ogród

    Na północnym zachodzie miasta znajduje się ogród z waspami, dobre miejsce dla słabych lvli.




    4.7 Cmentarz i katakumby

    W Darashii znajduje się cmentarz oraz tajemnicze katakumby. Nie wiadomo jak się tam dostać, gdyż nikt nie posiada klucza. Na cmentarzu znajdziemy kilka ratów i cave ratów.



    4.8 Tawerna

    W tawernie możemy nabyć jedzenie i zimne napoje, jakby nam było za gorąco – osobiście polecam lemoniadę ;)

    Chleb – 4gp
    Ser – 6gp
    Ham – 8gp
    Meat – 5gp
    Piwo – 2gp
    Wino – 3gp
    Lemoniada – 2gp
    Woda – 1gp



    4.9 Stajnia i łaźnia

    Na zachód od Depot znajduje się łaźnia. Pełni funkcję ozdobną. Na południe od niej znajdziemy stajnię – o tej samej funkcji.



    5. Miejsca nieopodal
    5.1 Drefia

    Drefia jest ghostlandem dla posiadaczy PACC. Znajdziesz tam potwory od skorpionów, szkieletów i ghouli, przez DSy i stalkery do Vampirów i Necromancerów.

    Więcej szczegółów tu (ang.)



    5.2 Plague spike

    Plague spike jest to odcinek gór, który oddziela pustynię i Drefię. Znajdziesz tam snake, scorpiony, hyaeny i waspy.

    5.3 Devourer – pustynia „pochłaniacz”

    Devourer jest to nazwa pustyni. Nazwa pochodzi z prehistorycznych czasów, kiedy to pierwsi mnisi docierający do Darashii zostawali pochłonięci przez groźną pustynie. Nieliczni, którzy dotarli do miasta, nauczyli się panować nad pustynią i nie mają problemu z chodzeniem po niej.

    5.3.1 GS hill – Wzgórze wielkiego pająka
    Na pustyni, na zachód od Darashii znajduje się wzgórze z Giant Spiderem.

    6. Miejsca do huntów
    6.1 Drefia

    W Drefii znajdziemy następujące potwory:

    Plague spike – wejście: snake, scorpion, hyaena i wasp.

    Drefia – duża część
    +1 i wyżej: Skeleton
    0: Poison Spider, Stalker, Ghoul i Demon Skeleton
    -1 i niżej: Ghoul, Ghost, Demon Skeleton, Vampire, Necromancer i Dragon

    Drefia – mała część
    +1 i wyżej: Skeleton
    0: Poison Spider, Skeleton, Scorpion i Hyaena
    -1 i niżej: Skeleton, Ghoul, Ghost, Beholder, Vampire


    6.2 Rotwormy

    Jak powszechnie wiadomo, rotwormy żyją w kilku kopalniach niedaleko Darashii. Jest to dobre miejsce dla magicznych profesji, gdyż mogą nabijać soul points oraz zbierać jedzenie. Rotwormy są też dobrym potworem do treningu.



    Zaznaczyłem tu miejscówki z rotami:


    Czwarta miejscówka, o której nie wiedziałem dzięki uprzejmości użytkownika DeamonplServ.

    6.3 Mino Pyramid

    Na półwyspie na północy znajduje się wieża z minotaurami. Na poziomie 0 oraz wyższych są same zwykłe minotaury, świetne miejsce do trenienia. Na –1 znajdują się mino i mino guardy. Na –2 są mino, mino guardy i archery. Na –3 oraz niżej są wszystkie rodzaje minotaurów.

    W Minotaur Pyramid znajduje się również quest na Stealth Ringa, którego pilnuje mumia.

    Informacje o tym queście znajdziesz tu.




    7. Plusy i minusy

    + Spokojne, słabo zaludnione miasteczko
    + Dużo expowisk dla low-lvli
    + Dostęp do miasta dwoma środkami transportu

    - Tylko jedno expowisko dla h-lvli (Drefia)
    - brak murów
    - brak młyna


    8. Pożegnanie

    Mam nadzieję, że podobała Wam się wycieczka po mieście!



    9. Źródła i zasłużeni

    * http://tibia.erig.net
    * http://www.tibia.pl
    * http://www.tibia.com
    * Biohazard
    * DeamonplServ


    Enjoy

    ; >
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 14-04-2009, 11:06

  2. #2
    konto usunięte

    Domyślny

    Naajs O.o
    Widze ,że wpiąłeś tutaj troszkę z tego troszkę z tamtego :)
    No i wydaje mi się ,że do przeniesienia :

  3. Reklama
  4. #3
    konto usunięte

    Domyślny

    Bardzo fajnie opisany poradnik. Myślę, że wart jest przeniesienia :)

  5. #4
    konto usunięte

    Domyślny

    Dzięki za komenty, jakiekolwiek błędy zgłaszajcie mi tu, to je poprawię.

    Pozdrowienia ;)
    ~Yamaro

  6. #5
    konto usunięte

    Domyślny

    Hm. Postaram siębardzo krytycznie i drastycznie ocenić twój poradnik, bo jesteś moim kolegą (no, żeby nie było =O). Zaczynamy jazdę ;p

    Po 1: Przecież sam wymieniłeś, że jest jeszcze GS? Czyli razem ghostland i GS to 2 expowiska...

    Po 2:
    Cytuj Kaito Yamaro napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Drefia jest ghostlandem dla posiadaczy PACC.
    To chyba oczywiste, że dla PACCów, jeżeli sama darahia jest dla PACC.

    Po 3: Zupełnie nie potrzebny punkt 4.9 (Stajnia i Łaźnia). Po co to komu? Może opiszesz jeszcze szyberdziesty krzaczek nieopodal onastego drzewka? To jest nikomu niepotrzebne.

    Czy brak murów to minus? Według mnie to właśnie urok tego miasta.

    Mógłbyś jeszcze dodać filmik z atakiem na darashie. Jak coś, moge ci go zapodać. Ano i ja na miejscu Biohazarda bym się nie gniewał, tyle że ZAWSZE powinieneś zapytać autora czegośtam o zgodę na wykorzystanie tego do własnych celów.

    Ogólnie... krytycznie... 7/10, czyli bardzo dobrze, ale popraw niektóre błędy.

    PS. Każdy mój punkt "Po x" odejmował ci 1 punkt z ogólniaka, więc wyszło tyle ile wyszło.

  7. #6
    konto usunięte

    Domyślny

    @up
    Osz ty krytyku -.- Może to nawet lepiej,
    Cytuj ktośtam chyba napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bo jesteś moim kolegą (no, żeby nie było =O).
    Teraz ja będę się bronił:

    Ad 1
    Dragi są koło Ankrahmun, zresztą jak i tomby. Jeden GS to nie jest expowisko.

    Ad 2
    Są 2 ghostlandy, więc warto było wymienic, że to jest ten dla PACC.

    Ad 3
    To są duże obiekty i warto o nich wspomniec.

    Ad 4
    Ze względów estetycznych to plus, ze względów użytkowych, to minus. Pogadamy jak będziesz uczestniczył w ataku.

    Ad 5
    To wyślij mi ten filmik przez skype. A Biohazarda się zapytalem, jednak dopiero po fakcie, czekam na odpowiedź, i jeśli będzie przecząca to natychmiast usunę jego screen i treśc.

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    Ogólnie dobrze.;] Znalazle, chyba tylko błąd. Są chyba 4 jaskinie z rotami, a ty zaznaczyłes 3.( Jak bedziesz chcail to ci dam mapke gdzie to jest;p)

  9. #8
    Avatar Pallaś /
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    77
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Za całokształt pracy 9+/10 =]
    Ładnie obszernie,wyczerpująco ... na malutkie błedy już przymmykam oko ;P

  10. #9
    Avatar Celestian hunter
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    32
    Posty
    1,059
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Demoon napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po 1: Zapomniałeś, że są jeszcze expowiska dla h-lvli. Mianowicie - DRAGI
    gdzie na darashi sa dragi ? ;o

    @topic
    Dodalbym tu jeszcze np mapke wszystkich miejsc ktore zwiedziles i ponumerowal zdjecia zgodnie z mapa, przejscie z darashi na anlrahmun, wejscie na drefie, przydalyby sie tez linki do questow na darashi... ogolnie nie jest zle, chociaz zdaje mi sie ze Dr. Es robi juz cykl o miastach ? ;p

  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    1 GS to nie expowisko? Umm, chyba nie pamiętasz ile razy musieliśmy odwoływać wyprawy na gsy, bo ktoś (czyt. h-lvl) akurat sobie expil?

    Skoro opisujesz darashie, to chyba OCZYWISTYM jest, że opiszesz ten koło niej, a nie koło carlin, co?

    Co komu po dużych nic nie znaczących obiektach, w których nic nie ma? Tamten duży domek to rozumiem, można sobie pooglądać zawartość, ale stajnia...? To może zrób screena piachu, bo to dość duży obszar? NuNuNu...

    Pamiętaj, że większość h-lvli właśnie woli takie "otwarte" pole bitwy, bo przynajmniej nie musi się bać, że jakiś noobek zejdzie na 2 sekundy z muru i zdąży mu zabrać np. loot, nie musi się też obawiać tego, że jak padnie, to mu ktoś z low lvli zabierze przedmioty z niego, bo jaki idiota wyjdzie na środek pola, gdyż wie że zginie za 3 sekundy po wyjściu? Poza tym to jest bardziej ekscytujące i bardziej przypomina bitwę, a nie pojawienie się potworów, których i tak jeśli ktoś nie zabije, to wszyscy mogą być spokojni, bo w mieście sie nic nie stanie (Ankh).

    A, wyślę, zaraz... może :P

  12. #11
    konto usunięte

    Domyślny

    @DeamonplServ
    Dogadamy się na PW.

    @Pallaś/\
    Własnie chodzi mi o te malutkie błędy ;)

    @Celestian~
    Szukałem innych poradników, cośtam znalazłem, ale moim celem było znalezienie jak najwięcej informacji z własnych (a także innych osób) doświadczeń. Niektóre informacje są brane z innych stron, na końcu je podałem. Mam nadzieję, że moderatorzy nie odbiorą tego jako plagiat, bo ja jedynie skompletowałem i uzupełniłem informacje. Podałem linki do stron, z których korzystałem.

    @Demoon
    Ghostland: n/c
    Stajnia i łaźnia to budynki -.-
    Atak: postaw się na miejscu lvl ~30...
    Filmik: zaraz sobie pogadamy na skypie >.<

    @all
    Pamiętajcie, to jest m&#243;j pierwszy poradnik!

  13. #12
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Kaito Yamaro napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Atak: postaw się na miejscu lvl ~30...
    LoL? Przecierz jestem lvl ~30! A teraz się zastanów jaki lvl ~30 uczestniczyłby na poważnie w jakimś ataku (no, poza ab i venore)? Chyba tylko ty, mój hero. :P

    Oj, pogadamy.... :]

  14. #13
    Avatar Celestian hunter
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    32
    Posty
    1,059
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Kaito Yamaro napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Celestian~
    Szukałem innych poradnik&#243;w, cośtam znalazłem, ale moim celem było znalezienie jak najwięcej informacji z własnych (a także innych os&#243;b) doświadczeń. Niekt&#243;re informacje są brane z innych stron, na końcu je podałem. Mam nadzieję, że moderatorzy nie odbiorą tego jako plagiat, bo ja jedynie skompletowałem i uzupełniłem informacje. Podałem linki do stron, z kt&#243;rych korzystałem.
    Przeciez ja Cie nie oskarzam o plagiat ! Chodzi mi o to, zebys dodal jeszcze pare mapek, tak jak napisalem w poprzednim poscie, bo wtedy bedzie to bardziej przejzyste ;d
    @Edit
    Cytuj Kaito Yamaro napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do map - i tak nawaliłem tutaj dużo zdjęc, a forum będzie wolniej działac.
    Rozumiem jak Ci zalezy o szybkosci forum ale pierwsze i ostatnie ss, przedstawiajace Twoj domek, mozesz zastapic jakas mapka, albo innym, przydatnym screenem.

  15. #14
    Avatar Dr. Es
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Zakopane
    Wiek
    36
    Posty
    35
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Celstian hunter napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gdzie na darashi sa dragi ? ;o

    @topic
    Dodalbym tu jeszcze np mapke wszystkich miejsc ktore zwiedziles i ponumerowal zdjecia zgodnie z mapa, przejscie z darashi na anlrahmun, wejscie na drefie, przydalyby sie tez linki do questow na darashi... ogolnie nie jest zle, chociaz zdaje mi sie ze Dr. Es robi juz cykl o miastach ? ;p
    Już chyba nie będe musiał. Trzeba będzie wymyślić jakiś inny temat na poratniki or artykuły. ;p

  16. #15
    konto usunięte

    Domyślny

    @Cele
    Czy ja m&#243;wię, że mnie oskarżasz? o.O Chodziło mi o to, że m&#243;wiłeś, że Dr. Es napisał kiedyś serię poradnik&#243;w, ja o tym nie wiedziałem, a chciałem zrobic dobry poradnik ;) Co do map - i tak nawaliłem tutaj dużo zdjęc, a forum będzie wolniej działac. Myślę, że to co już jest starczy - poradnik i tak jest bardzo obszerny.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [Poradnik] Darashia i okolice - Poradnik
    Przez Zipper w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 11-02-2022, 10:34
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-12-2012, 11:55
  3. [Poradnik] [Nieaktualny] Dookoła świata z Yamaro: Port Hope
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post: 21-04-2011, 22:52
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 29-12-2010, 18:03
  5. [Poradnik] [Nieaktualny] Dookoła świata z Yamaro: Edron
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post: 14-08-2007, 17:40

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •