Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: [Poradnik] Rusty armor & rusty legs - Co? Jak? Czym?

  1. #1
    Avatar Efru
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Internet
    Wiek
    31
    Posty
    212
    Siła reputacji
    18

    Domyślny Rusty armor & rusty legs - Co? Jak? Czym?

    Witam was w moim trzecim już mini poradniku. Dzisiaj opiszę wam "funkcję" trzech przedmiotów wprowadzonych w Zimowym Update 2008.

    Czy ten mini poradnik jest potrzebny?? Moim zdaniem tak ponieważ sporo osób nie wie o tym że zardzewiałe przedmioty ( pancerze oraz nogawice ) występują w trzech rodzajach, ale o tym będzie dalej. Zapraszam do lektury i proszę o komentarze. I jeżeli ci się nie podoba nie pisze po prostu "nie podoba mi się bo ja to wiem" tylko opisz co ci się nie podoba postaram się to naprawić

    1. Rusty armor i rusty legs. Co to za przedmioty?
    2. Rodzaje.
    3. Czym i jak mogę je oczyścić?



    1.Rusty armory to zardzewiały pancerz który po oczyszczeniu zamienia się w losowy armor. Analogicznie więc rusty legs to zardzewiałe nogawice zamieniające się w losowo w jakieś legi.

    You see a rusty armor (Arm:1). It weighs 100.00 oz. If you can remove the rust layer and dirt from the armor you will be able to see what it is.


    You see a rusty legs (Arm:1). It weighs 35.00 oz. If you can remove the rust layer and dirt from the armor you will be able to see what it is.
    2.MOIM ZDANIEM NAJWAŻNIEJSZY PUNKT! Otóż wiele ludzi kupuje rusty armory/legi od innych graczy w dość niskiej cenie w nadziei, że po oczyszczeniu ich oczom ukaże się kosztowny pancerz czy nogawice. Nic bardziej mylnego. Otóż tak jak rusty armory* tak i rusty legi** występują w trzech rodzajach. Każdy wygląda tak samo a gdy spojrzymy na przedmiot zobaczymy dokładnie to samo przy każdym typie.

    Common, Semi-Rare, Rare

    Common - ten rodzaj jest łątwy do zdobycia ponieważ leci z potworków których pokonanie jest banalne nawet dla niskopoziomowej postaci. Po oczyszczeniu otrzymujemy przedmiot małej/średniej wartości

    Semi-Rare - ten rodzaj jest średnio trudny do zdobycia ponieważ leci z potworków których pokonanie nie jest już takie proste jak w przypadku Common. Po oczyszczeniu otrzymujemy przedmiot małej/średniej/wysokiej wartości

    Rare - ten rodzaj jest trudny do zdobycia ponieważ leci z potworków których pokonanie jest możliwe na wyższym poziomie lub w grupie. Po oczyszczeniu otrzymujemy przedmiot małej/średniej/wysokiej wartości
    /bardzo wysokiej wartości

    OPIS POSZCZEGÓLNYCH RODZAJÓW (Dokładniejszy)

    * Rusty armor (Common) - zdobyć możemy z :
    Mutated Human
    Damaged Worker Golem
    Mutated Bat
    Zombie
    Earth Elemental
    Crazed Beggar


    Po oczyszczeniu otrzymać możemy*Rusty armor (Semi-Rare) - zdobyć możemy z :
    Worker Golem
    Massive Earth Elemental
    Hellspawn
    Vampire Bride
    Massive Energy Elemental (informacja jeszcze niepotwierdzona)
    Werewolf

    Po oczyszczeniu otrzymać możemy*Rusty armor (Rare) - zdobyć możemy z :
    Blightwalker
    Grim Reaper
    Lost Soul
    Plaguesmith
    Juggernaut
    Hellgorak
    Undead Dragon

    Po oczyszczeniu otrzymać możemy** Rusty legs (Common) - zdobyć możemy z :
    Tutaj dropy przez potworki nie są potwierdzone. Wiadomo jednak że można je "wyjąć" ze skrzynek które znajdują się w kilku miejscach na yalahar.

    WYGLĄDAJĄ ONE TAK



    Można z nich wyciągnać także inny stuff. Potwierdzone looty to:
    50 gp, 80 gp, Rusty Armor (Common), Health Potion, Mana Potion, Rusty Legs(Common), Dwarven Ring, 8 Meat, 5 Ham, 5 Brown Mushrooms, 0-2 Small Diamonds, Light Shovel

    Po oczyszczeniu otrzymać możemy (przypuszczalnie ponieważ informacje nie są jeszcze potwierdzone z powodu tego że przedmioty te są dosyć nowe)**Rusty legs (Semi-Rare) - zdobyć możemy z :
    Worker Golem oraz prawdopodobnie z innych (niepotwierdzone jeszcze) potworów

    Po oczyszczeniu otrzymać możemy (przypuszczalnie ponieważ informacje nie są jeszcze potwierdzone z powodu tego że przedmioty te są dosyć nowe)**Rusty legs (Rare) - zdobyć możemy z :
    Fury
    Hellgorak
    Zugurosh oraz prawdopodobnie z innych (niepotwierdzone jeszcze) potworów

    Po oczyszczeniu otrzymać możemy (przypuszczalnie ponieważ informacje nie są jeszcze potwierdzone z powodu tego że przedmioty te są dosyć nowe)
    3.
    Oczyścić przedmioty te można tylko przedmiotem o nazwie Rust Remover.



    You see a rust remover. It weighs 2.50 oz.It can be used to clean and polish old and rusty armors.

    Nie wypada on z żadnego potwora. Kupić możemy go wyłącznie od NPC Harog który mieszka w Beregar. Znajduje się to pod wyspami Fenrock oraz Mistrock. Jednak aby się tam dostać i kupić Rust remover'a trzeba miec wykonany The Hidden City of Beregar Quest. Przedmiot kosztuje 100 gp u NPC a od graczy można go kupić w granicach 150-300 GP za sztukę.

    CZYSZCZENIE

    Aby oczyścić pancerz lub nogawice należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na rust remover, wybrać opcje "use with" i wybrac armor lub legi.

    CO WARTO ZAPAMIĘTAĆ?


    - Jeden rust remover to jedno użycie. Po użyciu buteleczka znika.
    - Czasem zdarza się, że pancerz lub nogawice po oczyszczeniu znikają. Pojawia się wtedy czerwony komunikat mówiący że przedmiot był zbyt zniszczony i się po prostu rozpadł)
    - Nie ma reguły na "wypadanie" poszczególnych itemów. Możemy oczyścić 1 armor i mieć od razu np. Knight armor, ale równie dobrze możemy oczyścić 1000 rusty armorów i najlepsze co zdobędziemy to np. plate armor. WSZYSTKO ZALEŻY OD WASZEGO SZCZĘŚCIA
    - Polecam traktować to abrdziej jako urozmaicenie/zabawę niż jako źródło zarobków. Gdy liczysz czy nei masz waste to pomiń rusty armory/legsy. Ponieważ nie wiesz czy będzie z nich 300 gp czy 300k


    To chyba wszystko co chiałem wam przekazać. Prosze o komentarze i sugestie.

    Poradnik będe aktualizował gdy tylko pojawię się jakieś informacje potwierdzające np drop z danego potworka


  2. #2
    Avatar Alvareth
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    97
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Efru napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    MOIM ZDANIEM NAJWAŻNIEJSZY PUNKT! Otóż wiele ludzi kupuje rusty armory/legi od innych graczy w dość niskiej cenie w nadziei, że po oczyszczeniu ich oczom ukaże się kosztowny pancerz czy nogawice. Nic bardziej mylnego. Otóż tak jak rusty armory* tak i rusty legi** występują w trzech rodzajach. Każdy wygląda tak samo a gdy spojrzymy na przedmiot zobaczymy dokładnie to samo przy każdym typie.
    Bardzo celna uwaga, po prostu puenta tego poradnika ^^ Nice job man.
    Widzę, że tworzysz poradniki głównie nt. "nowości" z ostatnich update. Wcale nie taki głupi pomysł, co widać z efektu :)

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Ojciec Pijok
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław/W. Słodowa
    Wiek
    34
    Posty
    101
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Wszystko pięknie i ładnie. Dobrze, że powstał taki poradnik, bo jest to nowość i mało osób o tym wie. Błędów większych się nie dopatrzyłem. Pozdro.

  5. #4
    Suffek

    Domyślny

    Świetny, przejrzysty poradnik! Od pewnego czasu nie było mnie w świecie Tibii, także nie wiedziałem do czego są te armory i legi(myślałem po prostu, że to śmiecie jakieś ;>). Kolejna, dobra robota, Efru :)

    @P.S. - też Wam gg siadło?

  6. #5
    Avatar Efru
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Internet
    Wiek
    31
    Posty
    212
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    no mi też gg coś nie działa.


    Dziękuję wszystkim za komentarze ale mam nadzieje że będzie ich dużo więcej

  7. #6
    Avatar Moveric
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Posty
    287
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Efru, Twoje poradniki są świetne. Mimo, iż nie mam Pacca a mój lvl to 6, z całą pewnością mogę powiedzieć "gratulacje". Starasz się robić poradniki w miarę szybko, łapiesz wszytskie nowości. Tylko tak dalej! ;)

  8. #7

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,705
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Napewno bardzo przyda się 'zielonym' i ofc. mnie = ]
    Ładnie wszystko opisane ,tylko dwa błędy <literówki typu: nei , itp.>
    Chyba połowy napisanego z tego nie wiedziałem :'O
    Pozdro!=)

  9. #8
    Avatar Printerek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    30
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    heh, dobrze ze taki poradnik powstal, teraz wiem ze jeden rusty remover-jedne legs/armor. Dzieki wielkie i oby tak dalej !!!

  10. #9
    maciom2

    Domyślny

    o poradnik dla mojego kolegi, ktory mowi ze nie ma typów rusty armorów i mysli ze mu sie uda wyloocic MPA jak kupi ze 100 tych armorów (Common)

  11. #10
    MEgaton

    Domyślny

    zajebiste, dzieki, akurat potrzebowaleM!!

  12. #11
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    A mozna od razu brac ze soba butelki i czyscic podczas huntu ? jak bedzie k arm+ to mozna zbierac ;]

    nie trzeba zbierac, jak komus sie trafi syf to wyrzuca...


    ...
    a poradnik fajny
    Ostatnio zmieniony przez w8w8w8 : 03-02-2009, 19:28

  13. #12
    Avatar Hobler
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Sanok
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj w8w8w8 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A mozna od razu brac ze soba butelki i czyscic podczas huntu ?
    Teoretycznie można,ale nie wiesz ile zloocisz takich armorów :)

    #Poradnik:
    No,ja akurat to wiedziałem,ale z pewnością sie przyda dla potomnych.Dobra robota!

  14. #13
    OTS'owiec

    Domyślny

    Fajnie napisane wszystko na swoim miejscu ;-) dzięki za poradniczek
    btw
    Potwierdzam że z Massive Energy Elemental wypada rusty armor wczoraj ekipa na calmerze wylociła ;-)

  15. #14
    konto usunięte

    Domyślny

    Przed przeczytaniem poradnika wiedziałem tylko, że istnieje rusty armor i da się go oczyścić, ale nie wiedziałem nic o legach i nie miałem pojęcia o tym, że z czyszczenia może wyjść coś lepszego niż chain armor - poradnik się przydał ^^.
    Jak rozróżnić rodzaje "rustów" czyli np. common od semi-rare, zakładając, że nie ja je wyloociłem tylko ktoś inny?

  16. #15
    Avatar The Krizz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poziome
    Wiek
    31
    Posty
    170
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Wreszcie ktos sie za to zabral ! Congratz~~ Ladny poradnik, z pewnoscia trafi na stronke ;]
    Cytuj Mr. KoRn napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wyskakuje Ci błąd programu explorer.exe nie? Tak więc idź na google i wpisz "explorer.exe download", ściągnij go i powinno być po sprawie.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. 1000 Rusty Armors (RARE)
    Przez Limborg w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 31-05-2016, 22:19
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 17-10-2015, 00:34
  3. Rusty armory
    Przez comm0 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 10-02-2013, 16:18
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 10-01-2013, 19:03
  5. Dwarven armor a inny armor.
    Przez Rookmaster16 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 16-04-2011, 09:01

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •