Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 28

Temat: Nieuczciwy lakiernik

  1. #1
    Avatar Holczan
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kozienice
    Wiek
    31
    Posty
    645
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Nieuczciwy lakiernik

    Witam, oddałem auto do zmiany koloru oraz zrobienia blachy i założenia moich zderzaków do blacharza. Po odebraniu nie rzuciło mi sie nic w oczy wiec pojechałem do mojego mechanika który następnego dnia ocenił ze blacha jest zrobiona chujowo napchane kitu i odpadnie do 3 miechow. Lakier przebija i zle spasowany jest zderzak tylni i maska. Pytanie co mogę z tym zrobić ? Nie dostałem rachunku mam go nagranego wiec mam dowód ze robiłem u niego. Gdzie z tym iść i jak egzekwować bo wziął duże hajsy a robota słaba. Jakiś rzeczoznawca czy odrazu do sadu czy jak ;z proszę o rady. Pozdrawiam

  2. #2

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Holczan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam, oddałem auto do zmiany koloru oraz zrobienia blachy i założenia moich zderzaków do blacharza. Po odebraniu nie rzuciło mi sie nic w oczy wiec pojechałem do mojego mechanika który następnego dnia ocenił ze blacha jest zrobiona chujowo napchane kitu i odpadnie do 3 miechow. Lakier przebija i zle spasowany jest zderzak tylni i maska. Pytanie co mogę z tym zrobić ? Nie dostałem rachunku mam go nagranego wiec mam dowód ze robiłem u niego. Gdzie z tym iść i jak egzekwować bo wziął duże hajsy a robota słaba. Jakiś rzeczoznawca czy odrazu do sadu czy jak ;z proszę o rady. Pozdrawiam

    może najprościej i najlepiej by było, gdybyś udał się do tego salonu, i powiedział gościowi że zrobił lipę, i co tam oczekujesz dalej, sąd jak sąd jest dobry, ale to ostateczność, lepiej spróbować się dogadać pierw poza sądem.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Jak wyżej powiedz ze jest to i to źle i ma to poprawić ze swojej kieszeni.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  5. #4
    Avatar Holczan
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kozienice
    Wiek
    31
    Posty
    645
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Byłem już u niego mam jechać w święta na poprawkę jednak powiedział ze wszystkiego mi nie zrobi ze nie będzie go rozbierał a umawialiśmy sie ze ma być pokryty cały stary kolor żeby nie było widać z każdej strony której sie stanie. To samo kwestia blacharki. Wiec jeżeli nie zrobi jak należy to po prostu wolałbym wiedzieć jak sie zachować i gdzie najpierw sie udać do rzecznika praw konsumenta rzeczoznawcy sad urząd skarbowy nie wiem dlatego jak ktoś sie orientuje proszę o pomoc

  6. #5
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Holczan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Byłem już u niego mam jechać w święta na poprawkę jednak powiedział ze wszystkiego mi nie zrobi ze nie będzie go rozbierał a umawialiśmy sie ze ma być pokryty cały stary kolor żeby nie było widać z każdej strony której sie stanie. To samo kwestia blacharki. Wiec jeżeli nie zrobi jak należy to po prostu wolałbym wiedzieć jak sie zachować i gdzie najpierw sie udać do rzecznika praw konsumenta rzeczoznawcy sad urząd skarbowy nie wiem dlatego jak ktoś sie orientuje proszę o pomoc
    No powiem Ci to masz szczęście że chce robić poprawki bo skoro odebrałeś od niego auto to oznaczało że wszystko co zostało zrobione Ci pasowało.

  7. #6
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Tazz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No powiem Ci to masz szczęście że chce robić poprawki bo skoro odebrałeś od niego auto to oznaczało że wszystko co zostało zrobione Ci pasowało.
    ale on się chyba nie musi znać na lakiernictwie? poszedł skonsultować z rzeczoznawcą czy kimś tam, dowiedział się, że robota skopana to chyba obowiązuje tego lakiernika udzielenie jakiejś gwarancji na wykonaną pracę?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #7
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale on się chyba nie musi znać na lakiernictwie? poszedł skonsultować z rzeczoznawcą czy kimś tam, dowiedział się, że robota skopana to chyba obowiązuje tego lakiernika udzielenie jakiejś gwarancji na wykonaną pracę?
    Idz kup buty do sklepu później powiedz, że są źle uszyte bo przecież Ty się nie musisz znać na szyciu butów i niech Ci zwrócą $$ bez rachunku/faktury.
    Ale jeśli kolor jednego elementu nie pasuje do drugiego to nie trzeba się znać na malowaniu czy innych rzeczach, żeby to dostrzec.

    Co do gwarancji to to już jest dobra wola tego lakiernika.
    A druga sprawa czemu nie chciałeś faktury za to ?
    Ostatnio zmieniony przez Tazz : 24-03-2016, 17:41

  9. #8
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Tazz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Idz kup buty do sklepu później powiedz, że są źle uszyte bo przecież Ty się nie musisz znać na szyciu butów i niech Ci zwrócą $$ bez rachunku/faktury.
    Ale jeśli kolor jednego elementu nie pasuje do drugiego to nie trzeba się znać na malowaniu czy innych rzeczach, żeby to dostrzec.

    Co do gwarancji to to już jest dobra wola tego lakiernika.
    A druga sprawa czemu nie chciałeś faktury za to ?
    No akurat z tymi paragonami to sklepy dymają ludzi

    " Jeżeli kupiony towar ma wadę, masz prawo złożyć reklamację, żądając doprowadzenia towaru do stanu zgodności z umową (przez naprawę lub wymianę) lub zwrotu całości lub części pieniędzy (przez obniżenie ceny czy odstąpienie od umowy). Podstawą reklamacji może być rękojmia (zawsze) albo gwarancja (o ile została udzielona).

    Sprzedawca nie może uzależniać przyjęcia reklamacji od dostarczenia paragonu fiskalnego. To jeden z wielu możliwych dowodów nabycia rzeczy w danym sklepie i w danej cenie. Inne to: świadkowie, wydruki z karty płatniczej czy kredytowej, e-maile."

    więcej do poczytania na rządowej stronce urzędu ochrony konkurencji i kosumentów

    a faktury pewnie nie chciał żeby było taniej
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  10. #9
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Holczan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie dostałem rachunku mam go nagranego wiec mam dowód ze robiłem u niego. Gdzie z tym iść i jak egzekwować bo wziął duże hajsy a robota słaba. Jakiś rzeczoznawca czy odrazu do sadu czy jak ;z proszę o rady. Pozdrawiam
    Raczej nikt się nie zajmuję robotą po znajomości na czarno. Jedyne co możesz zrobić, to zapłacić dresiarzowi żeby mu natłukł. :P

  11. #10
    Avatar Holczan
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kozienice
    Wiek
    31
    Posty
    645
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Z tego co mi sie wydaje to on robi wszystko na lewo w sensie ma swój zakład blacharsko lakierniczy ale nie wydaje rachunków wiec można by powiedzieć ze rznie rzad ? Skarbówka mogłaby sie zainteresować jakbym tam poszedł ?

  12. #11
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No akurat z tymi paragonami to sklepy dymają ludzi

    " Jeżeli kupiony towar ma wadę, masz prawo złożyć reklamację, żądając doprowadzenia towaru do stanu zgodności z umową (przez naprawę lub wymianę) lub zwrotu całości lub części pieniędzy (przez obniżenie ceny czy odstąpienie od umowy). Podstawą reklamacji może być rękojmia (zawsze) albo gwarancja (o ile została udzielona).

    Sprzedawca nie może uzależniać przyjęcia reklamacji od dostarczenia paragonu fiskalnego. To jeden z wielu możliwych dowodów nabycia rzeczy w danym sklepie i w danej cenie. Inne to: świadkowie, wydruki z karty płatniczej czy kredytowej, e-maile."

    więcej do poczytania na rządowej stronce urzędu ochrony konkurencji i kosumentów

    a faktury pewnie nie chciał żeby było taniej
    No to niech wydrukuję wydruk z konta bankowego skoro umówili się na "pysk" że było taniej. Sądzę, że jak będzie chciał z nim walczyć to i lakiernik jak i on jako nabywający coś w tym wypadku naprawę auta/lakieru/blacharki na czarno bez odprowadzenia podatku itp dostaną po kieszeni. Więc pewnie i mechanikowi zależy żeby to zrobić po cichu, żeby sobie skarbówki nie zwalać na głowę to jest jedyny powód na to czemu zgodził się na poprawki. A nie bo został nagrany jak się umawia z kimś.

    Cytuj Holczan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego co mi sie wydaje to on robi wszystko na lewo w sensie ma swój zakład blacharsko lakierniczy ale nie wydaje rachunków wiec można by powiedzieć ze rznie rzad ? Skarbówka mogłaby sie zainteresować jakbym tam poszedł ?
    Skarbówka równie dobrze może sie zainteresować Tobą. Bo to Ty jako nabywający powinenieś mieć fakturę i w cenie którą masz podaną na fakturze powinien być wliczony podatek do odprowadzenia.
    Też jeżdze do mechaników i o ile to nie jest wymiana żarówki to na wszystko biorę fakturę, bo raz się przejchałem że maski nie domknął mechanik i się wyparł, że wogóle u niego coś robiłem to mogłem sobie walczyć bez żadnych dowodów.
    Ostatnio zmieniony przez Tazz : 24-03-2016, 17:59

  13. #12
    Avatar Holczan
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kozienice
    Wiek
    31
    Posty
    645
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ale ja dowodami dysponuje wiec to jest chyba inna kwestia. Jeżeli poprawi zle lub nie będzie chciał to najpierw udać sie do rzecznika praw konsumenta czy do rzeczoznawcy ? Nie wiem czy to zmienia fakt bo zapłaciłem mu 5200 nie wiem czy mało czy dużo ale zawsze to jakaś kwota i wolałbym auto mieć zrobione dobrze skoro sie tak z nim umawiałem
    Ostatnio zmieniony przez Holczan : 24-03-2016, 18:04

  14. #13
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Holczan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego co mi sie wydaje to on robi wszystko na lewo w sensie ma swój zakład blacharsko lakierniczy ale nie wydaje rachunków wiec można by powiedzieć ze rznie rzad ? Skarbówka mogłaby sie zainteresować jakbym tam poszedł ?
    To, że ktoś maluje auto u siebie w stodole na podwórku nijak jeszcze nie oznacza, że ma swój warsztat / zakład lakierniczy.
    Ostatnio zmieniony przez Tygrrysek : 24-03-2016, 18:11

  15. #14
    Avatar Holczan
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kozienice
    Wiek
    31
    Posty
    645
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Skoro mogę go znaleźć w internecie widze rok założenia regon itp to świadczy ze prowadzi jakiś interes chyba ?

  16. #15
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Skoro prowadzi swój interes to normalny człowiek zawsze żąda rachunku. Rachunek jest zawsze dowodem transakcji. Nie ma rachunku = nic się nie wydarzyło / nie miało miejsca.
    Ostatnio zmieniony przez Tygrrysek : 24-03-2016, 18:16

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. lakiernik
    Przez 2Fast4You w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 26-07-2015, 18:26

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •