Reklama
Strona 1 z 8 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 108

Temat: Nowa notka dot. transferu postaci

  1. #1
    Avatar Tomix
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    3,245
    Siła reputacji
    21

    Domyślny Nowa notka dot. transferu postaci

    Dzisiejszego popołudnia Cipsoft wypuścił kolejną developer note. Dzięki niej, możemy się dowiedzieć, że już w niedługiej przyszłości być może będzie możliwe to, co dotychczas wydawało się nieosiągalne: transfer postaci na inny serwer. Jest to kolejny krok ku zrealizowaniu pomysłu z TEGO tematu, który kilka tygodni temu awansował z obiecującego pomysłu na gorący temat.

    Tą drogą, Cipsoft chce dać szanse graczom, którzy chcą przenieść swoją postać na inny serwer, gdyż nie chcą kontynuować gry na pierwotnym świecie ich postaci. Krok ten nie tylko będzie miał wpływ na samą postać, ale także na społeczności obu serwerów toteż zostaną wprowadzone pewne ograniczenia.

    Chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat? Cipsoft zachęca do uważnej lektury notki gdyż jak zawsze, chce poznać opinię graczy. Każdy może swobodnie wypowiedzieć się, co mu się w tym pomyśle podoba, co nie do końca i co najważniejsze, może uzasadnić swoją wypowiedź a także wskazać wady i zalety tego systemu. Pamiętaj: im bardziej konstruktywna będzie twoja opinia, tym bardziej ułatwisz pracę nad tą propozycją!
    Cipsoft pragnie także zainteresować graczy nową dyskusją na temat tibijskich questów. Napisz, które lubisz najbardziej, które nieco mniej i dlaczego? Zespół zajmujący się opinią graczy zbada wypowiedź każdego, aby sprawdzić co należy zmienić w obecnej sytuacji i na co należy uważać w przyszłości.

    Kilka informacji z notki:
    - Powstanie nowa opcja podobna do change sex pod listą postaci na koncie. Tak szybko, jak zadeklarujesz chęć przeniesienia postaci, zostanie ona zablokowana do czasu zakończenia transferu. Co więc do tego czasu gracz pozostanie offline.
    - Będziesz musiał zapłacić za tą usługę. Cena nadal nie jest ustalona
    - Tak szybko, jak uiścisz opłatę, transfer będzie miał miejsce podczas zapisu serwera na docelowym serwerze

    - Transfer nie dojdzie do skutku, jeżeli postać posiada domek, jest członkiem gildii bądź ma męża lub żonę.
    - Będzie możliwość przeniesienia postaci na serwer o takich samych bądź bardziej restrykcyjnych zasadach PVP co oznacza możliwość przeniesienia z E-PVP na wszystkie światy, z PVP na wszystkie PVP i N-PVP oraz z N-PVP na wszystkie N-PVP. Jednakże, będą wyjątki:
    * Powstaną światy PVP, na które będzie można przenieść postacie ze świata N-PVP. Będą one oznaczone dodatkową informacją, coś jak Premium. Nazwa nie jest jeszcze ustalona. Co więcej, dla każdego typu serwera będzie przypadał jeden free to move co oznacza, iż nawet jeśli normalnie nie będzie możliwości przeniesienia postaci na PVP, w tym wypadku będzie to możliwe.
    * Nie będzie możliwości przeniesienia postaci na serwer, któremu ta możliwość została zablokowana. Serwery te będą specjalnie oznaczone, tak jak serwery Premium , jednakże nazwa nie jest jeszcze ustalona.
    - Postać będzie mogła być przenoszona co 6 miesięcy.
    - Depo i rzeczy znajdujące się w pojemnikach gracza zostaną skasowane przed transferem. Wszystko inne, jak konto w banku, ekwipunek, zapiski dotyczące questów, skille, poziom i inne umiejętności postaci (takie jak czary) nie zostaną odebrane i również będą przetransferowane.
    Ostatnio zmieniony przez Tomix : 14-08-2009, 13:58

  2. #2
    Avatar Diablo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    torg
    Posty
    476
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Pomysł uważam za średnio ciekawy gdyż, znając CipSoft przeniesienie będzie kosztowało więcej dni PACC niż zmiana płci.
    Zostanie też dodana nowa opcja na Tibia.com, w stylu [change sex] jednak o prawdopodobnie takiej nazwie - [change world].

    Naprawdę warto przeczytać cały temat z tą notką.
    Moje zdanie na ten temat jest podzielone, może przynajmniej kilka kretynów odejdzie z Harmonii.


    #Tomi

    Skończyłem pisać ten temat jak Ty zacząłeś. Gdy zobaczyłem że jesteś w dziale [Niusy] stwierdziłem że odpuszczę i nie wyśle go do Fejfera.

    No trudno, ale przynajmniej ładnie napisane!
    Pozdrawiam, Artur.

    #edit
    ...tym bardziej nam ułatwisz pracę!
    - takie małe niedopatrzenie, zmień to gdyż nie wypowiadasz się jako CipSoft.

    ...tym bardziej nam pracę nad tą propozycją!
    - może lepiej będzie brzmiało,
    ...tym bardziej ułatwisz pracę nad tą propozycją!
    Teraz wporządku! : )

    ...co nie do koca
    - jeszcze tylko ta literówka :>

    ...zainteresować nas nową
    - lepiej by chyba brzmiało
    ...zainteresować graczy nową
    Ostatnio zmieniony przez Diablo : 13-08-2009, 14:26

  3. Reklama
  4. #3
    Shivan

    Domyślny

    Czyli możliwe będzie wyexpienie/wyskilowanie postaci na non-pvp a później , gdy osiągnie wyższy lvl przeniesienie jej na pvp ? Ciekawe co to za ograniczenia.

    Chyba jednak pvp między pvp , non między non. Szkoda ^^
    Ostatnio zmieniony przez Shivan : 13-08-2009, 14:20

  5. #4
    Avatar Tomix
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    3,245
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    -=Diablo=-,
    Dzięki za wytknięcie wszelkich nieścisłości^^

    #temat
    Jak dla mnie nie jest to krok do przodu, a w tył.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Avatar roen_kaj
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Chrzanów
    Wiek
    33
    Posty
    521
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    fajnie jak by ktoś przetłumaczył całą wypowiedź na temat tego transferu :)


    co do tematu uważam że będzie to trochę nikorzystne ponieważ cześć osób zarobi dzięki temu dużo kasy
    np. allegro gp na jednym świecie 1zł za 10k na innym 4zł za 10k
    Torg Życiem Mym

  7. #6
    Avatar Tomeks
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    46
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    No super, ale może byś tą notkę przetłumaczył?
    Details

    General


    * There will be a new option similar to "change sex" in the character list of the account management page. As soon as you have submitted the request, the character you want to move will be blocked until the transfer is completed. So you have to be offline to initiate a character transfer.
    * You will have to pay separately for the service. The price is still to be determined.
    * Once the payment has been confirmed, the transfer will take place at the server save of the current world of the character.


    Restrictions


    * A transfer will not be allowed as long as the character owns a house, is a member of a guild or is married.
    * It will only be possible to transfer a character to a world with the same or more restricted PvP rules, which means from PvP-enforced to all worlds, from PvP to PvP or non-PvP and from non-PvP only to other non-PvP worlds. However, there will be some exceptions:

    o There will be some worlds characters from all server types can move to. These worlds will get a special mark which will be listed on the website as additional information like "premium". The name is still to be determined. Most likely, there will be one of these "free to move to" worlds for each server type. For example, if a player with a character on a non-PvP world would like to play with this character on a PvP world instead, he or she can transfer it to the "free to move to" PvP world, even though it cannot be transferred to a normal PvP world.
    o It will not be possible to transfer a character to a world that is blocked for character transfers. Typically, we would block a new server for some time. Blocked worlds will get a special mark which will be listed on the website as additional information like "premium". The name is still to be determined.

    * A character can only be transferred between worlds once every 6 months.
    * All depots and all containers in the inventory of the character will be deleted upon the transfer. All other items in your character's inventory as well as the bank account, the quest flags, skills, level and other character abilities (such as spells) will not be taken away from you and will also get transferred.


    Side notes


    * As mentioned earlier, the world transfer will come along with a server realignment and redefinition. This will not only involve the war mode but also result in further changes. We decided to focus this dev note on the world transfer service since we want to present you our future plans step by step. More details concerning the server realignment will follow in due time.
    * We are aware that character world transfers will have a huge impact on the communities on each world and their nature. Many players define the identity of their characters at least partially through the history of their world. However, the possibility to change the game world won't change the past and the historic achievements. It will have an impact on the future history of a server and most notably, it will influence a character's life. But we want to offer player further possibilities to shape their future.
    * There are other extra services which we also find interesting for the future (e.g. name change). However, we kindly ask you to focus on the character world transfer in this discussion.
    * The item restrictions are one of the points most open to change and we tend to be more generous here than restrictive.
    * What happens with blessings/AoL upon a transfer is still an open question.
    -Zmiana płci
    -Osobna zapłata za transfer postaci (Jak zmiana RK)
    -Zmiana w czasie SS

    Nie można zmienić świata, jeśli:
    -posiadasz domek
    -jesteś w gildii
    -jesteś po ślubie

    Świat można zmienić tylko z takiego samego pvp na takie same lub takie o mniej zaostrzonym rygorze. To oznacza, że gracz n-pvp może przenieść swoją postać jedynie na non-pvp, gracz pvp na pvp i non-pvp, a gracz pvp-e na pvp-e, pvp i non-pvp.
    -Będą jednak istnieć światy pvp, do których się można przenieść z non-pvp, ich lista nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej będzie po 1 serwerze pvp i pvp-e.
    -1 transfer co 6 miesięcy
    -wszystko w depo i pojemniki na postaci zostanie usunięte.
    Przenoszone są:
    -kasa w banku
    -questy
    -skille
    -poziom postaci
    -czary
    -ekwipunek na sobie
    Będzie jakaś zmiana w systemie wojen.
    Będzie istniała możliwość zmiany nicku.
    To, co się będzie działo z AoLem i Blessami jest nadal nieznane.

    Tłumaczenie mojego autorstwa.


    Cytuj Shivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czyli możliwe będzie wyexpienie/wyskilowanie postaci na non-pvp a później , gdy osiągnie wyższy lvl przeniesienie jej na pvp ? Ciekawe co to za ograniczenia.

    Chyba jednak pvp między pvp , non między non. Szkoda ^^
    Możesz wyskillować na pvp na monku i przenieść na non-pvp.
    Ostatnio zmieniony przez Tomeks : 13-08-2009, 14:46

  8. #7
    Avatar Boky Spirit
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    B-Stok
    Posty
    372
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Wiedzialem ,ze kiedys taka mozliwosc zostanie dodana!wiedzialem!
    Nawet zrobilem temat z takim pomyslem co zakonczylo sie fala negatywnych komentarzy ,a teraz macie dziady!mialem racje!
    Pomysl byl dobry.

    Kolejny krok do przodu.

    ..

    ..
    Ostatnio zmieniony przez Boky Spirit : 13-08-2009, 14:57

  9. #8

    Notoryczny Miotacz Postów zbysio jest teraz offline
    Avatar zbysio
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,016
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Boky Spirit napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wiedzialem ,ze kiedys taka mozliwosc zostanie dodana!wiedzialem!
    Nawet zrobilem temat z takim pomyslem co zakonczylo sie fala negatywnych komentarzy ,a teraz macie dziady!mialem racje!
    Pomysl byl dobry.

    Kolejny krok do przodu.

    ..

    ..
    Do przodu?
    Trzeba wziac pod uwage to, ze cale gildie beda sie przenosily na wybrany swiat zeby go kontrolowac. PA gildie beda probowaly zdobyc swiat - sie nie uda - to probujemy inny. Zawsze bylem przeciwny jak widzialem tego typu posty na tibia.com proposals ale coz... Duzo ludzi (pewnie z non-pvp) jest za, wiec cipsoft ulegl...

  10. #9
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Ale bezsens. Teraz już nie ma się co bać, że nie będziemy mogli grać przez hunta- zapłacimy i będziemy pomykali na nowym serwie.

    Mam nadzieję, że zrobią blokadę na nowe serwery(o ile takie powstaną).





  11. #10

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    119
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ciekawe rozwiązanie. Swoją drogą posiadam wielu kumpli na innych serwerach i myślę, że nie ja jeden. Zatem będzie to albo wielki sukces, albo wielka klapa.

  12. #11
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Śmierci tej gry ciąg dalszy. To ja po to przez prawie 5 lat walczyłem na prawie każdym serverze o władzę, sprzedawałem albo banowałem dla zabawy 120+ elderów aby teraz jakiś stefan sobie chara przenosił bo przegrał wojnę?

    Dołóżmy do tego tryb wojny na N-pvp i mamy już typową casualową grę, brakuje mi tu jeszcze oznaczenia "pegi 3+"

  13. #12
    Avatar MoNvIeR
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Caricatures City
    Wiek
    30
    Posty
    128
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    A co z ekonomią? na jednym serwie softy stoją za 200k a na drugim za 360k.
    Lepiej by zrobili transfer postaci na konta np. ktoś ma 3 postacie na 2 różnych kontach to łączy je do jednego ;< ja tak mam ;<.

    No ale pożyjemy zobaczymy jak to będzie.
    being emo

  14. #13
    Avatar Bengosha
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    woj. Częstochowskie
    Posty
    588
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Kur... nie długo będzie można w tibii F16 latać.

    top
    Pomysł IMO nie jest zły urozmaici to trochę grę ale te płatności to trochę nie wypał już lepiej jakby zabierali opłatę z PT bo osobne wpłaty mi się nie uśmiechają.

    No i tak jak pan pod spodem napisał gdyby nie kasacja itemów to bym się przeniósł a tak to nie ma sensu zostawiać arbalesta na strate.
    Ostatnio zmieniony przez Bengosha : 13-08-2009, 15:46

  15. #14
    Avatar zabobons
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    33
    Posty
    138
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Dla mnie + bo mam dużo kumpli na innych serwerach i będziemy mogli razem pograć.
    Jeśli chodzi o przenoszenie się całych guild, że serwer przejąć czy coś w tym stylu to moim zdaniem nie będzie takie łatwe.
    - Trzeba będzie zapłacić za takie coś(to chyba najmniejszy problem)
    - Itemki się kasują, więc jeśli postać ma jakieś rare to niewiem czy tak chętnie zmieni serwer
    - Nie będzie można na wszytkie serwy
    - Nie wiem jeszcze o co chodzi ale jest możliwość, że ci zablokują tą opcje(niewiem za co).

    Dla mnie krok do przodu.

  16. #15
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Po co itemki?

    Hipotetyczna sytuacja:

    Przegrywam wojnę, robię wielki sellout, zgromadzoną kasę wpłacam do banku i idę na n-pvp gdzie za te pieniądze kupuje 2x tyle.
    Gołym okiem widać, że gra robiona jest już pod każdego, chociaż byś nie umiał słowa po angielsku i miał 2 lewe ręce to w Tibii z mnóstwem wolnego czasu i grubym portfelem prędzej czy później będziesz kimś, smutny upadek świetnej gry.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Mam pytanie ws. Transferu postaci
    Przez koko88 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 21-03-2011, 11:43
  2. Aktywacja systemu transferu postaci!
    Przez Tomix w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post: 19-11-2009, 11:29
  3. Notka dot. Mass Kickow
    Przez Deep w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 19-10-2009, 20:22
  4. notka na scianie?
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post: 15-10-2007, 17:54

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •