Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [8.7] Silnik

  1. #1
    Avatar CzcigodnyAlfons
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venore
    Wiek
    30
    Posty
    161
    Siła reputacji
    15

    Domyślny [8.7] Silnik

    Witam.
    Potrzebuje w pełni sprawnego silnika do tej wersji Tibi, ponieważ na mój nie mogę nawet zalogować się (na serwer).
    Fajnie by było żeby na tym silniku mapa była pusta - jedynie z temple i trawą do okoła - potrzebuje takiego silnika po to żeby zacząć robić mapę od początku, chce też czasem się na nią zalogować i po hasać.
    Z góry dziękuje za pomoc w realizowaniu moich drobnych marzeń, ponieważ sam sobie nie mogę z tym poradzić.

    Edit: Bądź jak ktoś umie to niech pomoże mi rozwiązać troszkę mniejszy problem który nie pozwala mi włączyć prawdopodobnie serwera:
    http://img119.imageshack.us/img119/2...8317qd5zu5.jpg
    Po w pisaniu takiej komendy wyskakuje mi:
    "nie można określić pliku" - nie wiem co mam z tym zrobić, czy czegoś może brakuje?
    Ostatnio zmieniony przez CzcigodnyAlfons : 22-10-2011, 14:09

  2. #2
    Avatar jodlak
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    28
    Posty
    2,008
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    A masz zrobioną bazę danych?

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar CzcigodnyAlfons
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venore
    Wiek
    30
    Posty
    161
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Własnie nie do końca wiem czy mam. Bo mam coś zimportowanego w localhost, powiedz lepiej na czym polega zrobienie bazy danych to będę wstanie bardziej określić czy ją mam.
    Odpiszę jak co po 17 bo zaraz będę miał korki.

  5. #4
    Avatar ICE MEN
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    191
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    jesli potrzebujesz pod mape to i dla swoich potrzeb(2 metody mi znane):

    1. użycie bazy sqlite, czyli w pliku .sql, ściągasz silnik, i jak odpalisz to powinieneś być w stanie się zalogować, dzięki programowi (wtyczce do firefoxa) SQLite Manager lub program osobny nazywał się chyba SQLite Studio?, możesz zarządzać bazą tak jak w tutorialach, oszczędzasz męki na początku z instalowaniem xamppa, robieniem baz itd, bo często zapomina się do czego jest jaka baza. PS jak ściągniesz silnik to jest on już w configu wpisany pod Sqlite.

    robienie goda(tym managerem robisz) : otwórz manager, zaznacz baze nazwa.sql, wejdź w tabele accounts, zaznacz twoje konto do edycji, zmien group id na 2, wejdz z tabele players> zaznacz playera, zmień group id na 6, zapisz wszystko wcześniej no i tym sposobem masz GM, w talkactions.xml(folder z silnikiem>data>talkactions>) masz cmd, itd.
    2. instalujesz pakiet XAMPP, wbijasz w localhost/phpmyadmin, robisz baze, importujesz strukturę bazy, (w tym momencie jesteś to co wyżej), w configu silnika zmieniasz z sqlite na mysql, podajesz tam nazwę bazy i działa już na MySQL, odpalasz, robisz konto na passach 1/1,
    god: wchodzisz zaś w phpmyadmin, w tabele accounts, zaznacz twoje konto do edycji, zmień group id na 2 - zapisz, wejdź z tabele players> zaznacz playera, zmień group id na 6, zapisz wszystko wcześniej no i tym sposobem masz GM, w talkactions.xml masz cmd, itd.

    różnica jest taka że sqlite zostało wyparte troche temu, no i ponoć mysql jest szybszy dlatego więcej osób go używa i można połączyć ładnie z php(accmarkerem).

    Mam nadzieje że troszkę pomogłem, jak coś pisz.
    Kocham to co robię...

  6. #5
    Avatar CzcigodnyAlfons
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venore
    Wiek
    30
    Posty
    161
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Ok opiszę chyba bardziej konkretnie mój problem. Ściągnąłem 4 już silniki, ja nie mogę się na żaden sposób na serwer zalogować nawet jako "account manager" a mój kolega za pierwszą próbą połączenia to zrobił, co muszę zrobić?


    Ps. Już rozwiązałem ten problem - nie musiałem wpisywać w confingu swoje ip adressu tylko "127.0.0.1". :)
    Ostatnio zmieniony przez CzcigodnyAlfons : 23-10-2011, 09:45

  7. #6
    Avatar ICE MEN
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    191
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Więc problem rozwiązany, a temat do zamknięcia :)
    Kocham to co robię...

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [7.6] [Silnik] ImperiorOTS YurOTS_0.94f [7.6][XML] edit by VortiS
    Przez hitmancs w dziale Skrypty i technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 11-05-2019, 16:52
  2. [8.1][silnik] Potrzebuję silnika xml pod tibie 8.1
    Przez viionc w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 09-02-2011, 13:57
  3. [7.6]Silnik
    Przez Ulrich w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-10-2010, 15:36
  4. [Dystrybucje OTS][8.6] Który silnik najlepszy?
    Przez BenTouch w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 25-10-2010, 23:29
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 03-05-2010, 14:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •