Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 44

Temat: [Poradnik] Lootbag - dodatkowy zarobek

  1. #1

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    620
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Lootbag - dodatkowy zarobek



    GŁÓWNE DZIAŁY:
    • Wstęp.
    • Lootbag - o czym wogóle mówimy?
    • Przejdźmy do rzeczy: Robienie lootbaga.
    • Przenoszenie lootbaga.
    • Gdzie robić i co zbierać?
    • Zakończenie.
    Wstęp.

    Głównym problemem każdego Tibijczyka, a szczególnie nisko levelowego jest cap. Jeśli mówimy o problemach w Tibii, należy tu także wymienić częsty brak pieniędzy. Na oba problemy można zaradzić jednym sposobem – zacząć robić lootbagi!
    Sposób ten jest bardzo popularny, ale wiele osób popełnia błędy, dlatego chciałbym opisać jak bezpiecznie robić lootbagi , podzielić się z Wami moimi patentami oraz pokazać jak rozpoznać, czy druga osoba je stosuje.
    Chciałbym już na początku uprzedzić „pro lootbagerów”, że poradnik nie jest bez sensu i tylko dla mega newbie, ponieważ podczas swojej kilkuletniej gry w Tibie wielokrotnie dostrzegałem nawet doświadczone osoby, które nieudolnie kryły torbę z łupem.


    Lootbag – o czym w ogóle mówimy?

    Lootbag (loot – łupić, bag – torba; torba na łup) – jest to container (najczęściej torba , plecak lub paczka pocztowa ), używany do masowego przenoszenia rzeczy głównie z expowisk do depozytu lub prosto do sklepu. Przeważnie stosowany jest w celach zarobkowych, na respach potworów, gdzie można wyciągać z nich w dużych ilościach mało warte przedmioty, które da się swobodnie sprzedawać NPCom. Dzięki niemu nie musimy ciągle udawać się do depozytu ze względu na brak capa.
    Lootbagi robi się również w celu przeniesienia dużej ilości jedzenia, złota lub ciężkich rzeczy z punktu A do punktu B za jednym razem.


    Przejdźmy do rzeczy: Robienie lootbaga.


    Potrzebne przedmioty:
    • Jakiś container, najlepiej zwykła torba + kilka plecaków


    Kolejny spokojny dzień, kiedy wybieramy się, aby poexpić swoją nisko levelową postać na nowo poznanym serwerze. Gdy idziemy kupić potiony zauważamy, że stan naszego Tibijskiego konta nie jest najwyższy, przeciwnie jest wyjątkowo niski.

    -Hm? Co tu zrobić, aby szybko zdobyć większą ilość złotych monet? Przecież nie dam rady nikogo zabić tak mało doświadczoną postacią, a zysk z dzisiejszej wyprawy na rotwormy nie będzie należał do najwyższych, bo niczego ciekawego z rarów spodziewać się nie mogę. Jednak jest możliwość oprócz pieniędzy zbierania także broni, którą bardzo często możemy spotkać otwierając nieżywe sadło rotworma. Problem w tym, że nie mam na tyle czasu, aby biegać dystans z jaskini do miasta i z powrotem.
    O to jedna z sytuacji, w której warto zastosować lootbag. Ale co dalej?

    Po udaniu się na expowisko musimy najpierw znaleźć miejsce, gdzie będziemy przechowywać rzeczy podczas łowów. Jak wiemy w Tibie gra wiele osób, i nie każdy jest uczciwy. Dlatego największym rozczarowaniem może być to, że po żmudnym zbieraniu przedmiotów znajdzie się osoba mająca chrapkę na nasz łup, a w szczególności na światach Non-PvP, gdyż wiele osób czuje się tam bezkarnie. Najlepszym pomysłem jest trzymanie przedmiotów w torbie, gdyż można ją ukryć m.in. pod drzewami lub kolumnami, dzięki widokowi 2D w naszej Tibii ;)

    Oto kilka sposobów na schowanie torby:


    Pewnie większość z Was domyśla się teraz, że Tibijska torba jest lepszym rozwiązaniem, niż duży plecak lub paczka pocztowa zajmująca cały metr kwadratowy. Myślę, że taki sposób robienia lootbaga będzie najodpowiedniejszy:


    Ten sposób znakomicie się sprawdza w miejscach gdzie możemy spotkać drzewa lub inne tego typu „kryjówki”. Ale co zrobić, gdy polujemy w miejscu, gdzie nie można spotkać takich schowków? Oto kilka patentów, jak nie zostać okradzionym oraz jak ukrywać lootbagi:
    Jeśli jesteś w jakieś jaskini jednym z lepszych sposobów jest położenie na nasz lootbag dodatkowej, pustej torby. Wtedy jest szansa, że złodziej otworzy pierwszy worek, ale nie będzie sprawdzał co jest pod nim. Koło toreb porozrzucaj trochę śmieci, aby nie rzucały się w oczy:


    Od razu widać, że wystarczy kilka śmieci, żeby zniechęcić złodzieja do szukania naszego łupu.
    Możesz również chować łup na powierzchni.

    Jeśli chodzi o tomb, to zazwyczaj parę godzin po save serwerze są one sporo zaśmiecone. Tam warto wrzucić na nasz worek przynajmniej 10 jakiś śmieci, aby zniknął (to jest oczywiście tylko złudzenie). Niestety odkopywanie i zakopywanie torby jest męczące.

    Teraz kilka rad, które należy przestrzegać, aby nie zostać nakrytym przez niechcianych graczy:
    • Znoś łup do worka tylko wtedy, gdy kończy Ci się cap. Pamiętaj, że ktoś może podpatrzeć Twoje ciągłe podchodzenie do jednego miejsca i odnaleźć lootbaga.
    • Nigdy nie przenoś rzeczy na ziemi! Jeśli „ktoś nieodpowiedni” to zauważy, to od razu się domyśli o co chodzi i zacznie szukać Twojego lootbaga.
    • Zasada „najciemniej pod latarnią” tutaj również funkcjonuje. Nie zostawiaj torby na odludziu, gdyż ciągłe chodzenie tam jest podejrzane.
    • Cenniejsze rzeczy noś ze sobą. Pamiętaj, że zawsze jest szansa, że ktoś nawet przypadkiem odnajdzie Twojego lootbaga.
    • Nie przykrywaj worka „kuszącymi” przedmiotami.
    • Jeśli nie czujesz się pewny miejsca, w którym trzymasz łup, możesz go podzielić na 2-3 worki i pochować w różne części expowiska.
    • Nie chowaj torby w ciałach potworów! Ciała gniją i można łatwo stracić łup.
    • Bierz pod uwagę, że nawet kawałeczek wystającego worka może zostać zauważony. Wiele osób dostrzega takie szczegóły z doświadczenia.
    • Pamiętaj, jak już robisz lootbaga również zbieraj mniej cenne rzeczy.

    Przenoszenie lootbaga.

    (Jeśli wykonałeś Postman Quest, możesz ominąć ten fragment poradnika.)


    Rzeczy, które warto ze sobą mieć:
    • Field rune (obojętnie jaki) – dzięki niemu, możemy zaniechać zamiary złodzieja. Nie każdy myśli o zabraniu ze sobą destroy fieldów, więc gdy rzucimy fielda na torbę w kryzysowej sytuacji, złodziej nie będzie mógł ani go przesunąć, ani go otworzyć. Niestety na światach Non-PvP fieldy znikają po kilku sekundach. Jednak w tym czasie możemy dobiec do lootbaga.
    • Destroy field – gdy sytuacja byłaby odwrotna do powyższej lub gdybyśmy chcieli usunąć fielda po jakimś czasie
    • Dodatkowy worek – gdy zauważymy złodzieja, możemy go zmylić poprzez rzucenie pustej torby na nasz lootbag.
    To jest najbardziej emocjonująca i ryzykowna część naszego „lootbagowania”. Od tego zależy, czy nasz wysiłek zostanie wynagrodzony, czy pójdzie na marne. Czego tak się boimy? Złodziei i osób, które chcą nam zrobić na złość, mimo że nie mają z tego żadnego pożytku (-.-). Ci drudzy mogą wyrzucić nam torbę na jakiś dach, cisnąć do wody lub w jakieś inne niedostępne dla nas miejsce. Są różne sposoby przenoszenia łupu. Oto kilka patentów i zasad:
    • Worek rzucaj na odległość koło 2-3sqm, ponieważ gdy rzucimy za daleko, może ktoś akurat iść w przeciwną stronę i być pierwszym przy łupie. Z kolei rzucając blisko, trwa to dłużej i przez więcej czasu ryzykujemy utratę torby.
    • Idź z dala od drogi! Nawet jeśli trasa ma być dłuższa.
    • Gdy spotkamy przechodzącego gracza, najlepiej jest kiedy nie zauważy worka. Wtedy należy iść przed siebie jakby nigdy nic (mając na niego oko) i po chwili wrócić się po łup.
    • Jeśli jakiś wysoko-levelowy gracz oferuje Ci pomoc w taszczeniu torby, nie uciekaj. Zdarzały mi się czasami takie propozycje i najczęściej z nich korzystałem, gdyż taka osoba gdyby chciała ukraść łup, to i tak by to zrobiła, a może wykonać za nas ryzykowną fuchę.
    • Jeżeli jest taka możliwość, to rzucaj worek pod drzewa, aby nie było widać naszych poczynań. Za nim zaczniesz taszczyć łup do miasta, możesz również przed tym porozrzucać worki na drodze i po nich przenosić swoją torbę. Wykorzystuj również drzewa. Wtedy każdy rzut jest niewidoczny:
    • Dla większego bezpieczeństwa, nie taszcz torby do zaludnionego miasta, chyba że sytuacja jest bezpieczna. Zostaw torbę w niewidocznym miejscu i znoś stopniowo łup do depozytu. Najlepiej jest, gdy przed miastem znajduje się skrzynka, którą można słać przesyłki bez wykonywania misji.
    • Warto trenować szybkie przesuwanie rzeczy. Można „bawić się” z innymi graczami w odbieranie sobie jakiś mało cennych przedmiotów, aby znajdować nowe techniki oraz sprawdzić na jakim jest się poziomie. Z czasem rzucanie lootbagiem będzie Ci szło coraz lepiej.
    • Wbijanie czaszki na złodzieju jest już według Waszego uznania. Może to odstraszyć słabszego przeciwnika, ale też przyciągnąć na siebie uwagę. Jeśli jednak należysz do graczy agresywnych, miej zawsze wystarczająco naładowaną mane. Wiele osób kończy polowanie wraz z brakiem many.
    Gdzie robić i co zbierać?

    Ten dział znajduje się niżej, w tym poście!



    Zakończenie.

    Pamiętajcie, że najważniejsza jest znajomość terenu na którym planujecie robić lootbagi oraz dróg do niego.


    Wiedzcie również, że większość społeczeństwa grającego w Tibie nie pozwala na swobodne przemieszczanie się z lootbagami. Do tego społeczeństwa zaliczasz się także TY!
    Czyń świat Tibii lepszym i nie utrudniaj nikomu gry, gdyż nie tylko to co gracz ma na sobie należy do niego.


    Mam nadzieję, że mój pierwszy i myślę nie ostatni poradnik pomoże początkującym graczom, jak i bardziej doświadczeni Tibijczycy znajdą tu coś nowego. Poświęciłem na niego kilka dobrych godzin i starałem się napisać jak najwięcej szczegółów i jak najlepiej objaśnić sposób dodatkowego zarobku poprzez lootbagi, dlatego prosiłbym o przemyślane komentarze, poprawki jeśli są potrzebne oraz uszanowanie mojej pracy.

    To m.in. od Was zależy, czy napiszę jeszcze jakiś artykuł.





    PORADNIK ZOSTAŁ NAPISANY W 100% PRZEZE MNIE! ZABRANIAM KOPIOWANIA I ROZPOWSZECHNIANIA TEKSTU BEZ MOJEJ ZGODY ®







    #Edit

    W odpowiedzi na komentarze użytkowników, gruntownie przerabiam dział "Gdzie robić i co zbierać?".

    Proszę aby każdy, kto wchodzi do tego tematu komentował moją pracę. Jest to dla mnie duża nagroda, gdy widzę zainteresowanie poradnikiem.
    Ostatnio zmieniony przez Korzeń : 06-09-2009, 17:53 Powód: Update

  2. #2
    Avatar Vovith
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    W sumie, to moze sie poloze, nie?
    Posty
    47
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Kangaroo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pewnie większość z Was domyśla się teraz, że Tibijska torba jest lepszym rozwiązaniem, niż duży plecak lub paczka pocztowa zajmująca cały metr kwadratowy.
    Ee a wydawalo mi sie, ze na ekranie to jakies 3 cm... No ale coz. Chcialbym jeszcze dodac, ze krycie za drzewkami juz nie jest takie bezpieczne, duzo ludzi ma przezroczyste drzewka.
    Bardzo ladny, przejrzysty poradnik. Powinienem napisac "Przyda sie noobkom i niskopoziomowym gracza", ale to juz chyba nie smaczne jest.

    Przyda sie noobkom i niskopoziomowym gracza. Swietny poradnik! Jestem za przeniesieniem!
    Ostatnio zmieniony przez Vovith : 15-02-2009, 04:00
    To be, kurwa, or not to be! O tym też nie słyszałeś?!

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    620
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Kontynuacja poradnika

    Cytuj Vovith napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ee a wydawalo mi sie, ze na ekranie to jakies 3 cm...
    Ale nazywamy to sqm, czyli square meter - metr kwadratowy. Starałem się 'spolszczyć' nazwy Tibijskie ;p.

    #up
    Jeśli tylko znajdę czas, to postaram się ulepszyć dział "Gdzie robić i co zbierać?".

    #down
    Dzięki, już poprawiłem.



    #Kontynuacja

    Gdzie robić i co zbierać?



    Wypiszę tutaj stwory jak i miejscówki, w których występują w większych ilościach, bo przecież tylko tam jest sens robić lootbagi. Podam potwory, na których jest warto robić lootbagi oraz co z nich warto zbierać (mowa tylko przedmiotach mało wartych, ciężkich, które zazwyczaj się pomija i te, które lecą w większych ilościach):


    Na każdy resp podaję rekomendowany poziom. Jest on mocno przybliżony, ponieważ to zależy od profesji! Mam nadzieję, że zrozumiecie trudność zadania i nie będzie niepotrzebnych sporów.
    Linki zamieszczone przy każdym potworze, to mapka z większym respem tej kreatury.


    Rookgard
    • Wolf – można zbierać: ; sprzedajemy u Williego lub Billiego albo zatrzymujemy dla siebie; link1 link2 link3 link4
    • Trolle – można zbierać: ; robienie lootbaga jest trudne, ponieważ wiele osób poluje na te stwory, a jak wiadomo na Rookgardzie łatwo spotkać złodzieja; link1 link2 link3 link4
    • Bear – można zbierać: ; sprzedajemy u Williego lub Billiego albo zatrzymujemy dla siebie; link1 link2
    • Skeletony – zbieramy: ; można ich spotkać niewiele na FACC Zone, ale już na Premium Zone jest całkiem przyzwoity resp tych potworów; link1 link2
    • Rotwormy – zbieramy: ; można je spotkać tylko w jednym miejscu na Wyspie Nowych. Są one bardzo silne dla początkowego poszukiwacza przygód, tym bardziej że respią się w dużej ilości; link1

    8+
    • Trolle – tutaj zbieramy podobnie jak na Wyspie Nowych: ; szczególnie polecam łucznikom; link1 link2 link3 link4

    10-15+
    • Larvy – zbieramy: ; jak widać tylko jedzenie możemy uzyskać z Larv (i złoto); można go znaleźć w dużych ilościach, ponieważ wielu graczy pozostawia go na ziemi; w Ankrahmun jest 5 jaskiń z nimi; można je również spotkać na Tomb
    • Amazon Camp – zbieramy: ; na niższych levelach możemy polować bezpiecznie na powierzchni (Amazonki); jeśli jesteśmy naprawdę biedni, zbieramy również: ; należy uważać, ponieważ jest możliwość zlurowania m.in. Wiedźmy na powierzchnię; po osiągnięciu około 15-stego poziomu oraz zdobyciu w miarę przyzwoitego ekwipunku, zaczynamy walczyć z Valkyriami, które zostawiają ciekawy loot; na kolejnych levelach, możemy udać się w podziemia, gdzie spotkamy kilka Wiedźm, Amazonek, Valkyrii, a niżej Ghoule i Mumię; podobne miejsca, to również: Amazonia oraz link1
    • Minotaury – zbieramy: ; tutaj możemy zrobić naprawdę duży lootbag; na 10-15 poziomie doświadczenia będziemy musieli się zadowolić tylko zwykłymi Minotaurami; link1
    • Dwarfy Soldiery – zbieramy: ; lepiej posiadać co najmniej 15 poziom, kiedy zamierzamy się z nimi zmierzyć; link1
    • Tomb (-1) – zbieramy: ; można zacząć polować na Ghoulach i Skeletonach; podałem „-1”, ponieważ zazwyczaj tam występują, ale to nie oznacza, że na wszystkich Tomb można tam polować; link1 link2

    20-25+
    • Elf Fortress – zbieramy: ; głównym problemem jest dogonienie tych potworów, możemy przy tym wpędzić się w ich stado
    • Cyklopy – zbieramy: ; starajmy się nie zbliżać do tych potworów jeśli nie mamy dobrej obrony; rycerz musi mieć dobre skille i tarczę; link1 link2 link3
    • Scaraby – zbieramy: ; w Ankrahmun jest 5 jaskiń z nimi; można je także spotkać na Tomb
    • Dwarf Guardy – zbieramy: ; link1
    • Tomb (-2) - zbieramy: ; "-2" oznacza potwory często występujące na tym poziomie, np. Crypt Shamblery, Mumie, Stalkery, Ghosty; link1 link2

    30+
    • Małpy – zbieramy: ; możemy również zbierać pozostałe owoce; problemem są głownie Sibangi i Merkliny, które trzeba gonić, a małpy respią się w dużych ilościach; link1
    • Tomb (-3) - zbieramy: ;"-3" oznacza potwory często występujące na tym poziomie, np. Wampiry, Necomancery, Liche, Bonebeasty; link1 link2

    40-45+

    50+
    • Lizardy – zbieramy: ; link1



    Na wyższych poziomach gracze powinni sobie poradzić. Oczywiście im mocniejszy potwór, tym cenniejszy loot, a więc tutaj już tylko gracz może zdecydować, czy warto ryzykować.
    Warto również przed polowaniem sprawdzić, za ile pieniędzy można sprzedać loot. Po ostatnim update wiele rzeczy, które zazwyczaj pomijaliśmy, kupują NPC!

    Ostatnio zmieniony przez Korzeń : 06-03-2009, 08:47 Powód: Kontynuacja poradnika

  5. #4
    Avatar Efru
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Internet
    Wiek
    31
    Posty
    212
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    no wszystko git. Ładnie i zrozumiale opisane i samodzielnie zrobione obrazki

    A do fire fielda powinieneś dodać że na non-pvp ten sposób nie działa bo field znika po kilku sekundach

  6. #5
    Avatar Gaduś
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Za górami za lasami, zdala on noobów, w dół od poznania, pod lesznem, przy ulicy.
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    nie no, super to zrobiłeś w chuj podobają mi sie te obrazki;D , sposoby większość zna;d ale widać, że sie starałeś;-) dobrze, że napisałeś gdzie robić lootbaga bo tez się przyda 10/10
    Zajebiście mnie wkurwia, jak widzie kogoś z podpisem w którym ma "minibanery" bo muszę kurwa przechylić głowę, żeby zobaczyć co tam ma.

  7. #6
    Avatar Alvareth
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    97
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Bardzo porządny artykuł, znalazły się w nim praktycznie wszystkie przydatne informacje na temat lb. Jedyne czego mi zabrakło to robienie "ścieżki" z pustych worków i przesuwanie potem po nich naszego lootbaga. W niektórych sytuacjach bardzo przydatne, chociaż nie zawsze musi zdać egzamin.

  8. #7

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    620
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Alvareth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bardzo porządny artykuł, znalazły się w nim praktycznie wszystkie przydatne informacje na temat lb. Jedyne czego mi zabrakło to robienie "ścieżki" z pustych worków i przesuwanie potem po nich naszego lootbaga. W niektórych sytuacjach bardzo przydatne, chociaż nie zawsze musi zdać egzamin.
    Nieuważnie patrzyłeś ;> Jest napisana rada dotycząca przesuwania lootbaga po workach nad pierwszym obrazkiem od dołu. Na tej animacji, również jest zaprezentowany ten sposób.

    #down

    Wtedy zamiast fielda musi użyć dodatkowy worek, o którym pisałem.

    Wpadnij dzisiaj wieczorem, to prawdopodobnie już będzie odmieniony przed ostatni dział ;]
    Ostatnio zmieniony przez Korzeń : 16-02-2009, 08:40

  9. #8
    Avatar kuba_k31
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    29
    Posty
    2,322
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zawiodłem się trochę na tym przed ostatnim punkcie. Ten punkt nic mi nie mówi, powinieneś opisać konkretne miejsca...

    @Edit
    Widzę, że nie tylko ja tak uważam. Btw jeżeli rzucę np. fire fielda na lootbaga i thief na niego wejdzie to będę miał skull'a, nie?
    To wtedy może nas spokojnie ubić i zabrać lootbaga (skoro piszesz o low-lvlach, to wiadomo, że się nie wybronią).

    @Up
    Poprawisz przed ostatni punkt to masz 10/10 ; )
    Ostatnio zmieniony przez kuba_k31 : 16-02-2009, 14:43
    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    domknąłem

  10. #9
    Avatar H5N1
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    ส็็็็็็็็็็็็็&#
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    lootbagami mozna zarobic 100k/dzien lekko!! mym bestem jest (nerana non-pvp full noobs) bylo:

    30k w 1godzinke- tylko lootbag
    300k w 1 dzien ale chyba z kasa z potworow ;d to ~250k :]

  11. #10
    Avatar Yakataka Makafaka
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Daleko:)
    Posty
    168
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj H5N1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    lootbagami mozna zarobic 100k/dzien lekko!! mym bestem jest (nerana non-pvp full noobs) bylo:

    30k w 1godzinke- tylko lootbag
    300k w 1 dzien ale chyba z kasa z potworow ;d to ~250k :]
    ciekawe gdzie?

    Co do poradnika do ładnie napisany;) Jeszcze może byś mógł dodać gdzie można wrzucić parcel do skrzynki pocztowej;)

  12. #11
    Tropiciel skarbow

    Domyślny

    Bardzo fajny poradnik. Ładnie opisany + obrazki. Jeszcze do tego takie fajne; )). Myślę ze każdy kiedyś lootbagował jak był nowy na jakimś swiecie


    (Pamiętam te czasy gdy na neranie <wtedy nowo powstały świat> lootbagowałem scale armory/soldier helmety i sprzedawałem po 150gp <KUPOWALI LUDZIE! : )>)


    Moim rekordem w jeden dzień to jakieś 400k ~ Przeludniony non-pvp + wolny resp cały dzień!! : >>>

    Moim zdaniem "MODERNIZATORZY" i "ADMINOZAURY" docenią ten poradnik i przeniosą.

    10/10 <--- Ocena.

    Pozdrawiam Tropiciel

  13. #12
    Avatar molki44a
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kielce
    Posty
    69
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Całkiem niezły poradnik. Szczególnie przydatny do nowych graczy, bo trochę doświadczeni znają te "tricki". Zaktualizuj dział Gdzie robić i co zbierać? bo trochę mało miejscówek.

  14. #13

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    620
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Mało osób zostawiło komentarz ;/, a widzę że artykuł się podoba
    A trochę się napracowałem... I miałem pisać kolejne poradniki! ;D

    więc refresz!

  15. #14
    Chii

    Domyślny

    Mi sie poradnik podoba,nawet przeczytalem caly z nudow ; )
    Wszystko ladnie opisane,sa zdjecia i w ogole.
    Widac,ze sie napracowales ; P

    Btw,czemu ten temat jest caly czas w propozycjach artykolow?
    Chyba zasluguje na miano artykulu ; )

  16. #15
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    do "co zbierac" dodalbym plate shield (~50 gp w kaz)

    i hatchety z dwarfow (dobre po odrabianu sie po hacku, ludzie to wyrzucaja z dwarfow i w godzine uzbieralem sporo tego, a nastepnie mozna wyslac do thais. ustawiamy bota ktory sprzedaje nam to na fibuli.
    1 hatchet -25 gp
    100 hatchetow 2,5k (ja uzbieralem cos kolo 100 w godzine)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Dodatkowy zarobek
    Przez mate w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 29-11-2017, 17:33
  2. Dni PACCa za dodatkowy EXP
    Przez ElderFighter w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 17-12-2013, 06:31
  3. zarobek zarobek i jeszcze raz zarobek
    Przez hajer w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 23-03-2013, 18:22
  4. Knight, dobry zarobek + lootbag
    Przez Acan w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 24-06-2012, 19:58

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •