Reklama
Strona 12 z 12 PierwszaPierwsza ... 2101112
Pokazuje wyniki od 166 do 177 z 177

Temat: Wężowa wieża a sekret faraona.

  1. #166
    Avatar Skormen
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Sanok City
    Posty
    474
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Czy ktoś może się orientuje czy fire elemental po wypuszczeniu w ciągu paru minut respi się ponownie?. Czy ze strony mapera by było rozsądne umieszczanie respa behemota w mieście? co parę minut można by było zabijać behe a raczej do większości dobrych potworów droga jest ciężka. Co innego gdyby te potwory respiły się raz po savie, wtedy umieszczenie tu questa z behemotem w roli głównej nie byłoby głupie.

    edit: Właśnie jestem w serpentine tower już parę minut i jak do tej pory fe się nie zrespił.
    @post niżej
    Chodzi mi o to że cipsoft umożliwiając otwarcie ścianki z behemotem zrobiłby przy okazji rewelacyjne miejsce do huntu i to w samym centrum miasta a to raczej nie leży do zwyczajów cipów.
    edit: Zrespił się po około 20 minutach
    Ostatnio zmieniony przez Skormen : 03-12-2008, 20:29
    Skormen sko(r)mentuje ten temat!
    Cytuj Black Sabbath - Iron Man napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Skormeeeeen lost his mind! Can he see or is he blind?
    Photobucket

  2. #167
    Avatar Fixty
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Konin
    Wiek
    32
    Posty
    194
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up
    Nie do końca. A jak wyobrażasz sobie djinn questa gdyby one sie nie respiły? Tak samo może być tutaj. Muszą sie respić żeby każdy kolejny gracz mógł ale i musiał questa zrobić z takim samym poziomem trudności jak inni

    Pozdro,
    Fixty
    Smite: Bitwa bogów. Jeśli masz ochotę pograć, zarejestruj się proszę z mojego linku, Ty nic nie tracisz, mnie pomoże. W razie czego może będę mógł jakoś pomóc :)

    https://account.hirezstudios.com/smi...campaign=email

  3. Reklama
  4. #168
    Avatar Espirydion
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dęblin-Warszawa-Elbląg
    Wiek
    35
    Posty
    230
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @2x up

    Fire elemental się respi ale po bardzo długim czasie. Nie wiem jak to jest z behemotem. Nie widziałem go wolnego ;/ Ale dokładnie jak to ma znaczenie? Kto by zajmował się behemotem? Samo to, że uwolnisz, jest wielkie
    Prawdziwi bohaterzy to Ci, których nazwisk nie poznamy nigdy.

  5. #169
    Zreper

    Domyślny

    Siema, jestem nowy na tym forum(1 post) więc nie piszcie, że się nie znam jestem dzieckiem spoilera czy coś w tym stylu, ponieważ nie miałem wcześniej po co pisać.
    To na początek chciałem powiedzieć, że przeczytałem wszystkie tematy o wężowej wieży na tym forum. Chce powiedzieć jedno i poprosić o coś Osoby, które nigdy nie były w wężowej wieży i nie mają nic ciekawego do powiedzenia tylko snują bezsensowne teorie (nic nie wiedząc i nie czytając całego tematu) niech się wogóle nie wypowiadają bo tylko zaśmiecają tematy i przez takich ludzi musiałem czytać ~70 stron postów z czege 10% były to sensowne posty.
    Koniec przepraszam za offtop'a przejdźmy do reczy.
    Czytałem i zauważyłem tekst:
    Mehrah asram cha mehe than. Uth a'thul at cha there. Orum tha cha elik jahara. Udhun zah fahr mal. Chamek at uthul hatradek asram. Mehrem alir iktha at uthun. Kasin tha Ur ch helim doh. Mah dah direm. Athul as hathu, athul as dofah, athul as mereth. Cha ukhtu muhn dahra. Sethor mah amin dah. At meruhm cha me dah. Chamek persim kaharah bah tufi. Moh dah rah. Moh Udhin cha uthul. Meheth Zuhl tha berah.

    Bardzo mnie interesują takie zaszyfrowane języki więc zacząłem szperać szukać i reszyfrować ten tekst razem z bratem.
    Doszliśmy na sam szczyt zajęło nam to sporo czasu ale chyba na marne bo wyszły nam tylko 4 ciągi cyfr nic dla nas nie znaczące.
    Będziecie chcieli dowód proszę to te cyfry:
    3161 1211 1131 4611
    Jak do tego doszliśmy zapytacie?
    Proste jest 16 zdań każde zdanie opisuje, a właściwie wskazuje na jakąś cyfrę. Niestety dla mnie ode nic nie znaczą chyba cały czas poszedł na marne.
    Powiem wam tak jeżeli ktoś nie zna bardzo dobrze angielskiego to nawet nie ma szans tego rozszyfrować ponadto pomogły nam stare egipskie znaki opisujące litery.
    To tyle, dziekuję pozdrawiam.

  6. #170
    Aktr

    Domyślny

    Czy to nie jest słynna macierz z hellgate? Na szybko możemy ją w kompendium znaleźć.
    <sprawdza>
    Tak jest.

    Albo to ściema/prowokacja. Albo z twoim bratem i waszymi egipskimi korzeniami odkopaliście coś fajnego!!:)

  7. #171
    Avatar Piombon
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wielkopolska
    Posty
    228
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Interesujące. Jeśli to prawda - jest to kolejny dowód dotyczący mojej deszyfracji dotyczącej 469!

    Ale do rzeczy - sprawdziłem, zdań jest rzeczywiście 16.
    Kiedyś tłumaczyłem ten tekst i okazało się, że jest on, że tak to ujmę religijno-polityczno-historyczny. Jak to bliżej określić? Oto przykład, zupełnie nie związany z treścią:

    Mam nadzieję, że pomogę swojemu Faraonowi, boć to wojna się zbliża. Możliwe, że pamięta o swoich przyrządach magicznych:...
    Tekst napisany, jak to niektórzy mówią "Mumijskim", choć osobiście nazwałbym go inaczej - opowiada głównie o Faraonie, a także o zdarzeniach związanych z jego osobą.

    Pozdrawiam, Piombon.

    P.S. Zaraz sprawdzę co oznaczają wersy z macierzy w Piekielnych Bramach.

    P.S.2. Dziwne, bo... "Zatruta nadzieja"...
    (A propo PiMu)PODKREŚLAM:
    -to są moje własne teorie, na których bazie tworzę wskazówki. Nie każę ludziom ich czytać.
    -i nie, nie zadeklarowałem się do wklejenia SS-a dla jakiegoś dowodu. Jeśli już to podałem taką propozycję - nie jest to deklaracja - tyle.
    † 24.04.2008 - Wielki Człowiek zmarł z powodu przeciwności Losu; śpij spokojnie, Łukaszu...

  8. #172
    Avatar Aqualek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    763
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Piombonie, wg mnie tego tekstu nie rozszyfrowałeś. I to nie język "mumijski" lecz pradawny używany przed demony również oraz umieszczony częściowo w jednej książce. W tym języku napisany jest list/poemat o excalibugu jak i możliwe że tym językiem mówią elfy. Wątek albo jest, albo będzie dodany wraz z update. Możliwe nawet że w ostatnich update został ten quest dokończony bo ludzie nie odkryli jeszcze wielu rzeczy związanych z ostatnim update. Jak zdobędę dowody na to że quest istnieje, napiszę ponownie.


    Każdy post który nic nie wnosi zostanie skasowany a autor ukarany, dotyczy się to wszystkich postów typu "gz fajne artykuł itp."

    Aqualek

  9. #173
    Aktr

    Domyślny

    Mimo ze owy jezyk wyglada troszeczke jak elficki, elfickim nie jest.
    Jest podobny, owszem, ale nie identyczny.
    Oczywiscie moze to byc "stary" elficki a teraz jest nowy, ale jako ze nic ze znanego elfickiego sie nie pokrywa to smialo stwierdzam ze to nie jest elficki w 99%

  10. #174
    Avatar Szulerski Majsiek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    33
    Posty
    342
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zeby nie schodzic na temat 469, dam cos od siebie, jest to tylko teoria ale czytajac ten temat nie widzialem nic podobnego...

    1. Odglos Demona : "CHAMEK ATH UTHUL ARAK!" i ksiazka z IoK:
    Then the mummy slowly lifted its arm, pointed at us and spoke 'chamek ath uthul arak!' The priest of Fardos who was with us and survived that nighmarish ordeal later told us it means 'sacrifice your blood' in some ancient language of an extinct race.
    W tekscie opisana jest mumia ktora o dziwo takiego tekstu nie krzyczy, natomiast Demon tak, co to znaczy?
    Ze jest to jezyk zla, tak jak pisal wczesniej Aqualek. Wystepujacy w tekscie priest mowi ze to jezyk starozytnej rasy, to by znaczylo ze wszystkie inne jezyki w Tibii od niego pochodza (oprocz angielskiego oczywiscie -.-).

    2. Zdanie "CHAMEK ATH UTHUL ARAK! oznacza "Sacrifice your blood" nie jest to moim zdaniem tlumaczenie doslowne, tylko poprawne. Wedlug mnie doslowne tlumaczenie moze byc np.
    - Human, you sacrifice blood.
    - Human, you give blood.
    - Human, give me blood. itp

    Chamek (fonetycznie, Hamek) uwazam ze jest to human:
    - w jezyku orcow human = humak
    Cham (hebr. חָם Ḥam), – według biblijnej Księgi Rodzaju najmłodszy z 3 synów Noego, przodek ludów Kanaanu i Afryki. Od jego imienia wzięła się nazwa ludu Chamici.
    Glowne jezyki afroazjatyckie(dawniej zwane rodziną semito-chamicką lub chamito-semicką) to:
    -języki semickie
    -języki berberyjskie
    -języki omockie
    -języki czadyjskie
    -język egipski † z koptyjskim †
    -języki kuszyckie
    Mozna sie domyslec ze te jezyki czesciowo mieszaly sie ze soba... A chyba nikt nie zaprzeczy ze Ankrahmun jest wzorowone na starozytnym Egipcie.

    No dobra zalozmy ze CHAMEK to Human ale co z reszta "ATH UTHUL ARAK"? Ath i Uthul - ich odmiany lub wyrazy o podobnej budowie wystepuja w tekscie czesto, cokolwiek podobnego do Arak tam nie ma, na logike slowa takie jak you, your, give itp moga pojawic sie w tekscie czesciej niz blood. Dlatego uwazam ze Arak oznacza krew.
    (btw. istnieje NPC Asrack, jezyk minotaurow tez moze bazowac na jezyku starozytnych wiec imie to moze oznaczac np. "zadnego krwi" xD, pasuje to do Minotaura z toporem :P).

    Tak apropo jezyka egipskiego moja uwage przykula pewna rzecz - tam tez wystepowal zapis "h" lub "ch" w zaleznosci od sposobu wymowy gloski, w tekscie z Ankrahmun wiekszosc wyrazow zaczynajacych sie na "h" zapisane jest jako "ch". Gdzies widzialem ze "h"(tibijskie "ch?") oznacza w jezyku egipskim "pierwszy".
    Czyli zdanie "Kasin tha Ur ch helim doh." moze oznaczac " Kasin the 'Ur' pierwszy 'helim doh'. (helim pewnie jest czasownikiem).

    @Aqualek: wystepuje tez odmiana (czasownikow?) Setham - Sethor albo to 2 rozne wyrazy :P
    btw. moze a'thul (at thul) znaczy moją-twoją czyli naszą xDD

    edit:
    20:03 A Sweaty Cyclops: Very old. Like Mesh Kaha Rogh, Za'Kalortith, Uth'Byth, Uth'Morc, Uth'Amon, Uth'Maer, Uth'Doon, and Zatragil.
    Przydatny link: http://forum.tibia.org.pl/showpost.p...8&postcount=11

    To forge equipment back to metals you need to use his own language:
    Devil Helmet/Piece of Hell Steel: Za'Ralator
    Crown Armor/Piece of Royal Steel: Uth'Kean
    Dragon Shield/Piece of Draconian Steel: Uth'Lokr
    Giant Sword/Huge Chunk of Crude Iron: Uth'Prta
    kolejne wyrazy :D (lokr=fire/dragon?)
    "Za' " od Zathroth (?) okresla w jakis sposob zlo: Za'Ralato, (hell steel) Za'Kalortith(demon steel), Za'rabustor (Zarabustor -http://tibia.wikia.com/wiki/Zarabustor)

    Uth'Amon - "Brigthsteel is. Much art made with it. Sorcerers to lazy and afraid to enchant much."
    Stal stworzona przez Umana/Amona stad jej nazwa. Amon był uosobieniem niewidzialnych życiodajnych elementów natury: powietrza i wiatru. (wiatr jako element - tak jak w bibliotece Ankh) podobne do Umana prawda?
    Ostatnio zmieniony przez Szulerski Majsiek : 20-01-2009, 21:05

  11. #175
    Avatar Aqualek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    763
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Uthul - nasz, naszą.
    a'thul - wasz waszą/ mój moją.

    Tak na logikę, do tego język może mieć gramatykę niemiecką, chamek ath uthul arak - ath może być coś jak rodzajnikiem. potwierdza to ten kawałek książki "Chamek at uthul hatradek asram" At zamiast Ath.

    Potem dam edita i dopisze więcej.

    Aqualek

  12. #176
    Avatar Szulerski Majsiek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    33
    Posty
    342
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zauwazyliscie ze te potwory nas targetuja?? tzn. odwracaja sie w strone playera tak jakby mialy do niego droge dojscia, czy to wskazuje na okryptowanie tamtych scian? ;)

    ps. moze zajmijmy sie rozkminianiem ksiazki z posta wyzej?;)

  13. #177

    Notoryczny Miotacz Postów Zipper jest teraz offline
    Avatar Zipper
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,045
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nie wiem co tutaj się dzieje. Napisałem posta a dzisiaj go niema. Czyżby ktoś nie chciał żeby zagadka się rozwiązała..?

    Cytuj Delek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mnie trochę ciekawi fakt po przeczytaniu postu Espi~

    Wampirki są wrażliwe na ogień... Fire elemental - żywioł ognia
    Behemoth - no właśnie...
    Weak Against: Ice Damage (+10%) and Death Damage (+5%)
    by tibia.erig.net

    Zresztą
    Vampire - Weak Against: Fire Damage(+10%), Holy Damage (+25%)

    Przypadek? Wątpię...

    Gdyby tego było mało...

    vampire - Strong Against: Physical Damage (-35%)

    behe - Strong Against: Physical Damage (-10%), Fire Damage (-30%), Earth Damage (-80%), Energy Damage (-10%) and Holy Damage (-30%)
    W każdym razie powtórzę.
    A więc tak:
    Masz rację, coś w tym jest, ale chyba You fail ; <
    Dlaczego? Dlatego że Serpentine Tower była dodana przed updatem z wrażliwościami (8.1).
    Ale może jednak CipSoft zrobił nam wskazówkę...?

    Nie zaszkodzi spróbować, np: pobiegać tak żeby FE stanął na każdym sqm.
    Co do targetowania, może coś w tym jest.

    PS: Prosiłbym o posklejane zdjęcia wieży od poziomu z pochodnią do zgaszenia. Przyda się nam (mój PACC się skończył). Przerobie później te screeny zrobię coś w stylu mapki. Później poszukam jakiś nawiązań w książkach do wieży, i wszystkich leżących tam przedmiotów.

    PS2:A gdyby spróbować..hm...powiem inaczej. Były tam takie dymy. Więc może by się udało je rozpalić (Fire Bug nie działa, próbowałem). Czym? Zlurujmy tam FE. To może coś dać.
    Afff... Nie to piętro.
    Ostatnio zmieniony przez Zipper : 01-03-2009, 13:32

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [Opowiadanie?] Sekret
    Przez camile w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 28-08-2012, 13:25
  2. Największy sekret rooka
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post: 01-12-2008, 16:43
  3. Wężowa Wieża I Rubin Duszy.
    Przez flahu w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 558
    Ostatni post: 16-07-2008, 09:15
  4. Sekret spike sworda - powstanie
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 22-01-2008, 11:33
  5. Sekret Mino Maga
    Przez Fixty w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post: 25-09-2007, 21:01

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •