Reklama
Strona 1 z 11 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 153

Temat: Ankrahmun – miasto piramid

  1. #1
    Avatar Dr. Es
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Zakopane
    Wiek
    36
    Posty
    35
    Siła reputacji
    0

    Domyślny Ankrahmun – miasto piramid

    Ankrahmun – miasto piramid


    Miasto to znajduje się na południowo wschodniej części Tibi, dostać się tam mogą jedynie Premiowani mieszkańcy świata podróżując statkiem z takich miast jak Edron, Venore, Port Hope albo Darashia. Jak sama nazwa wskazuje miasto z wyglądu przypomina starożytny Egipt, ich mieszkańcy mieszkają w piramidach. A wielu NPC jest nieumarłymi.
    Można powiedzieć że miasto to jeden wielki Protection Zone, więc nie ma dużego zagrożenia ze strony PK, gdyż przy ataku wystarczy wskoczyć na czyjś domek.


    1. miejscowy Depozyt, miejsce spotkań wielu Tibijczyków
    2. Poczta, a obok sklep z wyposażeniem wnętrz.
    3. Statek
    4. Bramy miasta
    5. Sklepy z ekwipunkiem, oraz sklepy magiczne.
    6. Gildia rycerzy oraz paladynów, kupić tu można ekwipunek dla palka.
    7. Gildia magów
    8. NPC Ishebad, można tu kupic promocje, pod budynkiem znajduje się mały Tomb
    9. Portal, oraz sklep z czarami.
    10. Jaskinia z małym respem Cave Ratów.


    Scarabs
    Najpopularniejszymi miejsca potworami, na które można polować na tej rozległej pustyni są Scaraby, na pustyni można znaleźć 5 jaskiń z nimi.

    [img]

    1. -1. Larwy -2,-3 Larwy araby Scaraby, -4 Scaraby, Ancient Scaraby
    2. -1. Larwy -2,-3 Larwy araby Scaraby, -4 Scaraby, Ancient Scaraby
    3. -1. Larwy -2,-3 Larwy araby Scaraby, -4 Scaraby, Ancient Scaraby
    4. -1. Larwy -2,-3 Larwy araby Scaraby,
    5. -1. Larwy -2,-3 Larwy araby Scaraby, -4 Scaraby, Ancient Scaraby

    W związku z tym że wejście do piątej jaskini jest ukryte pod piaskiem tak jak wejścia do Tombów (stąd nazwa Ukryte Scarab'y) i wielu graczy ma problem z odnalezieniem wejścia, postanowiłem dokładniej przybliżyć jego lokalizacje. Jaskinia ta posiada dużo większy resp co daje nam więcej expa na godzinę (~30k na -3 poziomie)


    Scaraby można także wykopać na powierzchni, wystarczy użyć łopaty na piasku, respy ich są sciśle określone,
    http://www.tibianews.net/worldmap.asp <- tutaj na mapie ankrahmun wszystkie szare kropki to miejsca w których respi się scarab, czasami zamiast skarabeusza można wykopać scarab coinsa.


    Tomby
    Są równie popularnymi expowiskami, rozlokowane są po całej pustyni a nawet jeden znajduje się w mieście.
    W tombach można spotka potwory takie jak: Cobra, Skeleton, Larva, Ghoul, Stalker, Ghost, Scarab, Mummy, Gargoyle, Slime, Crypt Shambler, Demon Skeleton, Vampire, Bonebeast, Necromancer, Ancient Scarab, Lich oraz Behemot oraz wiele innych.
    W każdym z Tombów znajduje się mistyczny płomień który przenosi nas w bardziej Hardcore'ową część tobmu, aktywować go możemy kładąc Scarab Coin'a na Coal Basin znajdujący się tuż obok płomienia.
    Jak wiadomo tomby są siedzibą przeklętych Faraonów, zlotować z nich można wiele rarytasowych przedmiotów takich jak Crystal Mace, Phenix Shield itp.(patrz erig.net), są oni także powiązani z Ancient Helmet Quest'em, każdy z nich jest strażnikiem jednej części hełmu.
    [CENTER]


    A. przejście na Tiquande, po drodze można spotkać Hyaeny i Banditów.
    B. Dragon, Dragon Lord, Fire Elemental
    C. Stone Golemy, Blue Djinn, Marid, Stalker, Gargoyle, Scarabs, Fire Elemental
    D. Green Djinn, Efreet, Gargoyle, Fire Elemental, Stalker, Scarab
    E. Droga na Darashie.

    Tomby:
    1. Peninsula Tomb
    2. Shadow Tomb
    3. Stone Tomb
    4. Tarpit Tomb
    5. Oasis Tomb
    6. Mountain Tomb
    7. Ancient Ruins Tomb


    !!Uwaga!! Wejścia do Tombów są niewidoczne, aby rozkopać wejście należy użyć lopaty kilka razy na piasku. Zdjęcia z miejscami gdzie należy kopać znajdziecie wybierając odpowiedni tomb wyżej.


    Ataki
    Mimo spokoju jaki panuje w mieście, jest ono nękane przez ataki z Skarabeuszy (scarab), dzieje się to bardzo rzadko, a atak jest bardzo niebezpieczny. Gdy miastu grozi atak gracze informowani są takim komunikatem.
    "Unusual frequent scarab sightings at the gates of Ankrahmun"
    Drugą częścią ataku na miasta jest atak Starożytnych Skarabeuszy (ancient scarab). Pojawiają się one po takim komunikacie.
    "Ancient scarabs are leading an attack on Ankrahmun"

    Technika na odpracia tegoż ataku nie jest bardzo skomplikowana, gdyż walka rozgrywa się przed murami miasta, a mury te skutecznie zabezpieczają miasto więc w razie większego niebezpieczeństwa lub porażki mażna dokonać odwrotu do miasta. Atak jak juz wspomniałem wcześniej podzielony jest na 2 fazy. Podczas pierwszej mamy do czynienia z małą grupką Scarabów oraz Larw, natomiast zaraz po tym następuje atak Ancient Scarabów oraz Scarabów w bardzo dużej liczbie.
    Najważniejsze w całym tym ataku jest to aby podczas pierwszej fazy ataku nie oddalić się zbyt daleko od miasta gdyż przez to możemy się znaleźć w centrum respawnu potworów z drugiej fazy (co widać na poniższym zdjęciu). Po zakończeniu pierwszej fazy najlepiej wrócić do bramy i gdy pojawią się ancenty lurować je ostrożnie pod bramę.


    na tym zdjęciu doskonale widać co dzieje sie gdy zbyt daleko oddalimy się od miasta.
    Zdęcia wykonane z filmu Aerus'a Eleran'a który możecie znaleźć tutaj Najazd Scarabów (film pod tibie 7.5)



    The End

  2. #2
    fafgo

    Domyślny

    gz wykonania;] noob'kom z pacc sie przyda;p

  3. Reklama
  4. #3
    konto usunięte

    Domyślny

    Bardzo dobry poradnik :)
    Teraz juz każdy wie gdzie isc :)
    Przyda sie

  5. #4
    konto usunięte

    Domyślny

    Ogólnie w porządku, ale mogłeś trochę dokładniej opisać tomby. Zabrakło mi też krótkiego omówienia ataków scrabów na ankrahmun. Myślę, że zostanie przeniesiony. ;)
    Pzdr, baru

  6. #5
    Avatar Dr. Es
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Zakopane
    Wiek
    36
    Posty
    35
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj baru napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie w porządku, ale mogłeś trochę dokładniej opisać tomby. Zabrakło mi też krótkiego omówienia ataków scrabów na ankrahmun. Myślę, że zostanie przeniesiony. ;)
    Pzdr, baru
    Napewno poprawie braki.

  7. #6
    konto usunięte

    Domyślny

    Nawet niezly... Myślę, że go przeniosą ; p

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny Spox

    Fajny poradnik, ale czy możecie mnie naprowadzic blizej gdzie są tomby?

    Mapka mi sie nie wczytuje..

    Poradnik na 6+

  9. #8
    Avatar Gruby Czarny Kot
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    101
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj fafgo napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gz wykonania;] noob'kom z pacc sie przyda;p
    heh nie konieczne noob-om
    omg
    jak ja 1 raz dostalem pacc zabardzo niewiedzialem gdzie isc -.-
    Gz ladny fotki wszystko

  10. #9
    konto usunięte

    Domyślny

    Nice poradnik, teraz bede wiedzial gdzie szukac ukrytych scarabów i tombów ;].

  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    LuX Oczywiscie daje reputka bardzo mi to pomoglo. Podziekuje ci osobiscie na morganie xD Pozdro...

  12. #11
    Avatar Celestian hunter
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    32
    Posty
    1,059
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Noo nareszcie jest opisane gdzie sa jakie tomby ^^
    poradnik sie przyda duzej ilosci osob a napracowales sie wiec proponuje przeniesc ;)

  13. #12
    Avatar bait
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    ładnie opisane przyda sie pewnie nie jednemu
    thx
    Pozdr0

  14. #13
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    A moglbys pokazac dokladnego SS z ta dziura ze scarabami nr5(ta dziura co jak tomby trzeba kopac).
    Bardzo prosze bo jakos wszystkie dobre dziury pozajmowane i nie ma gdzie expic ;p





  15. #14
    konto usunięte

    Domyślny

    Super poradnik!!! Bałem się, że kiedy kupię PACC nie będę wiedział, gdzie iść, a tak to proszę! Dobrze by było, jakby przeszedł.

  16. #15
    konto usunięte

    Domyślny

    ładny poradnik ale bodajrze na kilku tibijskich stronach sa podobne mapki a tomby czego na nich nie ma nieopisales hmm mysle zE Gdybys opisal wsyzstkie miasta tak szczegółowo to ty by był dobry artykuł

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Dark Piramid exp/h pytanie
    Przez Squs aka Dooshy w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 29-07-2012, 12:32
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 23-10-2011, 23:08
  3. Tibia – Czas Wybierać.
    Przez kiler7 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post: 15-03-2009, 15:35
  4. [Poradnik] GameBoost – czyli kolejny sposób na lagi
    Przez Skormen w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 348
    Ostatni post: 20-09-2008, 15:10
  5. Odpowiedzi: 85
    Ostatni post: 19-01-2008, 20:39

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •