Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: [Poradnik] Sposoby na lagi - mniejsze i większe

  1. #1
    Avatar Andaryel
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,279
    Siła reputacji
    18

    Domyślny Sposoby na lagi - mniejsze i większe

    Sposoby na lagi - mniejsze i większe


    Jak wiemy, w tibii, jak również wielu innych grach online (nie śmiem w tym przypadku powiedzieć mmorpg ;p)można mieć LAGI. Jest to postrach każdego gracza, przede wszystkim tych wysokopoziomych, a w ogóle najbardziej to magicznych. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze możemy na nie zaradzić, bo często są one spowodowane kiepską pracą serwerów Tibii.

    Co na ten temat mówi wikipedia?


    Lag (latencja) – interwał czasowy (opóźnienie) między wysłaniem pakietu informacji, a jego odebraniem. W lokalnych sieciach komputerowych zwykle mierzy się go w nanosekundach, w sieciach takich jak internet jest on rzędu kilkudziesięciu milisekund, jednak w przypadku wystąpienia problemów z funkcjonowaniem sieci (spowodowanych np. przeciążeniem serwera), może dojść do jego wydłużenia – nawet do kilku sekund.[...]
    Pojęcie lagu pojawia się często w serwisach IRC oraz sieciowych grach komputerowych, niejednokrotnie opisywane niepoprawnie jako ping (który sam w sobie jest programem do mierzenia lagów), gdzie oznacza ono zwykle duży lag (w kontekście gier powyżej 100-200 ms, dla IRC i komunikatorów więcej niż kilka sekund). Duże lagi są przedmiotem frustracji graczy on-line, ponieważ opóźnienie może wypaczyć wynik gry, tym bardziej im jest ona uzależniona od parametru czasowego. Bywa, że gra wieloosobowa ulega rozsynchronizowaniu czasowemu z powodu dużych lagów względem danych dwóch graczy, dzięki czemu jeden z nich jest w stanie prowadzić normalną rozgrywkę, widząc przy tym nieaktywność drugiego, podczas gdy drugi przez chwilę obserwuje świat gry jako "zamrożony", a dokonująca się we względnie dużych okresach czasowych synchronizacja powoduje wrażenie "skakania".

    Oczywiście, poza standardowymi lagami wyróżniamy też freezy (zależne od naszego komputera - lagi trwające wiele sekund) a także kicki (zależne od serwera). W tym poradniku postaram się Wam pomóc w walce z lagami i freezami.

    1. Czyli przygotowanie podłoża pod granie w Tibię.


    * Po pierwsze, grając w tibię należy mieć firewalla i dobry program antywirusowy. Nie będę tu opisywał procedury skanowania, gdyż jest to, mam nadzieję, zbędne.
    Warto jednak zaznaczyć, że wirusy opróćz możliwości shakowania powodują też zmniejszenie prędkości internetu.

    * Po drugie, należy spełnić pewne wymagania systemowe. Lagów nie powinniście mieć już przy 256 mb ramu i 256kb/s internecie, procesorze 1.6ghz, ale zalecałbym przynajmniej 512 mb ramu i internet 512 kb/s Im lepszy komputer tym więcej programów można mieć odpalonych razem z tibią (lub, na przykład, więcej MC)

    * Jeśli macie niezbyt dobry komputer, to proponuję wszelkie użyteczne programy (przeglądarka, winamp, czy co tam chcecie) włączać PRZED włączeniem tibii. Próba odpalenie tych programów z włączoną tibią skończy się bardzo prawdopobnie zwolnieniem gry.

    * Jeśli koniecznie musicie coś ściągąc starajcie się używać rapidshare, bądź innych serwerów "przeglądarkowych". Torrenty i p2p spowalniają komputer wiele razy bardziej, gdyż wysyłanie danych "zżera więcej internetu" niż odbieranie.

    wyżej wymione rzeczy były tylko dla przypomnienia : ) teraz pora na kilka prawdziwych sposobów, których być może nie znacie.

    2. Sposób alt+ctrl+del

    Wciskamy kombinację klawiszy i pokazuje się nam Menedżer Zadań Windows. Wchodzimy w procesy i pokazuje się lista wszystkich procesów komputera, które korzystają z RAMu i pamięci wirtualnej. Możemy zamknąć te zaczęte przez użytkownika (nigdy przez SYSTEM/system!) nie związane z którymkolwiek z odpalonych programów. (programy antivirusa i firewalla również są na tej liście) Jeśli widzicie plik z nazwą z błędem (np. zamiast explorer.exe - explorerr.exe) należy go zamknąć, gdyż jest to prawdopodobnie plik szkodliwy (a więc również łączący się z internetem i wysyłający pakiety danych).

    3. Zwiększanie pamięci wirtualnej: (dokładny opis dla Windows XP Pro + Home Edition, na innych też działa, tylko nazwy okien mogą nie być dokładnie takie same)

    (ppm - prawy przycisk myszki, lpm - lewy)
    ppm na Mój Komputer - > właściwości -> zaawansowane -> (wydajność - ustawienia) -> zakładka "zaawansowane" -> (pamięć wirtualna - zmień) -> rozmiar niestandardowy określamy na np. 800-1200.

    Przyspiesza to pracę komputera

    4. Overclocking - jest poradnik na torgu

    http://forum.tibia.org.pl/showthread...t=overclocking (poradnik by mlody991)

    5. Sposób HouseHolda (nick z youtube, proszę się nie bać)

    tutaj link do filmiku

    U mnie zadziałał. Bardzo ciekawy sposób, a co najważniejsze-skuteczny.


    Na razie to tyle, jeśli macie jakieś propozycje/kolejne sposoby to zachęcam do udzielania się.


    rup wjencje 11/10 !!1111
    Barco dzienkóie
    Ostatnio zmieniony przez Palladni : 31-12-2008, 03:16

  2. #2
    Avatar Gaduś
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Za górami za lasami, zdala on noobów, w dół od poznania, pod lesznem, przy ulicy.
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    zrobilem to 1
    narazie tego z youtuba nie bo za szybko leci i nie nadążam moze potem resetne kompa i sprawdze czy zadziałalo
    ale opisane ładnie ;] gz

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Xamek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    171
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    rup wjencje 11/10 !!1111

    xD nie no ogolnie poradnik fajny, przejzysty jest, dosyc przydtany aczkolwiek duzo jest poradnikow tego typu i kazdy mnie jakos zadziwia ;d nic dodac nic ujac :P (bledow nie widze a ze troche cie znam to ty ich nie robisz ;o)

    daje 9/10 xP

  5. #4
    Avatar Tanis
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    71
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ten pomysł kolesia z youtube wydaje sie skuteczny ale natknąłem się na problem ;/
    A mianowicie TcpAckFrequency nie mogę znaleść oraz TCPNODelay ;/

    Czy ktoś by mógł wstawić ss z tym plikiem ? Bo być może po prostu ten plik ma inną nazwę i sie pogubiłem =]

    Angel Andaryel bardzo bym cię prosił o ss skoro ci się udało =]

    Ps... Mam Windows Xp Home

  6. #5
    Avatar DSArtur
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Mam ten sam problem co kolega up , nie mam tego pliku
    Craw? :<

  7. #6

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    kurcze.. Pomugl by mi ktos zrobic ten sposób z youtube ? bo nieznam zabardzo eng a dostalem chara na usa serwie i lagi mam lekkie...

    Z góry dzięki : )


    Pozdrawiam,
    SiteQ^

  8. #7

    Notoryczny Miotacz Postów FoX-x jest teraz offline
    Avatar FoX-x
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Częstochowa
    Wiek
    30
    Posty
    1,441
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nie wiem co dalej jak dochodze do zakladki "Interfaces".. :/ Pomoze ktos ?:P

    @edit: chodzi o sposob z youtube :P

    @2,3 up:
    mam xp home'a i mysle ze tego pliku po prostu nie ma :/ mam sp2
    Ostatnio zmieniony przez FoX-x : 18-08-2008, 18:46

  9. #8
    konto usunięte

    Domyślny

    Dla mnie Jest Okey!

  10. #9
    JaReKk

    Domyślny

    Najlepszym sposobem na lagi jest zmiana internetu... A na ilosc fps zmiana komputera ;P

  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    Mógł by ktoś przetłumaczyć ten poradnik z youtuba?

  12. #11
    Avatar Kurczakoos
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    73
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Coś baaardzo mało wypisałeś tych sposobów na lagi... ale przynajmniej + że jest kilka...

  13. #12
    Avatar Kink
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Jelenia Góra
    Posty
    23
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Dobry poradnik. Najlepszym sposobem na lagi jest jednak przyzwoity komp i dobry net.
    Ale zainteresował mnie sposób HouseHolda, muszę zobaczyć czy to działa, bo nie wierzę w cudowne sposoby na lagi.

    @kilka osób powyżej
    Today we'll show you how to reduce your latency (lag) by up to HALF in World of Warcraft and other online games! This tutorial is for Vista, but there are Windows XP friendly instructions on our website at www.householdhacker.com.
    Autor filmu napisał, że to poradnik na Vistę. Czytajcie....

    @edit
    Na tej stronie macie opis do filmu nieuki. A tak w ogóle ten wpis trzeba zrobić a nie znaleźć.
    Ostatnio zmieniony przez Kink : 21-08-2008, 17:26

  14. #13
    konto usunięte

    Domyślny

    mam pytanie... bo mam dobrego neta ale jedna predkosc dzieli sie na wszystkic uzytkownikow wiec wiece jak to jest ... jak kazdy wejdzie to ja sie z miejsca w tibii nie rusze....i czy cos pomoze jesli dokupie sobie wieksza ilosc RAMu bo mam 256...???
    Ostatnio zmieniony przez misiek123321123 : 23-08-2008, 19:35

  15. #14
    konto usunięte

    Domyślny

    opisane ładnie :)) naszczęscie nie mam tego problemu.

  16. #15
    Flaszek

    Domyślny

    mógłby ktoś przetłumaczyć co mówi ten kolo na polski chodzi mi o ten film z youtube

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Większe natężenie a żywotność akumulatora
    Przez David w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 21-01-2016, 17:06
  2. Sprzedam World of Warcraft większe ilości złota na EU.
    Przez gary44 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 23-01-2015, 11:24
  3. League of Legends Wieksze tematy
    Przez LoRd)a(eRoN w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 04-12-2012, 21:58
  4. Odpowiedzi: 53
    Ostatni post: 06-08-2009, 11:12

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •