Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czy krzyż powinien być w sejmie?

Głosujący
259. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    117 45.17%
  • Nie

    142 54.83%
Strona 12 z 23 PierwszaPierwsza ... 2101112131422 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 166 do 180 z 332

Temat: Krzyż w sejmie- tak czy nie?

  1. #166
    Avatar Master_Tv
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,564
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Brutalny Rzeznik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ilu znasz muzułmanów którzy są wyszydzani na każdym kroku? Albo w ogóle ilu znasz, bo tak się składa, że ja znam kilku i nie słyszałem o żadnych wyszydzaniach(no chyba że liczyć dzieciaki z gimnazjum które snują swoje śmieszne teorie o bin ladenach ale to nie ma podłoża religijnego tylko rasowego :-) a raczej zwykłej głupoty ;p)
    No właśnie. Nie ma rządzącej religii w naszym kraju, z punktu widzenia prawa - bo to chyba na nim powinna się opierać władza? Znam prawosławnych, jechowych i im krzyż nie przeszkadza. Tym właśnie pokazują szacunek do innych religii. A jak zapalą żydzi świece w sejmie to już wielkie oburzenie - bo przecież to Katolicyzm jest najlepszy!!!
    Kraj obojętny religijnie? Niech tak będzie! Po tych cyrkach z krzyżem, automatycznie bym wywalił krzyż z sejmu. Niech Jezus nie patrzy na ten chlew na Wiejskiej.

    @down
    Tak, są chrześcijanami ale co do Jezusa mają mieszane poglądy. W sumie chodziło mi o inne religie, omyłkowo podałem same chrześcijańskie. Inne religie nie walczą o krzyż - jakoś nie robią spektakularnych wystąpień na temat zawiśnięcia ich symbolu na jakiejś tam ścianie - to świadczy tylko o ich inteligencji.

    @up
    Każda opinia będzie częściowo subiektywna...
    Ostatnio zmieniony przez Master_Tv : 17-10-2011, 18:31
    Przepraszam za moje posty - czasami nie mam czasu aby sformułować je krócej.

  2. #167
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,026
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Fifcio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Spór o 2 kawałki drewna i ludzika. Jestem dumny z tego narodu.
    Abstrahując już od tego czy krzyż powinien wisieć, jakby Palikot (czy ktokolwiek inny) wymyślił, że od dziś będzie srał na polskie godło i podcierał się polską flagą, to widząc oburzenie innych ludzi, nazwałbyś to sporem o "jakąś szmatę i tarczę z białym ptaszkiem"? Zastanów się czasem, zanim coś napiszesz.

    A propos tego, że niby krzyż może obrażać czyjeś uczucia, prowokować itp. - czyż nie bardziej prowokacyjnym zachowaniem jest domaganie się zdjęcia go?

    Cytuj Master_Tv napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przychodzi żyd, prawosławny do państwowej instytucji a tam widzi krzyż. To go nie boli.
    A z jakiego powodu chrześcijanina miałby boleć widok krzyża? :O

  3. Reklama
  4. #168
    Avatar Brutalny Rzeznik
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,271
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Abstrahując już od tego czy krzyż powinien wisieć, jakby Palikot (czy ktokolwiek inny) wymyślił, że od dziś będzie srał na polskie godło i podcierał się polską flagą, to widząc oburzenie innych ludzi, nazwałbyś to sporem o "jakąś szmatę i tarczę z białym ptaszkiem"? Zastanów się czasem, zanim coś napiszesz.
    Dwoma kawałkami drewna jest dla ludzi innej wiary :-) I poza tym nikt nie nasrał na krzyż, no chyba że o czymś nie wiem i mnie zaraz oświecisz, gdyby ktoś to zrobił to byłby skandal bo to już jest bezczeszczenie czyjegoś symbolu religijnego, więc zastanów się zanim coś napiszesz :-)
    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A propos tego, że niby krzyż może obrażać czyjeś uczucia, prowokować itp. - czyż nie bardziej prowokacyjnym zachowaniem jest domaganie się zdjęcia go?
    Tu się zgadzam :-)
    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A z jakiego powodu chrześcijanina miałby boleć widok krzyża? :O
    A gdzie ktoś napisał że chrześcijanina miałby boleć widok krzyża? :-) Tak się mądrzysz a piszesz takie głupoty :-) Oczywiste jest to, że Master_Tv mówił o tym że żaden człowiek wyznania innej wiary nie czuje się dyskryminowany widząc krzyż w polskim sejmie, a może to nie było tak oczywiste dla Ciebie hmmm, w każdym razie teraz już powinieneś wiedzieć o czym pisał :-)

  5. #169
    Avatar Lexus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Betelgeuza
    Posty
    165
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Władca Marionetek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ananas to nie krzyż. Jeśli w ogóle go stawiasz na tym samym poziomie to muszę powiedzieć, że kawał z Ciebie dobrego katolika. Wszyscy wiemy, że to w pierwszej kolejności symbol religijny (i jeśli takim nie jest dla Ciebie w pierwszej kolejności to nie możesz nazywać się katolikiem) a jako, że konstytucja odcina państwo od religii to wieszanie go w ośrodkach państwowych jest jak najbardziej faworyzowaniem (no chyba nie napiszesz mi, że powieszono tam krzyż dla picu i nie jest faworyzowany. Jeśli nie to dlaczego panowie, którzy go przypięli nie zadali sobie trudu by powiesić inne symbole religijne?).
    Bo nie były im do niczego potrzebne inne symbole religijne - w 1997 (AWS u władzy), podobnie jak dzisiaj, 80-90% posłów stanowili zadeklarowani katolicy. Po co wieszać półksiężyc, skoro nie ma on żadnego



    Ale ustrojem totalitarnym można nazwać ustrój oparty na islamie a nie sam islam! Islam to religia a nie stricte system polityczny. Prawda, wywodzi się od niego szariat, który obowiązuje jako prawo państwowe, ale to nie czyni z islamu systemu totalitarnego - to wciąż religia. Chrześcijaństwo w średniowieczu też było mocno związane z władzą jak Islam, ale żaden historyk nie powie Ci, że chrześcijaństwo to był ustrój polityczny. Określało się je jako absolutyzm oparty o jakąś religię (w Europie anglikanizm, chrześcijaństwo, na wschodzie islam itp.). To, że "część politologów" z Wikipedii uważa islam za ustrój totalitarny nie oznacza, że ogólnie tak jest przyjęte.
    Czyli można przyjąć, albo że islam wyklucza możliwość inaczej pojmowanego prawa i państwa jak zaimplementowanych reguł religijnych w regulacje życia obywateli, bytności społeczeństwa, albo że muzułmanie nadal żyją w średniowieczu. Chrześcijaństwo nigdy nie postulowało niemożności odgrodzenia sfery świeckiej i religijnej, islam przeciwnie - od samego początku istnienia tej religii aż do obecnych czasów mamy do czynienia nie tyle z bardzo archaiczną religią (nasz też jest trochę archaiczna, ale to inna kwestia) a z nierozerwalnym związkiem religia-państwo. Tak więc islam tylko jako religia nie istnieje. Oczywiście, jeśli chodzi o ścisły desygnat, to mogę przyznać Ci rację, ale przecież nie o to chodzi.


    Islam jest oficjalnie uznany za religię i koniec kropka. Widzę, że uznałeś islam za to samo co islamizm a to jest błąd, bo to właśnie islamizm jest tym właściwym nurtem politycznym czerpiącym z nauk religijnych islamu. To tak jakby napisać, że judaizm to ustrój polityczny, bo zawiera prawo 10 przykazań i opiera się na nim żydowskie społeczeństwo, kiedy tak naprawdę ustrój polityczny w Izraelu to republika demokratyczna parlamentarna. Nie myl pojęć.
    J/w. Ponadto: judaizm nigdzie nie postuluje niemożności rozdziału państwa świeckiego od religii. To, że Izrael przyjął za religię faworyzowaną judaizm wynika z prostego faktu, że dla Żydów jedyną deską ratowania resztek własnej tradycji czy kultury, było asymilowanie się od Arabów, otaczających dokoła państwo Izrael. Stąd sposobem rozwiązania tego problemu było wprowadzenie ustroju państwa wyznaniowego, w którym przyjezdni z Rosji, Europy czy Ameryki Żydzi będą jeszcze raz "zakorzeniani" we własną tradycję. Samo jednak państwo jako takie jest tolerancyjne i akceptuje wszelakie mniejszości - byłem w Ziemi Świętej (a więc głównie w okolicach Jerozolimy, czyli wydawałoby się bardzo ortodoksyjnego regionu) i spotkałem się z homoseksualistami na ulicach, transwestytą, zupełnym brakiem cenzury (np. w jednym z tygodników dla mniejszości nieznających j. hebrajskiego ukazał się artykuł o "brutalnych zamiarach Boga w Ks. Rodzaju" (mowa tam była chyba o Wielkim Potopie)), magazynami "dla panów" w kioskach (na ulicy prowadzącej do Grobu Pańskiego!!) itp. Niestety nie miałem okazji zwiedzić muzułmańskiej części tego kraju, ale z tego co mi wiadomo nie ma tam mowy o ww., jak zresztą w większości państw gdzie dominuje islam(izm).



    Powiedziałbym, że było zupełnie na odwrót i to właśnie Stolica Apostolska skorzystała na pomocy władzy świeckiej, czyli Pepina Małego, który oddał im ziemie zdobyte prze Longobardów. Później to już była transakcja wiążąca (zresztą dotyczyła też Pepina) - wpływy katolickie w zamian za koronę i możliwość podbijania niewiernych w imię Chrystusa oraz przypieczętowanie własnej władzy w państwie (fakt, że po koronowaniu w obrządku katolickim władza pochodziła "od Boga" robił niemałe wrażenie na ciemnym średniowiecznym pospólstwie).
    Można dywagować, ale według mnie najważniejszą i nieprzecenioną rolę Krk odegrał w V wieku w procesie unifikacji państw germańskich (a szczególnie plemion zamieszkujących Fryzję, Burgundię, Austrazję i Szwabię).

    Nie oszukujmy się, Mieszko też na tym skorzystał i nie ochrzcił Polski tylko i wyłącznie z powodu strachu przed napadami chrystianizacyjnymi na jego kraj, ale także w celu prowadzenia chrystianizacji przez nas samych i podbicia tym samym okolicznych plemion.
    Oczywiście. To już problem Mieszka, czemu przyjął chrzest.

    Później było już tylko gorzej a szczyt degrengolady przypadł na wiek XIII-XVI, kiedy po pałających katolicką miłością krajach biegała inkwizycja (której największe wpływy właśnie przypadały tak na XIII-XVI wiek, bo sama istniała dłużej), papieże mieli kochanki a nawet dzieci, sprzedawano odpusty i godności kapłańskie za dobra materialne, a Marcin Luter, Jan Kalwin, czy jeszcze ~100 lat przed nimi Jan Hus widząc ten cały burdel doprowadzili do reformacji.
    Inkwizycja była akurat, według przekazów historycznych i opinii historyków, instytucją dość łagodną jak na ogólny brutalizm tamtych czasów:
    - przede wszystkim pod swoją jurysdykcją miała tylko chrześcijan,
    - osoby, które mogły mieć coś "na sumieniu" miały przywilej, ale nie obowiązek, zgłoszenia herezji bądź występku przeciw naukom Kościoła, których się dopuściły w okresie 40 dni od przybycia trybunału inkwizycji (później okres ten skrócono do 2-3 tygodni). Jeśli to uczyniły, otrzymywały jedynie dezaprobatę, kilka "maryjek", grzywnę bądź w najgorszym wypadku obowiązek pielgrzymki,
    - każdy, kogo postawiono przed trybunałem mógł już na początku rozpraw przyznać się do "bluźnierstwa" i otrzymać, po uprzednim wyrzeczeniu się sił "zła", podobną karę jak w przypadku punktu wyżej,
    - oskarżony miał również prawo napisać (lub podyktować) listę "śmiertelnych wrogów", których zeznania nie mogły być obciążające (tę zasadę kilkakrotnie łamano, ale generalnie była to doskonała metoda na szybkie rozwiązanie procesu przed inkwizycją),
    - nie jest prawdą, że każdy oskarżony był torturowany, albo, że każdy oskarżony był trzymany w areszcie - tak działo się tylko w przypadku poważnych zarzutów o herezję - znieważenie Pana Jezusa, Słowa Pańskiego, Świętego Kościoła, Papieża (powaga zarzutu w kolejności malejącej),
    - trybunał inkwizycyjny nie stosował na ogól brutalnych tortur jakich dopuszczała się władza świecka, a sam proces był wzorcowo opisany i nie było mowy o zgonie podczas takiego procesu osoby torturowanej,
    - oskarżony, tak jak obecnie, miał publicznego obrońcę (mógł również nająć własnego z izby radców zatwierdzonych przez inkwizytora),
    - istniało domniemanie niewinności - to rolą inkwizytora było udowodnienie oskarżonemu jego winy poprzez przyznanie się samego oskarżonego, zeznania świadków czy dowody rzeczowe (listy, inskrypcję, symbole okultystyczne itp.),
    - kary nie były surowe dla osób, które ostatecznie przyznały się do herezji i okazały skruchę - bardzo rzadko heretycy szli do więzienia (wszak celem inkwizycji było nawrócenie heretyków),
    - ostateczne orzeczenie trybunału nie miało cech prawomocności, ani egzekutywa tego wyroku nie spoczywała na instytucji inkwizycji, a na władzy świeckiej (co wprawdzie nie miało żadnego znaczenia - władza świecka w prawie 100% tylko kontrasygnowała akty orzekające trybunału i dokonywała egzekucji prawnej),
    - trzeba jeszcze dodać, że liczba spaleń na stosie w procesach inkwizycyjnych jest dwukrotnie mniejsza niż w słynnych procesach o czary, które miały miejsce głównie na terenach "oświeconych" protestanckich landów niemieckich, w Anglii (anglikanizm) oraz koloniach brytyjskich w Ameryce Płn.


    Ja wiem, że chrześcijanie zrobili też wiele dobrego (duchowni byli piśmienni i stanowili elitę intelektualną w średniowiecznej Europie, a w czasach po średniowieczu przysłużyli się nawet w różnych dziedzinach nauk), ale nie należy zapominać, że zrobili też wiele złego i to niekoniecznie tylko w średniowieczu (wspomniane przeze mnie wcześniej katolickie rządy nacjonalistycznej endecji po odzyskaniu niepodległości). To samo tyczy się islamu - posiadał wielu wybitnych przedstawicieli, którzy, np. przyczynili się do znacznego rozwoju medycyny i matematyki, ale oboje zgodzimy się, że przyniósł też wiele złego. Twierdzenie, że islam jest zły i potworny a chrześcijaństwo "zawsze występowało przeciwko takim skrajnościom i szczególnie szanowało prawo świeckie (jeśli prawo świeckie szanowało dekalog i wolność jednostki)." jest już nie smaczne. To już nawet nie chodzi o to, że jest niezgodne z historią, tylko po prostu jest niesmaczne i przejawem hipokryzji.
    Co to znaczy "katolickie rządy nacjonalistycznej endecji"? Po pierwsze pleonazm, po drugie co ma do rzeczy katolicyzm i po trzecie - kiedy to oni rządzili? A to, że islam jest jak na razie najbardziej brutalną religią, to już nie moja wina (rocznie w krajach muzułmańskich ginie od 1000 do 2000 osób, którzy sprzeciwiają się wszechogarniającemu islamu lub są po prostu innego wyznania). A jeśli wcześniej wytykałeś mi drobnostki semantyczne, to i teraz ja Tobie wytknę: napisałeś, że "islam posiadał wielu wybitnych przedstawicieli, którzy, np. przyczynili się do znacznego rozwoju medycyny i matematyki". Przecież większość z nich nie było związanych z islamem bezpośrednio(nie byli duchownymi czyt. imamami), a w przypadku katolicyzmu mogę wymienić kilkunastu kleryków, którzy wnieśli sporo w teorię nauki(Ockham), medycynę(Mendel), matematykę(R. Bacon), filozofię(papież Jan XXI), ekonomię (Jan Buridan, scholastycy - pierwsza ekonomia "pozytywna").
    Zdarza się.
    Kurt Vonnegut

  6. #170
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,026
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Brutalny Rzeznik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dwoma kawałkami drewna jest dla ludzi innej wiary :-) I poza tym nikt nie nasrał na krzyż, no chyba że o czymś nie wiem i mnie zaraz oświecisz, gdyby ktoś to zrobił to byłby skandal bo to już jest bezczeszczenie czyjegoś symbolu religijnego, więc zastanów się zanim coś napiszesz :-)
    Przecież nie zwracałem uwagi na fakt nasrania, które nie ma w tym kontekście znaczenia, a na nazwanie flagi szmatą. Nie wiem jak można było nie załapać tak prostej analogii. Flaga państwowa nie jest szmatą, godło nie jest jakimś tam białym ptaszkiem i tak samo krzyż nie jest kawałkiem drewna z ludzikiem, półksiężyc nie jest jakimś tam rogalikiem a gwiazda Dawida jakimiś trójkącikami. To są ważne symbole i wypowiadając się o nich w ten sposób, pokazuje się swój brak szacunku i nietolerancję, a przecież to w imię właśnie tolerancji i szacunku dla innych religii ci sami ludzie domagają się zdjęcia krzyża.

    A gdzie ktoś napisał że chrześcijanina miałby boleć widok krzyża? :-) Tak się mądrzysz a piszesz takie głupoty :-) Oczywiste jest to, że Master_Tv mówił o tym że żaden człowiek wyznania innej wiary nie czuje się dyskryminowany widząc krzyż w polskim sejmie, a może to nie było tak oczywiste dla Ciebie hmmm, w każdym razie teraz już powinieneś wiedzieć o czym pisał :-)
    Przeczytaj fragment, który cytowałem i sprawdź czym jest prawosławie. Potem jeszcze sprawdź czym jest chrześcijaństwo (to a propos "człowieka wyznania innej wiary"). Jak już to zrobisz, to powinieneś wiedzieć o czym pisałem. Zastanów się wówczas kto z nas dwóch pisze głupoty :-)

  7. #171
    Avatar Brutalny Rzeznik
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,271
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przecież nie zwracałem uwagi na fakt nasrania, które nie ma w tym kontekście znaczenia, a na nazwanie flagi szmatą. Nie wiem jak można było nie załapać tak prostej analogii. Flaga państwowa nie jest szmatą, godło nie jest jakimś tam białym ptaszkiem i tak samo krzyż nie jest kawałkiem drewna z ludzikiem, półksiężyc nie jest jakimś tam rogalikiem a gwiazda Dawida jakimiś trójkącikami. To są ważne symbole i wypowiadając się o nich w ten sposób, pokazuje się swój brak szacunku i nietolerancję, a przecież to w imię właśnie tolerancji i szacunku dla innych religii ci sami ludzie domagają się zdjęcia krzyża.



    Przeczytaj fragment, który cytowałem i sprawdź czym jest prawosławie. Potem jeszcze sprawdź czym jest chrześcijaństwo (to a propos "człowieka wyznania innej wiary"). Jak już to zrobisz, to powinieneś wiedzieć o czym pisałem. Zastanów się wówczas kto z nas dwóch pisze głupoty :-)
    Pamiętaj że prawosławni mają trochę inny krzyż :-), gdyby ktoś w Polsce nazwał flagę USA kawałkiem trójkolorowej szmaty, niewielu by się tym przejęło, ale gdyby nazwano tak polską flagę to by była afera, dlatego czemu by nie nazywać rzeczy po imieniu i nie mówić że dla Ateistów, Muzułmanów czy Żydów nasz krzyż jest jakimś mało znaczącym kawałkiem drewna, który może sobie wisieć bądź nie bo to i tak nic nie zmienia :-)

  8. #172
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,026
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Brutalny Rzeznik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pamiętaj że prawosławni mają trochę inny krzyż :-)
    I ten inny krzyż powstał z połączenia kilku krzyżów, w tym między innymi łacińskiego - zwanego chrześcijańskim, z tej racji, że jest uznawany za symbol chrześcijaństwa. Prawosławni to tacy sami chrześcijanie co katolicy. I nie są ludźmi innej wiary, tak jak to napisałeś.

    gdyby ktoś w Polsce nazwał flagę USA kawałkiem trójkolorowej szmaty, niewielu by się tym przejęło, ale gdyby nazwano tak polską flagę to by była afera, dlatego czemu by nie nazywać rzeczy po imieniu i nie mówić że dla Ateistów, Muzułmanów czy Żydów nasz krzyż jest jakimś mało znaczącym kawałkiem drewna, który może sobie wisieć bądź nie bo to i tak nic nie zmienia :-)
    Dlaczego by nie mówić, że jest? hmm... może dlatego, że nie jest?

    ateistów, muzułmanów, żydów* piszemy z małej

    @top
    Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na pewien istotny fakt. Otóż krzyż wisi tylko nad jednymi drzwiami, tymi po prawicy. Nad drzwiami po lewej nie ma krzyża. (chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego wyszczególniłem prawą i lewą stronę)
    Ostatnio zmieniony przez Tibiarz : 17-10-2011, 19:41

  9. #173
    Avatar Brutalny Rzeznik
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,271
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I ten inny krzyż powstał z połączenia kilku krzyżów, w tym między innymi łacińskiego - zwanego chrześcijańskim, z tej racji, że jest uznawany za symbol chrześcijaństwa. Prawosławni to tacy sami chrześcijanie co katolicy. I nie są ludźmi innej wiary, tak jak to napisałeś.
    Wiara katolików się różni od tego w co wierzą prawosławni w kilku kwestiach, obie są religiami chrześcijańskimi ale to nie znaczy że są takie same i się ze sobą godzą bo gdyby tak było to nie było by schizm :-)

    Dlaczego by nie mówić, że jest? hmm... może dlatego, że nie jest?
    Dla mnie np. Półksiężyc nie jest niczym więcej jak symbolem czegoś co mnie nie dotyczy, jak widać dla wielu użytkowników forum krzyż jest tylko przedmiotem który nie ma dla nich żadnego znaczenia :-) Czemu uważasz że tak nie jest?

  10. #174
    Avatar Szymonello
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mimo, iż mam poglądy antyklerykalne, obojętne mi to, czy krzyż tam będzie wisiał, czy nie. Z formalnego punktu widzenia organ taki jak Parlament i miejsce jego obrad powinno być z góry wolne od znaków religijnych, których miejsce jest w świątyni. Patrząc jednak od strony tradycji i historii tego krzyża jest inaczej, nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli z zaborcami, hitlerowcami i z socjalizmem m.in. po to właśnie, by ten krzyż mógł w takich miejscach wisieć.

    A w ogóle to myślę, że w Polsce jest wiele ważniejszych i poważniejszych rzeczy do zrobienia/zmiany, niż zajmowanie się jakimiś duperelami (krzyżem). W mediach przedstawiają takie kontrowersyjne tematy, by odwrócić uwagę od rzeczy istotnych.
    "Jeśli życie daje Ci 1000 powodów do płaczu, pokaż życiu, że masz 1000 powodów do śmiechu."

  11. #175
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,026
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Brutalny Rzeznik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wiara katolików się różni od tego w co wierzą prawosławni w kilku kwestiach, obie są religiami chrześcijańskimi ale to nie znaczy że są takie same i się ze sobą godzą bo gdyby tak było to nie było by schizm :-)
    No i cały czas uparcie mylisz pojęcia. Katolicyzm i prawosławie nie są religiami, religią jest chrześcijaństwo! Symbolem chrześcijaństwa jest krzyż, a zarówno katolicy jak i prawosławni są chrześcijanami!

    Dla mnie np. Półksiężyc nie jest niczym więcej jak symbolem czegoś co mnie nie dotyczy, jak widać dla wielu użytkowników forum krzyż jest tylko przedmiotem który nie ma dla nich żadnego znaczenia :-) Czemu uważasz że tak nie jest?
    Masz na myśli tych, którzy cały czas krzyczą, że krzyża nie powinno być?

  12. #176
    Avatar Brutalny Rzeznik
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,271
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No i cały czas uparcie mylisz pojęcia. Katolicyzm i prawosławie nie są religiami, religią jest chrześcijaństwo! Symbolem chrześcijaństwa jest krzyż, a zarówno katolicy jak i prawosławni są chrześcijanami!
    Więc żebyś nie mógł mnie tam złapać za słówko wyobraź sobie że zamiast "religiami" jest napisane "wierzeniami":-)
    Masz na myśli tych, którzy cały czas krzyczą, że krzyża nie powinno być?
    Mam na myśli tych którzy mówią że to jest głupi spór o kawałek drewna :-)

  13. #177
    Avatar Inny_15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,841
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Szczerze mówiąc to nie wiem czemu w ogóle toczy się dyskusja na temat krzyża i symboli religijnych w sejmie, jest jasno powiedziane w konstytucji, że Państwo jest bezstronne, czyli ani w sejmie ani w urzędach czy innych placówkach "państwowych" miejsca na krzyż ani żaden inny symbol nie powinno być miejsca.

    Koniec i kropka.
    Ostatnio zmieniony przez Inny_15 : 17-10-2011, 21:22

  14. #178
    Avatar Element
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    32
    Posty
    189
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Bongo_Wongo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    On [Palikot] dziala w polityce jak biznesmen, bada rynek i robi to czego w danym momencie oczekuje lud.
    W takim razie przynajmniej on jeden robi to co chce lud, a nie on sam. Biznesmen nie biznesmen.

    Cytuj Bongo_Wongo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ten krzyz to nie tylko religia, to historia.
    Przypomnijmy dlaczego Polska przyjęła chrzest.

    Była zagrożona przez Cesarstwo Niemieckie, które pod pretekstem chrystianizacji podbijało inne kraje. Był to ruch obronny w obliczu zagrożenia.
    Polska była od początku krajem pogańskim. Prawdziwa polska, słowiańska wiara została wypleniona, wymarła wraz z ostatnimi, którzy o niej pamiętali. A oni sami często byli zabijani. Krzyż jest symbolem wydarcia naszej własnej tożsamości, naszej pierwotnej kultury i obyczajów, zamordowanych i spalonych na stosie.
    Polskim obrządkiem jest noc kupały, która została zastąpiona przez noc świętojańską.

    I co wy na to?
    Last.fm
    Element aka Pawulon

  15. #179

    Notoryczny Miotacz Postów Silsar jest teraz offline

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,191
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Fajna dyskusja jest teraz na tvp2 u Tomka Lisa, jak ktos ma czas niech zobaczy sobie.
    Cytuj Arinori napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam nadzieje ze Tusk użyje mózgu i odmówi podpisania ACTA bo jak dla mnie gdy wprowadzą ACTA to ja nie widzę sensu życia ;/

  16. #180
    Avatar Master_Tv
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,564
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zanegowanie konstytucji w miejscu, gdzie jest formowana. Takie rzeczy tylko w Polsce...
    Przepraszam za moje posty - czasami nie mam czasu aby sformułować je krócej.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Protest niepełnosprawnych w sejmie
    Przez Wind w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post: 26-06-2018, 21:33
  2. Protest niepełnosprawnych w sejmie
    Przez Wind w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 16-05-2018, 19:10
  3. Groźba cenzury w sejmie?
    Przez Wind w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post: 20-12-2016, 11:03
  4. Czas zmiany tak tak Telewizora
    Przez Milk w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 15-06-2013, 08:34
  5. Palikot zajara w sejmie
    Przez c7s w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post: 22-01-2012, 03:11

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •