Reklama
Strona 1 z 13 12311 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 190

Temat: [Poradnik] Poradnik dla Paladyna by XavierEvera.

  1. #1
    Avatar XavierEvera
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łowicz/Łódź
    Posty
    380
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Poradnik Dla Paladyna
    v 8.1


    Kierowany do postaci 8-40 lvl.


    SPIS TREŚCI:
    1.Admission
    2.Rookgard
    3.Equipment
    4.Skilling
    5.Skillbars Dist/Shield/Mlvl
    6.Spells
    7.About Exp
    8.Pacc blz?



    -Let’s Go!


    1.Admission


    Paladyn – postać, walcząca na dystans , „raz przez update wywyższana a raz udupiana”. Paladyn w walce posługuje się bronią miotną taką jak włócznie czy łuk/kusza. Winter update 2007 zmniejszył zasięg broni miotanej , jednak nie aż na tyle żeby paladyn musiał walczyć w zwarciu. Update wprowadził także spore urozmaicenie w magii paladyna, poprzez uczynienie go mistrzem magii świętości. (holy dmg). Dlatego teraz paladyn stał się czymś w rodzaju „magicznego rycerza”?(Mag bitewny to było złe określenie.. skoro teraz większość pali chodzi z tarczą (jak warrior) i spearami + dodatkowo atakuje spellami .. a jeszcze zaraz częściej widuje paladyna z 70+ shieldingiem który sam sobie bloczy.. więc jest to po części rycerz a po części mag. ).


    Paladyn na level dostaje : 10 hp , 15 mp i 20 capa .

    Odnawianie hp: Facc – 1 hp co 8 sec
    Pacc (Wykupiona Promocja) – 1 hp co 6 sec

    Odnawianie mp: Facc- 2 mp co 4 sec
    Pacc (Wykupiona Promocja) - 2 mp co 3 sec


    2.Rookgard


    Nie będę tu opisywał jak należy przejść rookgard. Dam tylko kilka cennych (a może nie cennych) rad.

    Po pierwsze nie powinniśmy ruszać sie z miasta bez liny!

    Po drugie na rooku nie należy skillować distance fightingu , jest to tylko strata czasu. Lepiej ten czas poświęcić na zebranie trochę kasy i zdobycie jak najszybciej 8 lvla.

    Po trzecie po nabiciu 8 lvla powinniśmy sprzedać eq jeszcze na rooku (no może poza carlin swordem) ponieważ wyciągniemy za nie więcej gp niż na mainie.(Na nowych światach lepiej nie sprzedawać, bo ciężko o lepsze na mainlandzie)


    3.Equipment


    Co do eq to myślę, że każdy będzie chodził w tym, co lubi/na co ma kasę. Jednak przedstawię tu jak WEDŁUG MNIE może wyglądać wyposażenie paladyna.

    8-15 lvl – Noob set : Scale arm , Dark/Dwarf Shield , Solider helmet , Dowolna broń miotna (polecam speary).


    20+ lvl – Mamoth Fur Cape , Dragon Shield , Spear’s/kusza.


    30/35+ lvl – Blue Robe/Mamoth Fur Cape (1 defa mniej niż b robe a różnica w cenie spora),Plate/Blue Legs,Crown Helmet,Dragon Shield ew.V-shield (dla bogatych), Bohy, Royal/ Enchand Spears/Kusza (p bolty na duże hunty).

    Myślę że takie eq spokojnie wystarcza do samego końca .. Ale of course można biegać w dużo lepszym jak i dużo gorszym.

    Cytuj Paro the Crusher napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak wiec moim zdaniem palek ma dwie drogi na eq:
    jedna- czolg- coraz lepsze rzeczy bo palkowi nie raz zdarza sie walczyc w zwarciu (mimo ze od tego stroni), vamp (potem lepsza) golden armor, crusader helm, p/k legi
    druga- lekka- b robe, crown helm, p legi itp. i git.
    P.S.
    Po prostu gracz musi okreslic jaki "rodzaj pala" woli
    Czasem trzeba walczyć w ciasnym pomieszczeniu :)
    Myślę że ta wypowiedź sporo pomoże ^^

    Broń i amunicja dla palladyna : (pomijam zwykłe speary , bolty , i arrowsy)

    Burst Arrows - Eksplodujące strzały, mają zasięg kratek 3x3. Po updacie często używane przez paladynów, ponieważ obrażenia zależą od Distance Fightingu nie Magic Levela. Zastępują one paladynowi rune GFB.
    Sniper ArrowsAtk: 26. Wymagany lvl:20.Lepsze od zwykłych strzał. Do kupienia w większości miast na premium area po 3 gp za sztukę.
    Onyx ArrowsAtk: 38. Wymagany lvl:40.Najlepsza amunicja do łuku. Do kupienia w większości miast na premium area po 5 gp za sztukę.
    Earth Arrows Atk: 25. Wymagany lvl:20. Zadają obrażenia od żywiołu ziemi.
    Flaming Arrows Atk: 25. Wymagany lvl:20. Zadają obrażenia od żywiołu ognia.
    Flash Arrows Atk: 25. Wymagany lvl:20. Zadają obrażenia od żywiołu energii.
    Shiver Arrows Atk: 25. Wymagany lvl:20. Zadają obrażenia od żywiołu lodu.
    Piercing Bolts Atk: 33. Wymagany lvl:30. Silniejsze od zwykłych boltów. Do kupienia w miastach na premium area po 4 gp za sztukę.
    Power Bolts Atk: 40.Wymagany lvl:55. Do kupienia w miastach na premium area. Używane do huncenia mocnych monsterów , oraz do walk pvp.
    Infernal Bolts Atk: 43.Wymagany lvl:70. Można je zlootować z Nightmare , oraz zamienić za Soul Orby u Sweaty Cyklopa w Ab (1 orb = 2 bolce).
    Hunting Spear Atk: 32.Wymagany lvl:20 Ulepszona wersja zwykłego speara. Można ją sprzedać u Brengusa, w Port hope po 25 gp za sztukę.
    Royal Spear Atk: 35.Wymagany lvl:25 Do kupienia u NPC Perod w Port hope i NPC Dario w Ankarahmun po 15 gp za sztukę.
    Enchanted Spear Atk: 38.Wymagany lvl:42 Najmocniejsze z dostępnych spearów. Da się je wyczarować z normalnych spearów(patrz Spells).Używane przez postacie 45+ do huncenia monsterów każdego rodzaju.
    Viper Stars Atk: 28. Trujące gwiazdki (działają podobnie jak poison arrows).Częściej używane, jako ozdoba a nie broń
    Assassin Stars Atk: 65.Wymagany lvl:80 Najsilniejsza broń dostępna dla paladyna. Zastępują one paladynom runy SD. Da się je kupić (staniały po upie) u NPC Atrad na Goromie po 100 gp za sztukę. Jednak, aby je kupować wymagane jest ukończenie Assassin Outfit Questu. Zimowy update sprawił że nie łamie się po jednym rzucie ale losowo.

    4.Skilling

    Skille są ważne, zwłaszcza po updacie gdy są głównym czynnikiem wpływającym na obrażenia.

    Moja teoria na temat skillowania jest taka:

    „Teraz kiedy to prawie większość czasu latamy z tarczą i spearami, shilding bardzo się przydaje. Nie mówię tu oczywiście żeby mieć skille 80/80 pallem .. Ale taki 50~ shielding potrafi uratować życie i pozwala w razie potrzeby bloknąć jakiegoś potwora (bez mass waste).” Dlatego też zaraz po wyjściu z rooka, załatwieniu eq , kupieniu pierwszego spella itp. Proponuje zakupić jakąś broń typu sword/axe/club oraz tarcze i udać się na początku na trolle/gobliny i expić na balance , tak długo aż nie wbijemy z 45-50 shielda. Przy okazji mamy nazbierane trochę kasy/spearów/small stonsów. Po wyskillowaniu tego shield już W ogóle nie powinien nas obchodzić.

    I teraz mamy 2 możliwości: Jak mamy 2 chara który może stawiać monka , to bierzemy całe speary jakie mamy, kupujemy wędke i sporoo robaków i ruszamy na afk place. Stawiamy na początku 1 monka i skillujemy do 45~ dista może 50. Na 50 jeżeli mamy small stosy to dobrze skillujemy dalej smallami do 60~ 65 dista. Jak mamy tylko speary to stawiamy 2 monki:


    Atakujemy jednego monka do yellowa/reda i przerzucamy się na drugiego ( w czasie jak będziemy bić drugiego , ten pierwszy powinien się uleczyć). Taką metodą możemy skillować spearami spokojnie do 70 dista..(tylko światy pvp)

    Osobiście wykorzystuje do 4 monków , i skilluje tylko spearami , żeby nie marnować czasu/kasy na smalle.
    Skillować najlepiej w miejscach mało znanych , przy wodzie , jakieś drzewko pod którym można ukryć baga ze spearami się przydaje.
    (oczywiście bez bota nie robota :P)

    Jeśli nie mamy możliwości skillowania na sum monie (brak 2 chara , kasy na stawianie monka itp) to staramy się znaleźć jakiegoś knighta który skilluje na slimach. Slime zazwyczaj robi dużo więcej klonów niż knight potrzebuje, wykorzystujemy to i skillujemy na slimach które knighta nie biją.

    A mianowicie: znajdujemy knighta skillującego na slimach , i lejemy klony które aktualnie nie atakują knighta. Slimy nie posiadają obrony więc będa padać bardzo szybko, jednak matka szybko przyzwie nowe. Tą metodą możemy skillować od samego początku o ile tylko mamy speary. (Metoda ta tyczy się pvp i non-pvp)
    Skillowanie na non-pvp na skillach 80+ nie jest tak trudne jak mogło by się wydawać.

    Wygląda to mniej więcej tak:

    Zdjęcie zapożyczone z poradnika użytkownika o nicku BaxCrow (strona konkurencji)

    Idziemy z summonem na geomancera, Trapujemy go w takim miejscu, aby bił on monka (który musi stać naprzeciwko niego) a my stojąc po skosie (jak na zdjęciu) bijemy geomancera.

    Lepiej wyjaśnione jest to w poradniku napisanym przez Pestke :
    Trening na Światach Non-pvp

    Po wbiciu wymarzonych skilli, możemy w końcu zacząć expić (ale o tym nieco później)

    Po za tym, co napisałem przyda się wam ten poradnik: Gdzie expić i zbierać small stones

    5.Skillbars Dist/Shield , M lvl

    Tabeleczka z przykładowymi skillami na danym lvlu: (tak ja skillowałem i expiło się całkiem przyjemnie.. jeżeli się z tym nie zgadzasz skilluj wedle uznania)

    Edit:10.04.08r Zmieniłem tabelkę
    LVL****DIST****SHIELD
    10******50******50
    20******65******55
    30******70******58
    35******75******60
    40******77******62
    45******80******65 (tutaj można przestać skillować)
    60-70***90******70+

    Dalej albo nie skillujemy już w ogóle albo wedle uznania.

    No to zostaje jeszcze magic level.

    Hmm.. Wprowadzenie sporo nowych spelli dla palla, powoduje że czym lepszy mamy m lvl tym lepiej. Nie ma się co nad tym rozpisywać. 15 m lvl nie jest co prawda już potrzebny na SD , ale tak jak mówiłem , 15 m lvl to zawsze większe hity z Holy itd.

    Tu też tabeleczka z przykładowymi m lvl'ami na dany lvl:

    LVL----MLVL
    10lvl----3mlvl
    15lvl----8mlvl
    20lvl----9mlvl
    45lvl----12mlvl
    65lvl----15mlvl

    6.Spells

    Uzbierało się trochę spelli przez te wszystkie updaty :


    7.About Exp

    No to teraz napiszę coś o expieniu. Nie będzie tego dużo, ponieważ w większości będą to linki do poradników które już istnieją (myślę że nie ma sensu żebym 2 raz pisał coś co już jest).

    Zgodnie z sug. Fili zmieniam trochę ten punkt:

    LvL 20+

    Cyklopy(wszystkie rodzaje) (Mount Sternum , Podziemia Ancient Temple , Cyc Camp koło Thais,Cyclopolis)
    Minotaury (może bez magów [mogą sprawić problem])

    Poradnik o Minotaur Mount:
    Minotaur Mont mały odpowiednik Mintwallin

    Dwarfy (bez geomancerów of course) [I kopalnie dwarfów, Cyclopolis)[/I]
    Poradnik o kopalniach:
    Kopalnie Dwarfów

    Undeady (Ghostland , Dark Katedra,Tomby,Mount Sternum)

    Ghostland Poradnik:
    Ghostland

    Dark Katedra Poradnik:
    Katedra Ciemnoci
    Bezpieczne Dojscie do Katedry
    LvL 30+

    Minotaury(wszystkie) [I(Mintwallin , Minotaur Mount ,Mino Clan na początku pohu,Wieża na Darashi)[/I]

    Mintwallin Poradnik:
    Mintwallin

    Plains Of Havoc (bez gs'ów)

    Poradnik O Poh:
    Plains of Havoc

    HellGate

    Poradnik O HellGate:
    HellGate

    LvL 40+

    Tomby

    Poradnik o Tombach:
    Tomby

    Orc Fortress i Orcland
    Mount Sternum (wbrew pozorom po upie można tam siedzieć do 50~ lvla)
    Pozatym dalej możemy siedzieć na Guardach czy Pohu... od 40 lvla (bohy + t ring na wszelki wypadek) możemy bić gsy (najbezpieczniej wkoło temple)

    Od 40~ możemy próbować sił na Dragach (Poh, Ankh itp) oraz na niższych poziomach Tombów.

    Myślę że po osiągnięciu ~45 lvla sami będziecie wiedzieć co robić. Możliwości jest naprawdę dużo.
    ===============================================

    8.Pacc blz?

    No więc dodam jeszcze słówko na temat pacca , ponieważ wiele osób zastanawia się kiedy sobie go zakupić i czy jest to opłacalne.
    Pomimo że pacc ułatwia grę to:
    1. Kupowanie go przed 40 lvl'em (a nawet 50) nie ma sensu. (expowiska dla facca do 50 lvla spokojnie wystarczą)
    2. Jeżeli nie ma się ok. 70+ dista też jest to nieopłacalne.
    3. Jeżeli już sie go kupi , to nie aktywować go czym prędzej ale uzbierać kasę na czary , promocje , ew. trochę podskillować.
    4. Aktywować w dobrym momencie , kiedy ma się wiele czasu na grę (np. wakacje)

    A to wszystko po to żeby nie wastować tego pacca .. tylko przez czas trwania jednego uzbierać na next.
    Na koniec coś o czym powinniśmy pamiętać decydując się na tą profesję:

    Cytuj eloeloo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Najważniejszą jednak rzeczą którą powinniśmy pamiętać to to ze Pall jest i zawsze będzie bardzo kosztowna postacią wiec powinniśmy albo zbierać ( co jest praktycznie mało realne ) albo po prostu nielegalnie kupić kilka cc które pójdą na skilowanie to jedyna słuszna choć nielegalna reguła.
    + coś odemnie : Gra paladynem bez użycia cheatów , to męczarnia .. ;) Dlatego Hail Tibia.org.pl !

    No to by było chyba na tyle.

    To mój 1 poradnik więc proszę o surową krytykę , wszelakie błedy i nieścisłości postaram się poprawić.

    Myślę, że komuś się przyda.

    Pozdro Xavier.

    EDIT: Zastrzegam, że poradnik znajduje się również na Tibia.pl i jest on w pełni mojego autorstwa.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 14-04-2009, 11:29

  2. #2

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Ogólnie poradnik jest napisany dobrze. Przejrzyście i wiadomo o co w nim chodzi. Lecz według mnie nie potrzebnie go pisałeś, w artach jest już jeden i myślę że on wystarczy.

    Jedyne co mi się nie podoba to mała ilość zdjęć. Owszem opisałeś parę ekspowisk i dałeś zdjęcia z nimi lecz brakuje tu "żywych" ssków np z samej gry palladynem.

    Edit:
    Tak teraz znalazłem...

    Od 30~ możemy próbować sił na Dragach (D lair venore , Ankh itp)
    yy... D lair w venore to nie jest zbyt dobry pomysł na 30lv, czasami zdarza się że wpadamy na 2-3dragi a to na 30lvlu może nie być za przyjemne ; d
    Assassin Stars – Najsilniejsza broń dostępna dla paladyna. Zastępują one paladynom runy SD. Aby ich używać potrzebny jest min. 80 lvl.
    używać można od 8lvla, gorzej z skutecznością tego ataku ;P
    Zamienił bym na
    Aby w pełni wykorzystać ich siłę należy mieć przynajmniej 80 poziom doświadczenia.

    p.s.
    są dwa wejścia do kopalni z minosami ;>

    I zmniejsz avatar...

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Paidy
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    33
    Posty
    55
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Ładny poradnik, przejźyście opisany a co za tym idzie czytelny.
    Dużo mapek z opisaną drogą do expowisk.
    Co do eq to myślę ,że jest sprawą indywidualną ponieważ widziałem palków którzy na 60 lvlach biegali w p setach.
    Jedynie czego brakuje to chyba spis potworów na których możemy expić z blokerem.
    Ale ogólnie bardzo ładnie.
    Saton huj !

  5. #4
    Avatar Terr
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Venore
    Posty
    1,993
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Imo skillowanie to rzecz zalezna od kasy, bo zalezy czy masz na speary, czy nie masz :D

    Sporo osob treni do 55+- i przestaja, bo do 50 lvl nabije sie 'samo' 70-75~

    A i jeszcze jedno, nie dales expowisk dla pacca, a szczerze mowiac po 25 lvlu nie ma zbyt duzo expowisk dla palla bez pacca ;)

  6. #5
    strix

    Domyślny

    Niezły, ten twój poradnik. Na pewno trochę czasu cię kosztowało zrobienie go ;p
    Najbardziej przypadł mi tekst

    (tu już skillujemy jak chcemy)

  7. #6
    Avatar Namekanoth
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    437
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    A więc nie zgadzam się co do eq pallka, nie wiem po co nosić jakiekolwiek legsy, strata capa.
    No i tarcza, dragonka trochę waży, lepiej dozbierać 10 k więcej i kupić vampirkę, lub jeszcze lepiej - demonkę.

    No i gdy opisywałeś bolty, strzały i speary mogłeś napisać z jaką amunicją kiedy huncić najlepiej i ile dokładnie ataku ma każda z nich.

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    Dobrze zrobiony poradnik ; ). Skille dobrze dobrane.

    LVL****DIST****SHIELD
    10******30******15
    Za mało shieldingu (powinien być conajmniej 25+). Co do eq to można biegać w p legsach, ale nie trzeba. Kto jak chce.... Można także kupić guardian shielda i już dalej nie kupować, wiele razy widziałem paladynów z ta ową tarczą. Moja ocena 8/10. Aha, i jestem za przeniesieniem go do artykułów.

  9. #8
    konto usunięte

    Domyślny

    Ehhh.. nawet nie czytacie przyklejonych topiców..

    http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=65886


    tutaj to wklej.

  10. #9
    Avatar ogf-carl
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Posty
    727
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj koza8795 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ehhh.. nawet nie czytacie przyklejonych topiców..

    http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=65886


    tutaj to wklej.
    No widac, ze nie czytasz. A szkoda mi takich ludzi. ;x
    Cytuj Motyleq })i({ napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    już samo "o" w twoim nicku budzi postrach

  11. #10

    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łowicz
    Wiek
    32
    Posty
    139
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Według mnie poradnik jest bardzo dobry, ładnie opisane miejscówki dla facca (te dla pacca nie są potrzebne ponieważ jest to poradnik dla lvli 8-40 a później to i tak większość ludzi ma pacca), dobrze opisane nowe rodzaje broni. Proponuje przenieść do artykułów bo ten poradnik Filii nie jest wogóle aktualizowany.

  12. #11
    Avatar XavierEvera
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łowicz/Łódź
    Posty
    380
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Refresh

    ~Refresh~

    Czemu tak mało osób komentuje ? ;(

  13. #12
    konto usunięte

    Domyślny

    Poradnik dobry, przejrzysty. Dużo mapek, miejscówek do expienia, a jeśli chodzi o eq to mogłeś zmienić:
    8-20lvl-p-set
    20+-p-set+boh i wystarczy, chyba że ktoś chce szpanerskie eq ;)

    Mam nadzieję że wiele osób z niego skorzysta i proponuję przenieść do Artykułów.

  14. #13
    Avatar XavierEvera
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łowicz/Łódź
    Posty
    380
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czy ludzie przestali czytać poradniki??
    chciałbym żeby ktoś go porządnie ocenił a nie tylko taka garstka osób ;pp

    WYPOWIADAĆ SIE NABIJACZE POSTÓW!11oneone

  15. #14
    Morguthis

    Domyślny

    Cytuj XavierEvera napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy ludzie przestali czytać poradniki??
    chciałbym żeby ktoś go porządnie ocenił a nie tylko taka garstka osób ;pp

    WYPOWIADAĆ SIE NABIJACZE POSTÓW!11oneone
    a to se nabije posta ;o

    enchanted speary sa od 42 levela a napisales że: 25-40. WTF?

    a burst arrowy nie sa nowym rodzajem amunicji tylko hity zaleza teraz od dista nie od mlvl :)

    ale ogolnie poradnik spoxik ale ja zamiast blue robe wole crown armor:ladniejsza i ma wiecej arma ;p tylko capa troche szkoda ale i tak oszczedzi sie 21 capa :)

  16. #15
    konto usunięte

    Domyślny

    @Up

    mi wydaje sie ze Mamooth Fur cape jest owiele lepszy od C arma .. lzejszy a Arma podobnie ( na low lvlu) ... :D na wiekszym lvlu to mozna nosic cokolwiek :D

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [Poradnik] Zaczynamy od zera, czyli PORADNIK dla paladyna
    Przez aberao w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 21-10-2014, 00:19
  2. Aktualny poradnik dla paladyna
    Przez Ivvy w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 01-08-2013, 22:12
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 25-07-2010, 21:27
  4. Poradnik dla Paladyna
    Przez Filia the Dragon w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1025
    Ostatni post: 06-10-2007, 13:02
  5. "Prawdziwy" poradnik dla paladyna.
    Przez alien w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 333
    Ostatni post: 31-07-2006, 18:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •