Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Jaki Windows do lapka?

  1. #1
    Avatar Scrath~
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    250
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Jaki Windows do lapka?

    Yo, mam lapka MSI GE70 z i5, 8gb ramu itp i póki co mam na nim windowsa 7 ultimate. Mam dostęp do windowsa 8.1/8/7, które mogę mieć za free z uczelni i zastanawiam się który włożyć do swojego lapka i czy zmiana powiedzmy na win 8 nie spowoduje jakiegoś znacznego spadku wydajności etc. I czy da się zrobić ten re-instal windowsa bez utraty wszystkich danych, które są na kompie?

    @e
    czym różni się windows 8/8.1 N od tego bez N? I którego jeśli już miałbym brać?
    Ostatnio zmieniony przez Scrath~ : 24-10-2013, 11:21

  2. #2
    Dradzek

    Domyślny

    kupiłem niedawno lapka z podobną specyfikacją i pierwszy system miałem win7, chodził jak zwykle ale wyskoczyła mi jedna brzydka ikonka i byłem zmuszony do instalacji win8 i jest o niebo lepszy i wydajny, zdecydowanie Win8. Wydaje mi się, że 8.1 to jest tylko patch, coś jak servise pack.

  3. Reklama
  4. #3

    Notoryczny Miotacz Postów Raijn jest teraz offline
    Avatar Raijn
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,445
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mialem duzo watpliwosci co do Win 8 ale jestem cholernie zadowolony, system wydajny i bardzo dobrze mi sie na nim pracuje/gra. 8.1 to taki patch jak by do 8, dodal pare bzdur no i ikonke windowsa tam gdzie jej nie bylo (lewy dolny rog) wiec jest dobrze, bierz 8, przyzwyczaisz sie po 2 tygodniach i bedziesz zadowolony.

  5. #4
    Avatar Criss26
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Płock
    Wiek
    32
    Posty
    3,076
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    8.1 to zbior aktualizacji. Ostatnio zainstalowalem 8.1 i nie zauwazylem zadnych problemow. Ciagnie troche wiecej ramu niz 7, ale ogolnie jest wydajny.

  6. #5
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    U mnie to samo. Miesiąc temu kupiłem nowego lapka, a musiałem go kupić z Win 8. Od razu byłem przekonany, że powrócę do starego XPka albo linuksa, ale po tygodniu tak mi się spodobało, że zostaję. Z kafelków nawet nie korzystam, ale jest fajny ;d.

  7. #6
    Avatar Scrath~
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    250
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    No dobra, a jeśli chodzi o to "N" przy nazwie windowsa?
    mam do wyboru:

    Microsoft Windows 8.1 Professional 32/64-bit (Polish)
    i
    Microsoft Windows 8.1 Professional N 32/64-bit (Polish)

    którego sobie zainstalować?


    @e
    nieważne którego wybiorę i tak pobiera się to samo więc nvm :P


    Da radę jakoś zostawić te dane które chce zostawić czy przerzucić je na jakiś dysk łateva?
    Ostatnio zmieniony przez Scrath~ : 24-10-2013, 13:53

  8. #7

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    215
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    N-ki nie mają Media Playera, trzeba samemu pobrać

  9. #8
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Scrath~ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Da radę jakoś zostawić te dane które chce zostawić czy przerzucić je na jakiś dysk łateva?
    Partycję systemową musisz sformatować, żeby zmienić system, z resztą nic nie musisz robić. Więc jeśli masz dane na C, przenieś je na D czy inne i formatuj C.

  10. #9
    Avatar Scrath~
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    250
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Partycję systemową musisz sformatować, żeby zmienić system, z resztą nic nie musisz robić. Więc jeśli masz dane na C, przenieś je na D czy inne i formatuj C.
    Tu rodzi się moje kolejne pytanie, czyli jak to wszystko zrobić. Czyli odinstalować tego windowsa i zainstalować 8 ;o

  11. #10
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Przerzuc swoje dokumenty / skrzynki pocztowe/ zdjecia / co tam chcesz na dysk D.

    Wypalasz plyte z obrazu plyty ktory sciagnales, lub zgrywasz ten obraz na bootowalny pendrive (wiecej na ten temat w google pod haslem "bootowalny pendrive z win 8").

    Odpalasz ta plyte / pendrive przy starcie komputera, podazasz dalej ze wskazowkami instalatora.

    Jak bedziesz robil to pierwszy raz. To najpierw przeczytaj jakas instrukcje pelna w necie. Jak nadal poczujesz sie niepewny to lepiej niech ci ktos inny zrobi niz masz miec problemy ;P

    Przed reinstalacja systemu, poszukaj zawczasu sterownikow do komputera, i wrzuc je sobie na dysk D. Zebys od razu po starcie swiezego systemu moc je zainstalowac.
    Ostatnio zmieniony przez Bazan : 24-10-2013, 14:31
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  12. #11
    Avatar Scrath~
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    250
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Bazan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przerzuc swoje dokumenty / skrzynki pocztowe/ zdjecia / co tam chcesz na dysk D.

    Wypalasz plyte z obrazu plyty ktory sciagnales, lub zgrywasz ten obraz na bootowalny pendrive (wiecej na ten temat w google pod haslem "bootowalny pendrive z win 8").

    Odpalasz ta plyte / pendrive przy starcie komputera, podazasz dalej ze wskazowkami instalatora.

    Jak bedziesz robil to pierwszy raz. To najpierw przeczytaj jakas instrukcje pelna w necie. Jak nadal poczujesz sie niepewny to lepiej niech ci ktos inny zrobi niz masz miec problemy ;P

    Przed reinstalacja systemu, poszukaj zawczasu sterownikow do komputera, i wrzuc je sobie na dysk D. Zebys od razu po starcie swiezego systemu moc je zainstalowac.
    Nie musiałem wypalać obrazu na płytkę, bo cały win 8 był .rar więc wypakowałem go od razu na płytę i teraz są tam takie pliki jak: autorun, czy setup i foldery np. boot, sources itp. Właśnie kończy się pakować na płytkę.

    Starego windowsa odinstalowuje podczas instalacji nowego czy przed odpaleniem kompa z płytką windowsa mam to zrobić>?

  13. #12
    Avatar Criss26
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Płock
    Wiek
    32
    Posty
    3,076
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    W trakcie instalacji windows 8 bedzie mozliwosc sformatowania partycji C, wiec nie musisz usuwac starego Windowsa. A jak chcesz inaczej, to z poziomu windowsa instalujesz windows 8, bez formatowania dysku C. Jak sie zainstaluje to stary system bedzie w folderze Windows Old, ktory mozna usunac wbudowanym programem "Oczyszczanie dysku" i zostanie Ci tylko najnowszy windows. Sam tak zrobilem.

  14. #13
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    To się podepne do tematu, niedługo będę miał kupionego za grosze Della e6500 - http://www.notebookcheck.net/Review-...k.11958.0.html No ale jest bez windowsa. Jaki byście polecili do tego staruszka?
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  15. #14
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Max 7, ale zeżre Ci połowę RAMu. Bierz XPka lub linuksa.

  16. #15
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    a to 8 nie jest czasem mniej zasobożerna niż 7?
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. "odznaczanie"(?) się okien i wycena lapka
    Przez Enay Palladynek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 16-03-2013, 18:32
  2. Wolna praca lapka podczas odtwarzania muzyki
    Przez Puchałke w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 17-11-2012, 20:13
  3. Logi OTL + dziwna zawiecha lapka
    Przez kck w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 04-08-2012, 12:44
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 05-05-2012, 16:35
  5. Format lapka, router ...
    Przez Roid w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 06-01-2012, 15:24

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •