Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 37

Temat: [Poradnik] Hail Durin!- czyli wszystko o dwarfach

  1. #1

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny Hail Durin!- czyli wszystko o dwarfach

    Pozwoliłem sobie napisać nowy poradnik gdyż stary(autorstwa pawła) jest już nieaktualny.

    _________________________________

    No więc zaczynamy ;]

    1. Opis kopalni + mapka
    2. Mine Hub
    3. Taktyki
    4. Lootowanie
    5. Questy
    6. Potwory

    1. Opis kopalni + mapy

    Jako że jest 6 kopalni pozwolę sobie opisać każdą z osobna.

    a) Stosunkowo mała ilość guardów w porównaniu do innych kopalń. Dobra dla niskopoziomowych postaci, które po raz pierwszy wyruszają na polowanie Dwarfów Guardów.



    b) Podobnie jak sąsiadująca jej kopalnia nie posiada zbyt dużych respawnów Guardów.



    c) Tutaj mamy już do czynienia z większą ilością krasnoludów choć dalej nie są to jakieś oszałamiające ilości.



    d) Jak dla mnie najlepsza z wszystkich jaskiń. Największy resp spośród wszystkich kopani stanowi doskonałe miejsce do zdobywania expa.



    e) W podziemnych tunelach tej jaskini możemy znaleźć wartościowe przedmioty, które jednak są chronione przez hordy krasnoludów.



    f) W tej jaskini możemy natknąć się na Ogromne Pająki, które zostały tu kiedyś uwięzione aby strzec hełmu wykutego przez najlepszych z krasnoludzkich kowali.



    2. Mine Hub

    Co to takiego? Jest to małe pomieszczenie łączące niektóre z jaskiń.
    Jednak aby z niego korzystać niezbędny jest nam klucz 3802(zdobyć go możemy w tym quescie)

    A tak wygląda samo pomieszczenie:


    3. Taktyki

    Zacząć expić w tym miejscu możemy już na 8 poziomie, każdą z profesji. Oczywiście nie możemy biegać po całych podziemiach a jedynie po poziomie -1 oraz -2.

    A tutaj przedstawię minimalne(według mnie) wymagania aby polować na poziomie -3 i niżej:

    Knight- Skille 70+, jednoręczna broń+tarcza i możemy biegać po całych podziemiach. Oczywiście nie możemy pakować się w pełen resp, lepiej poświęcić 3 minuty i odlurować część potworów niż zużyć spore ilości MP/HP.
    Prócz skilli warto mieć także 30lv+ aby w razie 2 guardów móc przeżyć bez leczenia się(chodzi tutaj o ilość HP). Na każdą wyprawę zabieramy 1 BP Health Potionów oraz 2 BP Mana Potionów. Głównie leczymy się za pomocą czaru light healing, heal potów używamy tylko w krytycznych sytuacjach.

    Palladyn- Skill 65 powinien nam wystarczyć aby w dość krótkim czasie zabić dwarfa guarda. Warto zaopatrzyć się w Royal Speary i tarczę. Na każdą z wybrać, podobnie jak w wypadku rycerza, zabieramy jeden plecak Health Potionów oraz jeden Mana Potionów.

    Druid- Możemy biegać po wszystkich poziomach już od 19lv(necrotic rod) i w miarę przypływu poziomu wymieniać na lepsze. Przy polowaniu na guardy bardzo przydaje się posiadanie promocji dzięki, której nasza mana regeneruje się szybciej.
    Na większą wyprawę polecam zabrać co najmniej 5 BP Mana Potionów.

    Sorcerer- Najlepiej zacząć od 22 poziomu używając Wand of Draconia. Podobnie jak w przypadku druida zmieniamy swoją broń wraz z kolejnymi poziomami.
    Tak samo jak i druid na większą wyprawę zabieramy minimum 5 BP Mana Potionów.

    4. Lootowanie

    Jako że kopalnie dwarfów są wyśmienitym miejscem zarówno do zdobywania doświadczenia jak i zarabiania pieniędzy bardzo często jest zajęte przez postacie z 30-60lv.

    Oto rzeczy, które możemy wynieść z kopalni:


    To właśnie na tych rzeczach możemy się sporo wzbogacić.
    Ale pojawia się pytanie jak donieść swojego lootbaga do depo. Jeśli mamy pacc sprawa jest bardzo prosta gdyż mamy dostęp do dwóch skrzynek pocztowych na terenie kopalń, niestety gracze bez płatnego konta mają spory problem. Oto co należy zrobić aby mieć jakiekolwiek szanse doniesienia swojego loota w całości:



    Czarna pętla oznacza miejsce w które przerzucamy naszego lootbaga przez rzekę, natomiast strzałka pokazuje miejsce gdzie możemy kupić parcel i wysłać naszego loota do depo.

    5. Questy

    Na tym terenie mamy możliwość wykonania pięciu questów:
    - Crusader Helmet Quest- aby otrzymać nagrodę musimy zmierzyć się z Ogromnymi Pająkami.
    - Circle Room Quest-mało cenna nagroda jest strzeżona przez hordy dwarfów.
    - jedna z misji Kiss a Pig Quest'u
    - To Outfox a Fox Quest
    - 'misja' Sam's Old Backpack Quest'u

    6. Potwory

    Lista potworów, które możemy znaleźć w kopalniach:
    - Bat
    - Poison Spider
    - Rotworm
    - Dwarf
    - Dwarf Soldier
    - Dwarf Guard
    - Dwarf Geomancer
    - Slime
    - Giant Spider

    _________________________________

    Widzisz jakieś błędy? masz jakieś sugestie?- pisz ;]
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 24-07-2008, 17:41

  2. #2
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Po 1 mówiłem Ci, żebyś zrobił place holder posta >.>
    Po 2 mówiłem Ci, że chcę mapki respów. Te, które dałeś, zlewają się ze sobą i tak więc popraw ;)
    Po 3, przydałoby się napisać nazwy poszczególnych kopalń, jak np. dwarf hell etc.
    Po 4, coś zaraz jeszcze wymyślę.
    Ostatnio zmieniony przez Filia the Dragon : 24-07-2008, 16:32





  3. Reklama
  4. #3
    menol

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z czasem gdy wycofano Volcanic roda sytuacja nieznacznie się skomplikowała. Dzięki niej mogliśmy biegać tutaj już na 19 poziomie i z powodzeniem zdobywać doświadczenie.
    Hmm... dlaczego się skomplikowała? Teraz zamiast voolcanic roda, od 19 lvl'a jest necrotic rod, z którym między innymi, o ile dobrze pamiętam, wczoraj wieczorem byłem na guardach moim elderem ;)

  5. #4
    konto usunięte

    Domyślny

    Poradnik dobry, chyba wyjątkowo dam 6stkę(6/6 xd)
    Tylko brakuje jednego. Zapomniałeś dodać, że ci co ukończyli postmana mogą wysłać parcelem lootbaga w zamkniętej skrzynce przy Mino Hub'ie.

  6. #5

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj menol napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hmm... dlaczego się skomplikowała? Teraz zamiast voolcanic roda, od 19 lvl'a jest necrotic rod, z którym między innymi, o ile dobrze pamiętam, wczoraj wieczorem byłem na guardach moim elderem ;)
    My fail :P

    Nie zauważyłem że Guard ma wrażliwość na death dmg :P
    Zara poprawię

    #up
    Jeśli mamy pacc sprawa jest bardzo prosta gdyż mamy dostęp do dwóch skrzynek pocztowych na terenie kopalń
    Chodziło mi o te w Mine Hubie i tą jedną na powierzchni.
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 24-07-2008, 14:10

  7. #6
    Spamtor

    Domyślny

    Poradni bardzo dobry, daje 4,5/5, tylko w jednej sprawie sie z toba nie zgadzam, a mianowicie piszesz zeby knightem ze skilami 70/70+ zabrac 1 bp HP i 2 bp MP. Ja swoim knightem z bardzo dobrym eq i ze skilami 77/77 na 30lvlu dosc mocno obrywalem od guardow i zabieralem przynajmniej 5 bp MP i z 2/3 bp HP.

    down: a czy poradniki robi sie dla doswiadczonych graczy?
    Ostatnio zmieniony przez Spamtor : 24-07-2008, 14:14

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    wg raczej sie przyda tylko poczatkujacym..
    i mozna spokojnie z 55-60 distem wyrobic

  9. #8
    Sassin1994

    Domyślny

    Wszystko fajnie opisane ;d i gz ze Ci sie chcialo :) rzadko kto "odnawia" poradniki xD napewno sie sprzyda :)

  10. #9
    Avatar Feniks Firzen
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Grenoble, Kalisz, Oleśnica
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Fajny poradnik ale przydało by się jeszcze powiedzieć gdzie jak się schodzi można spodkac dużo guardów na wiejściu np.
    B) 6
    E) 7
    (Jak ktoś chce info gdzie jest dużo guardów że trzeba je ropać albo wybić z GFB, to moge takich informacji udzielić).
    Ostatnio zmieniony przez Feniks Firzen : 24-07-2008, 14:36

  11. #10
    Avatar piorunek098
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,089
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    W liście potworków brakuje poison spidera i bata :P
    każdy chyba dobrze zna kopalnie, według mnie nie potrzebny za bardzo poradnik przynajmniej mnie ale to już twój czas i twoja praca.
    Wyjdźcie z torga geje i lewaki. Broń Boże nie wchodźcie do moich tematów. Dziękuje.

  12. #11

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Spamtor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poradni bardzo dobry, daje 4,5/5, tylko w jednej sprawie sie z toba nie zgadzam, a mianowicie piszesz zeby knightem ze skilami 70/70+ zabrac 1 bp HP i 2 bp MP. Ja swoim knightem z bardzo dobrym eq i ze skilami 77/77 na 30lvlu dosc mocno obrywalem od guardow i zabieralem przynajmniej 5 bp MP i z 2/3 bp HP.

    down: a czy poradniki robi sie dla doswiadczonych graczy?
    Ja z skillami 69/60 (a właściwie 65+axe ring) wyciągam profit na guardach. Na godzinę zużywam bp MP a z loota mam ponad 1.5k

  13. #12
    Avatar Delek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    1,530
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Poradnik dobry (jak to na duszka przystało d;) Daję 9+/10

    Dodam jeszcze, że od 40 lvla pallem + t ring i 50+ bez crus helm quest jest najlepszym rozwiązaniem do huntowania gs'ów, ponieważ jest to chyba jedyne miejsce, gdzie owe potwory nie są prawie nigdy zajęte, w przeciwieństwie do Poha itp :P A przy okazji można potłuc se guardy, czekając na resp pajączków :D

    Pozdrawiam,
    WenX^^

  14. #13
    konto usunięte

    Domyślny

    Poradnik znakomity, czekałem na taki dłuższy czas, wszystko dobrze opisane, tylko do potworów dodaj Poison Spider. ;)

  15. #14
    Avatar Shutters
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Lodz
    Posty
    63
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    fajnie fajnie ale wiekszosc juz to wie xDDDDD ale co tam ;P
    moze komus sie przyda ;p

  16. #15

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Po 1 mówiłem Ci, żebyś zrobił place holder posta >.>
    Po 2 mówiłem Ci, że chcę mapki respów. Te, które dałeś, zlewają się ze sobą i tak więc popraw ;)
    Po 3, przydałoby się napisać nazwy poszczególnych kopalń, jak np. dwarf hell etc.
    Po 4, coś zaraz jeszcze wymyślę.
    ad1. se przesuń posta swojego w górę ;d
    ad2. jak mam zaznaczyć respa skoro za każdym razem gdy wejdę na kope guardy są wybite/są zajęte? rotfl? nikt tam nie chodzi już i nie ma gdzie pekować ;< n-pvp + 30lv~ sorc/druid bez pacc'a? u mnie jeśli dopchasz się na kope to jesteś co najmniej dobry.
    ad3. a co jeśli niektóre nie mają swojej nazwy? to że gracze wyszczególnili sobie tą z crus helmet, dwarf hellem oraz 'maze'(labiryntem) nie znaczy, że wszystkie mają nazwę.
    ad4. myśl, myśl ;d nie opisałeś miejskiej kopalni

    btw Smoq ;d

    Przepraszam, że nie zostawiłem Ci place holdera ;d
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 24-07-2008, 17:48

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. League of Legends BOL- czyli wszystko o braku godnosci
    Przez Skrzypas w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 194
    Ostatni post: 12-01-2016, 17:11
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 20-05-2013, 10:36
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 01-09-2010, 19:08
  4. Fjuu Life. Hail Celesta. Screen's.
    Przez Fjuu w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 28-04-2010, 23:34

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •